1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2021

Дискусија во 'Музика' започната од Ahoy, 18 март 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  Со оглед на тоа што Изборот на песна за Евровизија 2020 е откажан, да се префрлиме на 2021.
  Засега, неколку држави ѓи потврдија нивните претставници кои ѓи избраа годинава, односно:

  - Хрватска- Damir Kedžo
  - Грција- Stefania
  - Холандија- Jeangu Macrooy
  - Шпанија- Blas Cantó
  - Украина- Go- A

  Додека Шведска и Естониа решија дека ќе избираат нови претставници.
   
  На staycalm, cresa-jagoda, smile:) и 2 други им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  А има ли шанси да ја презакажат за некој месец?
   
 3. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  А ние што ќе правиме?
   
 4. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  Не за жал.
   
  На cresa-jagoda и smile:) им се допаѓа ова.
 5. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  Чекале дополнителни информации од ЕБУ па ќе одлучат, мислам пак Васил ќе биде, што и би било фер.
   
 6. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Се надевам доколку биде тој ќе ги послушаат критиките на фановите. Само ме интересира што требаше да се случи со сценскиот настап толку многу го најавуваа
   
  На cresa-jagoda и Ahoy им се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Штета голема. Едвај чекав да има Евровизија. Би требало наредната година пак да е во Холандија.
   
  На Kimberly11, cresa-jagoda и Ahoy им се допаѓа ова.
 8. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  И јас исто така. Од секогаш сум ја сакала оваа манифестација.
   
  На Ahoy и SummerGirl им се допаѓа ова.
 9. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Еве сум и тука, да не се повторувам и трет пат, ама да, ми фалевте. Останува да бидеме умни и да се дружиме овде обидувајќи се да останеме здрави и ведри. :*
   
  На cresa-jagoda, Ahoy, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Ни фалеше и ти на нас инаку кажувај доби ли одговор од Васил или не?
   
  На Ahoy, RedRevolution и SummerGirl им се допаѓа ова.
 11. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Пошто се ангажирав околу лаптопот и коронава и баш ништо не пратив, за два дена веќе дознав дека е касно. Така што здравје нека одлучат дали ќе е тој следната година наш претставник па СШ ги чувам и ќе му бидат адресирани.

  Се надевам од срце дека ќе биде тој. Мислам дека и спрема него би било фер.
   
  На Ahoy, smile:) и SummerGirl им се допаѓа ова.
 12. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  За среќа, гледам доста држави кои ѓи одбираат годинашните претставници за 2021, што е многу фер. Засега само Шведска и Естонија колку што знам ќе избираат нови.
  Многу ми е жал што нема да ѓи видам моите фаворити а и другите песни на Евровизиска сцена никогаш, ама од друга страна подобро што ќе се нови песни, ќе имаме нови еуфории, а и реално не ќе беа интересни веќе годинашните за во 2021.
  Веројатно ќе има некој пренос колку да одбележат, онлајн сигурно.
  Најбитно е се да помине како што треба, и слоганот во 2021 нека биде "Stronger than Ever".

  Инаку и ти ептен ни фалеше, се загриживме каде си. :)
   
  На Glowy, SummerGirl и smile:) им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.486
  Допаѓања:
  39.328
  Јас да требаше да настапувам годинава на Евровизија и некој да ми кажеше дека догодина ќе се бира нов претставник, ќе збеснев и ќе тужев. :lol:
  Сите држави кои ќе бираат нови претставници за 2021, ги доживувам ко да ги извисуваат годинешните кандидати.
  И не се знае дали догодина ќе биде Евровизија во Холандија?
  Зошто? Ко они да се криви за ситуацијава.
   
  На Glowy, staycalm, Nane2356 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  Една од водителките што требаше да ја води годинашната Евровизија, во биографија на Инстаграм има напишано Presenter Eurovision 2021 Rotterdam, така да веројатно ќе биде таму.
   
  На cresa-jagoda, candy.cane, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  chantal-janzen-instagram.jpg
   
  На cresa-jagoda, smile:), SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.486
  Допаѓања:
  39.328
  Се надевам. Ако не е така ептен "better luck next time" порака ќе испратат.

  Иначе, сите претставници нови песни ќе снимаат, или?
   
  На cresa-jagoda, Ahoy, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Да сите ќе треба нови песни да снимат, такви се правилата
   
  На cresa-jagoda, Ketchup и Ahoy им се допаѓа ова.
 18. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  283
  Каде го пишува тоа правило?

  Инаку мислам дека треба конечно убава песна да избереме.
  Немам ништо против Васил, супер е дечкото, ама му треба песна со која што ќе се докаже. Оваа годинава беше доста слаба.
   
  На cresa-jagoda, Ahoy и najjacha им се допаѓа ова.
 19. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Сите песни кои се натпреваруваат треба да бидат снимени и во истата година кога се натпреваруваат
   
  На cresa-jagoda и DevilBoy212 им се допаѓа ова.
 20. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  6.922
  Допаѓања:
  27.205
  Пол:
  Машки
  Не баш така.
  Се прифакаќаат песни објавени после Септември во годината пред да се оддржи Евровизија. На пр., за Евровизија 2021 ќе можат да се натпреваруваат песни објавени по 1 Септември 2020.