Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Европско првенство во Фудбал

Дискусија во 'Спорт' започната од Snow-Queen, 23 мај 2012.

?

Кој е вашиот фаворит на ЕП 2012?

Анкетата е затворена на 6 јули 2012.
 1. Шпанија

  76 глас(а)
  40,0%
 2. Италија

  46 глас(а)
  24,2%
 3. Португалија

  12 глас(а)
  6,3%
 4. Германија

  40 глас(а)
  21,1%
 5. Англија

  11 глас(а)
  5,8%
 6. Франција

  2 глас(а)
  1,1%
 7. Друго

  3 глас(а)
  1,6%
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Убава е песната.
  Едвај чекам да почне. Мои фаворити Шпанија и Италија.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  ^
  Ете заборавив да пишам, секако пишете си ги фаворитите.....мои фаворит е:
  Италија....(може да се рече и Шпанија), ама дефинитивно Италија :clap:
   
  На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Јас стандардно сум за Германија, иако клубски сум повеќе ориентирана за Шпанците, ама Германциве ми се слабост на светско, европско. Нема да ми биде криво и Шпанија да земе, ама сепак до крај сум за Германија :D Едвај чекам да почне европсково :beer: [​IMG]
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  И јас едвај чекам да почне првенството. :inlove:
  Мој фаворит Италија како втор може Англија... :)
  Се надевам на добар фудбал и неизвесни натпревари.
   
 6. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.012
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Со душа го чекам да почне , ќе си гледаме добар фудбал ќе си се кладиме на нашите фаворите :)
  Иначе мој фаворит е ХОЛАНДИЈА :)
   

  Прикачени фајлови:

  • p4_1.jpg
   p4_1.jpg
   Големина на фајлот:
   34,5 KB
   Прегледи:
   1.257
 7. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Ајде возбудувања летни не сум доживеала веќе 2 години, кога беше светското, то адреналин пукање, па то урлање по кафиЌи кога ќе се утне шанса, абе мераци на нивоУ. Многу си ја сакам атмосферата за време првенствава.
  Инаку сум вечен фан на Шпанија, то просто јазикот, земјата, убавините, културата не може да ти биде одбивна и да не навиваш за неа. И ми се чудат ко демек како сум навивала за Шпанија, а пола Барса играла за репрезентација. Извинете драги мои `навивачи`, ама јас не сум периодичен навивач, и не навивам од вчера за тим/репрезентација само затоа што земал некаква титула. :emo:


  Се надевам на реални и содржајни мислења во темава, од 1ви јуни натака.
  Искрено, квази навивачи ги мавам на игнор. Да ги ринеш со лопата, од што се толку упатени.


  :hai:
   
  На Hipster и Smilly им се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Вечен и горд навивач на Италија.
  Годината кога земаа светско, мала бев 2-3 година средно, од што бев толку среќна 2 дена се шетав со италијанското знаме на лице нацртано :D
  Одсекогаш сум ги сакала Холанѓаните, имам некоја чудна љубов кој нивниот фудбал.
  Англичаните исто играат одлично, не би ме изненадиле ако победат.
  Мене точно на 8ми ми завршува сесија, па ќе можам на раат на гледам :)
  [​IMG]
   
  На N.Kety и JuLleE им се допаѓа ова.
 9. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Добро е што се сети некој да отвори тема за првенството.
  Мој фаворит беше Англија и се уште е но новиот тренер Хоџсон направи неколку смешни измњени во составот и мислам дека нема ни групи да поминат али ај.
  Како втора земја ке ја фаворизирам и Португалија.
  Ке видиме што ке се случи.Јас мислам дека ке има изненадување на ова првенство. :)
   
 10. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Ма,во репрезентацијава идеални ми се заедно. :)
  Football is not war!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Јас,исто од репрезентацииве Шпанија ми е во срцето!
  Лил,напиша и повеќе од доволно за тоа.. :nod:
  Едниствено ги мразам Шпранците,што ја делат правдата кога игра нашата репрезентација ]:)

