1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Европско првенство во Фудбал

Дискусија во 'Спорт' започната од Snow-Queen, 23 мај 2012.

?

Кој е вашиот фаворит на ЕП 2012?

Анкетата е затворена на 6 јули 2012.
  1. Шпанија

    76 глас(а)
    40,0%
  2. Италија

    46 глас(а)
    24,2%
  3. Португалија

    12 глас(а)
    6,3%
  4. Германија

    40 глас(а)
    21,1%
  5. Англија

    11 глас(а)
    5,8%
  6. Франција

    2 глас(а)
    1,1%
  7. Друго

    3 глас(а)
    1,6%
  1. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Што им е бе на овие? :^)
    Заспав од досада |-)

    Едит: ЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕСССС! :rock: :inlove:
     
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Еј што сречковци се германците :lol:

    Слаба игра на Германија. Ако продолжи вака тешко дека ќе направи нешто повеќе ;)

    Штета за Португалија. Заслужија барем нерешено, ама не си ги искористија шансите.

    То је то, утре се надеваме на поинтересни утакмици.
     
    На Rozich и sesilija им се допаѓа ова.
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ееее како не сречковци, па се држеа Португалциве јест да Роналдо никаде го нема за разлика од Меси на пример, а се ширеа обратни муабети ама нема врска еве евидентно и очигледно е - мислам нас не можеше гол да ни даде човекот, наааас кубикот дрва :tmi: . А прееска ја се шокирав на Холандија-Данска си реков Холанѓаниве ќе примат уште еден од контра :o
     
  4. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    Да не ти се верува дека може да ти се смачи од ова фудбалов, секоја година некакви првенства, те балкански те европски те светски те интергалактички... секаде изнаставиле видео бимови, урлаат сите на голови, да неможеш на раат да си искочиш и мирно се прошеташ.
     
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Ноќна мора ви е Роналдо значи, од уста не го вадите :lol: на секоја тема го споменувате :D
    Ама простено ви е, страшни кошмари ви приреди годинава и тоа на ваш терен :lol:



    Што се однесува на првенствово, сеуште немам фаворит, чекам да видам како ќе се покажат репрезентацииве, ама за фаворизираните екипи сигурно нема да навивам(освен за Холандија де) ако уште ја сметаат за фаворит :lol:.
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ^Не па пошто тој највеќе се издвојува од репрезентацијата, а и да возвратам на ударот дека го немало Меси хммм :D хехе :$
     
  7. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    За Германија сум,ама денес слабо играа,и да среќа имаа,оној Гомез не да не можам да го смислам ама ај ги спаси денес.
    мене многу ми се свиѓа таа еуфорија,тука на секое ќоше има јавно гледање,сите колите со германски знаменца и онакви за ретровизорите,се навива на големо во секој кафич,ресторан,секаде телевизори,сите во трикоа облечени,испоцртани на лицата,уствари и во Ск мислам дека не е поразлично ,ама друго е кога ти игра репрезентацијата.и тоа најмногу го сакам кај фудбалот,што ги спојува луѓето
     
  8. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Данска победи, да не ти се верува :tmi: . Ама подобро така, малку да се раздрмаат фаворитите. И уште еднаш се покажува тоа дека нема врска кој е фаворит на хартија, сешто може да се случи. Мене искрено ми е драго што тепаа, Холандија не ја баш сакам поради Робен и Де Јонг.

    Инаку ако ми беше во план порано да си легнувам оваа вечер супер ќе ми дојдеше утакмицата меѓу Португалија и Германија :lol: . Јас се чудам како не заспав прво полувреме. Второ не можев да гледам ама драго ми е што Германија победила. Иако не знам што им е на швабиве, мора да се поправат понатака. Никаде не ја видовме таа игра од светското. А за Роналдо, па јас не знам зошто го критикувате ама мене солиден ми беше. Се на се, барем во прво полувреме никаква игра и за двете репрезентации. Меѓу Данска и Холандија беше дека дека поинтересен фудбал а баш за таа очекував дека ќе биде подосадно.

    И баш ми падна смешно ова, абе срцки се :D.

    [​IMG]
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Дресовите на нашиот јужен сосед-несосед
    [​IMG]
     
  10. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Денес Шпанија - Италија ихааааа. :party:
    Ќе земам ја фрулата (флејтата) да навивам малце, навивачки дух по дома да придонесам. :D
    Дечко ми е за Италија вечен навивач, али who cares, ја сум за Шпанија. За жал, ГОЛЕМА ЖАЛ, нема да ја гледаме заедно утакмицата, ама ќе го боцкам преку телефон . . .
    Италија е многу слаба последниве 4-5 години, од една веле сила со Франција, се изгубија годиниве наназад, нигде ги нема, не се тоа што беа, се надевам тоа ќе продолжи и денес.
    Не очекувам многу голови, до 2 највеќе, за 3 би се чудела.

    Црвената фурија денес на репертоар.
    И еден гол на Торес нема да шкоди, Јипи да се израдува малце. :D
     
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Германија победи лалалалалал

    И Роналдо никад не се покажал добар за Португалија , тоа се виде и во светско и во сите Европски до сеа па и ова....

    Германија ај ќе иде понатаму ама Данска да иде пред Холандија и Португалија :tmi: :tmi:


    Патем .....зверка :lol: :lol:
    [​IMG]
     
  12. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Оваа матурата не ми дава да го гледам Европското па не е фер. :(
    Ама, денес конечно ќе гледам Шпанија-Италија. Навивам за Црвената фурија, секако.
    Многу ми е жал што Виља нема да игра на Европското, на Светското беше најдобар. Ту бре колку многу го сакав тогаш. Ме разочара што отиде во Барса. |(

    Едит
    Леле, ама се гадови овие Италијаните. :x
     
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Mногу непредвиливи првиве неколку утакмици.
    Полска-Гциве 1-1 |( Ма дај.
    Никогаш ни на крај памет дека Холандија ќе изгуби од Данска.
    Среќа не се полакомив, и не ставив 500че ќе се каев.
    Вечра ја гледав утакмицата Германија-Португалија, ептен досадна, ама мило ми е што тепаа Германија, циго пачеше после во соблекувална :D
    Инаку се знае, за Италија ќе е навива, и се надеваме на победа, ма да не ја потценувам Шпанија, aли мора да се вртиме во форма, :muscle:
    Мислам дека Русија далку ќе прогура, така ми мириса нешто
     
  14. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Немаат пола напаѓачи, играат без Торес и Виља така да монотон ми е натпреваров со исклучок на некој шут спрема гол. Единствен хајлајт ми е новиот фриз на Рамос. :emo:
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Италијаниве имаат намера да дадат гол веќе :devil: крај на прво полувреме дојде
     
  16. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    ШПАНИЈАА :inlove: :inlove:

    Италијанците.. голема шанса за гол :devil: ..
     
  17. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Што одбрани Касиљас. :o Цар е човекот, не за џабе е прогласен за најдобар голман. Виктор Валдез не му е ни до колена. :wasntme:
     
  18. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    ^ Мислам дека со 70% Барселона во Шпанскиот тим, немате право на збор. :D
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    лелеее срце ми застана
     
  20. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Мене не ми смета тоа што од Барселона повеќето играат во Шпанскиот национален тим. Јас навивам за Шпанија, без разлика за кој тим играат фудбалерите. Еве, кажав претходно дека Виља ми е омилен, а игра во Барса.
    Edit Некако не ми е интересен натпреварот.
    Edit2 Што промаши Италијанецот. :lol: