1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
  1. Германија

    42 глас(а)
    47,2%
  2. Франција

    10 глас(а)
    11,2%
  3. Шпанија

    15 глас(а)
    16,9%
  4. Англија

    7 глас(а)
    7,9%
  5. Белгија

    3 глас(а)
    3,4%
  6. Друга репрезентација

    12 глас(а)
    13,5%
  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Срце? Роналдо е пи*ка. Нека оди шампони да рекламира, плачко. Јас за Шпанија навивав ама не се изнервирав вака кога таа испадна. :swear: Не за друго, не сакав Португалија да победи, не сакав Роналдо да се ку*чи. Ама ајде бидна, фудбал е ова...
     
    На Ane-Goki1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.965
    Пол:
    Женски
    Значи она педе*чето Роналдо не можам и не можам да го сварам.Се курчи сеа као тој да е заслужен оти победија.Мрш бе.Дома кај мајка ти да си плачиш.
    Разочарана скроз.Пародија од европско финале.
     
    На Ane-Goki1 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  3. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Колку што јас знам да дешифрирам ова е добитен тип :clap:
    Частовка ќе има?
     
    На Ane-Goki1 и kjukli им се допаѓа ова.
  4. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    Значи конечно заврши забавата за робовите?

    http://www.rts.rs/page/sport/ci/evr...0633/evro-2016-masina-za-pravljenje-para.html

    3 милијарди евра заработиле од УЕФА на 22 луѓе кои бркаат топка? :D

    Се повеќе сфаќам дека светов оди во комплетна ретардација, а на којашто капиталистите дебело заработуваат.
     
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Епа ајт со среќа нека им е на Португалциве :D :D :D
    Не заслужуваа ни до финале, а ич не очекував дури и да го освојат првенството... али тоа е :tmi:
    Стварно живо тролање испадна целиот систем на првенствово еј, баш како што кажа една членка тука во претходните страници. (facepalm) :D

    Едит: сè си кажал легендава... :rofl: :nod:

    [​IMG]
     
    На Annath, eutixismena и Priroden им се допаѓа ова.
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Ич не се надевав дека ќе освојат ама чим ги победија Велс во полуфинале некако како да знаев дека домаќинот нема да освои. Штета за Франција, имаат супер екипа, играа добра фудбал, башка домаќини, ама топката е округла ништо не се знае до крај. Супер си изиграа Португалците и во полуфинале и во финале. Може не играа најубав фудбал, ама не е дека е незаслужено. Мило ми е за Роналдо што конечно освои титула со репрезентација. :)
     
    На jelena.rozga и SAMIRA им се допаѓа ова.
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Браво, Португалија! :) Најискрен мој восхит за се што направија и претходно, тактички маестрално изгурано до титула. Голманот презаслужен.
    Ова нека и биде на Франција за финалето со мојата Италија пред 16 години. Друг пат сами ќе ги средиме.
    Штета овој Кико не успеа да изигра, ама ете го на крај сите блицеви ги насочи кон себе, така што е излишно да се коментира.
    Златна топка за Антоан љубави
    И среќен крај на ова бледо првенство, чиј стар формат треба да се врати, заради подобро очно здравје.
     
    На kjukli, SURF, jelena.rozga и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Рoнaлдo пoследните 15 минути беше пoвеќе тренер oд тренерoт пoстoјaнo ги бoдреше.

    Не бил зaслужен, пa oн ги дoведе тукa, нa тaцнa му јa нaмести нa Квaрезмa сo Хрвaтскa, сaм ги реши Велс.
    Сaмo чoвек шo не рaзбирa спoрт мoже дa рече декa денес глумел или прaел гримaси или не знaм шo.
    Зaмисли у нaјвaжниoт нaтпревaр не мoже дa игрa и имaше луѓе кaј шo гледaв шo викaa глумец бил не знaм кaкoв, aкo му билo. Тoa е днo.

    Пa и дa се рaдувaл кaпитен им е, нa крaј крaевa пoбедијa, тoлку мечеви решил нa клупскo нивo шo мoрaше некoгaш и сo репрезентaцијa дa му се пoклoпaт кoцките.

    Нa крaј крaевa пoбедијa oсвoи гoлемo нaтпревaрувaње, кaде не беa ни тoп 10 фaвoрити, oстaнa уште светскoтo неoсвoенo, aмa тaму претешкo нештo дa нaпрaaт, дa не се лaжеме. Ем ќе биде две гoдини пoстaр и вaљдa вo не тoлку дoбрa фoрмa, a и тимoт и вaкa им е кaтaсттрoфa, 5 тaленти дa извaдaт пaк се дaлеку.
    Имaa среќa првo шo Шпaнијa изгуби oд Хрвaтскa у групите и јa избегнaa Шпaнијa вo 1/8, пa пoсле Велс јa изненaди Белгијa, инaку декa ќе ги елиминирaa и Шпaнијa и Белгијa и Фрaнцијa мaлo мoрген.

    Прегoлем успех, нaјмилo ми е зa негo иaкo не ми е нaјoмилен ниту пaк Реaл Мaдрид ми е oмилен клуб.
     