  Вамос Еспања!! :l:
   
  На orchid28, Rozich, LilBaby и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Јас кажав, не се притресувам многу за репрезентации. Мислам, не навивам за никој страствено и фанатички.
  Како прва ја ставам Шпанија, ама не можам баш со сите сили да ги бодрам оти многу ме нервират овие што се од Барселона во репрезентацијата. А што се вели повеќе од Барселона има. Така да ако освои Шпанија ќе бидам само среќна за Касиљас, Рамос, Алонсо, Арбелоа и секако Торес. Но на светското првенство дефинитивно незаслужено победија, со по едно голче на секој натпревар. Германија требаше да биде првак.
  На второ место ја ставам Германија. Иако не навивам за никој клуб од таму, како репрезентација ги почитувам многу. Особено на светското покажаа извонредна игра, според мене беа најдобри.
  И на трето место ја ставам Португалија, ама повеќе поради Роналдо. Не дека нешто многу ги сакам како репрезентација.

  Така да, не сум ти јас некој лојален подржувач на репрезентации. Ама се надевам на добар фудбал и нека победи оној кој ќе покаже најдобра игра :) .
   
 12. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Не гледам што има врска што пола тим на Шпанската репрезентација го сочинуваат играчи што играат за Барселона.Глупо е да кажете дека ако освои Шпанија ќе бидете среќни само поради некои играчи на Реал,а ако изгуби Шпанија тогаш ќе бидат криви играчите од Барселона.Кога играат репрезентации не се делат играчите на играчи од еден тим и играчи од друг тим туку тие се една целина,еден тим.Голем број играчи од Реал се пријатели со играчи од Барса и помеѓу играчите не постои омраза,туку помеѓу фановите.И некој во оваа тема убаво спомна,football is not war.
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.992
  После Македонија секад сум навивал и сакал Германија да победат, и низ историјата ќе се види дека 95% од европските и светските натпреварувања Германија била во топ 5 држави


  [​IMG]
   
  На m2m2m2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Вечен навивач на Шпанија.
  Отсекогаш нешто ме привлекувало за Шпанија-фудбалот,јазикот,културата...
  Иначе и јас навивам за Барселона па не ми сметаат играчите на Реал.Не знам зошто се карате за тоа.Како што кажа Ана Мариа кога игра репрезентацијата играчите не се делат.

  Go Spain! :)
   
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Анамарила кажав јас дека не сум некој си лојален навивач на репрезентација, гледам повеќе ради забава а не страствено навивање. И најпосле мое си е поради кои причини ќе сум среќна ако победи Шпанија ;) .
  Кажав не сум навивач туку само подржувач поради четворката од Реал и Торес :) .
   
 16. Elina

  Elina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  56
  Го сакам Европсково првенство,интересно ми е да ги гледам сите тие ривали на едно место но секако не ми се допаѓа кога некои ја праминуваат границата на пристојното и спортско однесување.
  Како и да е,мои фаворити како и секогаш се Англија а како второ пласирана ми е Холандија :)
   
 17. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Не,не зборам конкретно за тебе.Гледав и во други теми такви коментари па дојдов да се изјаснам.И секако дека си имаш твои причини дали ќе се радуваш или не,јас само кажав што мислам.поз
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Со душа чекам да почне! Се знае вечен навивач сум на Шпанија... :party: :rock: !
   
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Фаворити редоследно (првите 2), воедно и прогноза за топ 5 (нема врска редоследот):

  1. Германија (Deutschland uber alles! ... Ако веќе ние не играме секако)
  2. Шпанија
  -------------
  3. Англија
  4. Холандија
  5. Италија

  ...

  Освен Холандија другите 4 ми се драги и кој и да победи мило ќе ми биде.
   
 20. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Како и секогаш, Германија :inlove:
  Едвај чекам да почне првенството само уште дрес да си најдам од тие црните што ги носеа 8)