    Последна измена: 11 јули 2016
    На kjukli, jelena.rozga, JustFun и 4 други им се допаѓа ова.
  9. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Kратко резиме,Французите беа подобри,ама изгубија,ќе се рече нема правда.Е има,зошто не се гледаат само шансите,туку целосно,Португалците беа појаки ментално и психички,а тоа е најбитно.Секако за тоа тренерот беше најзаслужен,знаеше да го извлече максимумот од нив,да ги мотивира,и коментаторите кажаа колку бил трпелив и цело време ги мотивирал во соблекувалните.Кај Франција некако тренерот ми изгледаше многу тивок,не ми делуваше на човек мотиватор,можеби тоа беше клучот на поразот.Па самиот Роналдо колку ги бодреше своите играчи,браво и покрај тоа што му беше жал што не можеше да им помогне на терен,по изразот на лицето се видоа солзи од болката што се здоби, ама повеќе го болеше што не е тука на терен да им помогне.Знаеа и играчите дека Роналдо ги донесе до финале,затоа и они играа за него.Е тоа е таа сплотеност,тимски дух,ментална поврзаност што ги донесе до Европски прваци.Со среќа нека им е!
     
    На kjukli, SURF, JustFun и 3 други им се допаѓа ова.
  10. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Zal mi e za evra, ni sam ne znae kolku finalinja ima izgubeno.inace naj slabo prvenstvo do sega
     
    На kjukli и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  11. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    А Пoгбa Пoл се изгуби и уште му се дереше нa Сисoкo кoј беше нaјдoбaр пoединец у првo и претрчa мoждa 15-16 км :D
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  12. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Pogba igra na pozicija ne za nego. Zaden vezen, i zatoa nikade go nema, vo Juve igra ponapred i e mnogu poopasen vo napad
     
    На sjdgo и Priroden им се допаѓа ова.
  13. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Калински:Во Франција има црнци,белци и африканци...
    [​IMG]
     
    На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Реприза од Грција кога победи 2004 г., буквално исто...се влечат низ натпреварите со пенали, стигаа во финале и го победија домаќинот...исто ко Грците, кој се надевал па за нив? Тогаш ги победија Портулагија на домашен терен.
    Не Италија, не Германија, не Франција туку Потругалија победи ^_^ браво бе..од нигде никаде, ни фаворити, ни ништо, си го земаа пехарот. Па тој лепотанот се скина од плачење...додуша жал ми падна кога го повредија, ама после пак ме изнервира :!:
     
    На Someonespecial, simonna.a и Priroden им се допаѓа ова.
  15. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Па го зема пехарот од раце не го пушта како да сака да кажи абе да не бев јас вие немаше ни п од пехар да видите..мочко
     
    На Someonespecial, christinnn и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  16. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Епа нели боли на домашен терен да бидеш истепан ,па уште од Грција смешно,пресмешно,тогаш Роналдо дебитираше за Португалија и се покажа како мн.добар и ако не се лажам имаше само 19 години,се изнаплаче кога нели изгубија од Грција, не да беа подобри Португалците е тоа и до ден денес ми е несфатливо, а Роналдо колку шанси имаше.Епа така е во фудбалот до последна секуда е неизвесно.Ама тоа е божја правда Португалците денес го добија што требаа да го добијат мн.порано.Не може да ми текне баш,ама каков состав беа Фиго,Руи Коста ,Деко и Роналдо.Колку добар техничар беше Деко,какви асистенции имаше со Роналдо,и колку пати за влакно им бегаше титулата,епа ете им дојде моментот.Нели лесно е да кажеш не се покажаа и не заслужија да бидат 2016 прваци,а кога заслужија зошто не беа?И уште нешто Роналдо е цврст играч,го имам гледано од мали нозе,и никогаш не се влече на стара слава,само работи,работи, до крај,затоа и му се повредите што последна капка пот дава на секоја утакмица,дали на клупско или репрезентативно ниво.Не и он од челик,ама како Пантер е богами.
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Хахаха,добро е остана жив.
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Според мене, Man of the Match беше Руи Патрицио - секоја чест, какви топки фати.
    Инаку играта просечна, доминираа Французите, Португалците не можеа да си ги поврзат средниот ред и нападот, ама ете, имаа среќа шутот на Едер да заврши во мрежата на Лорис. И тоа во второ продолжение.
    Да бидам искрена, очекував подинамичен, поактивен фудбал, со доста голови, а не ова нафрлување и бркање по теренот... нејсе, со среќа нека им е на Португалците, заслужено се изборија до крај. За светски шампиони, тешко ќе се изборат. Доста му е на Роналдо, нека си оди, сега може раат да спие.
    На ова првенство недостигаа некои одлични репрезентации, ама се надевам дека ќе ги видиме наскоро во полн сјај, за две години на Светско.
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Каков татко, таков син :rofl:.
    13645188_1164773190261742_3822211781559555634_n.jpg ronaldo-ferguson-hug-euros.jpg
     
    Последна измена: 11 јули 2016
    На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
  20. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    OFFICIAL: Antoine Griezmann is the EURO 2016 Player of the Tournament.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.