Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. SURF

  SURF Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Машки
  Карма ис а бич :)
  Генерацијата од 2004 кога изгуби беше историски најдобрата генерација на Португалија и навистина е штета шо не освоија ништо на репрезентативно ниво. Оваа генерација што освои сега ,буквално ги понижи овие 2004 бидејќи со многу послаб тим станаа европски прваци и тоа во финале ја победија Франција.
  Сега истата карма ја погоди Франција (првпат големо натпреварување на домашен терен го губат во финале).
   
 2. SURF

  SURF Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Машки
  Кои одлични ? Бразил што после светското 2014 неможат да состават асален тим, Аргентина од која што се откажаа 8-9 најдобри фудбалери (меѓу кои и Меси), Уругвај што освен Кавани, Суарез и Муслера нема солиден играч ?
  Останатите репрезентации од другите континенти не вреди ни да се спомнат.
   
 3. SAMIRA

  SAMIRA Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Епа да де Португалија имаше најдобар состав 2004,и не освои титула,и тоа пред свои,епа затоа после 12 години им дојде,иако составот им беше многу слаб,ама ете постои божја правда,тоа што ќе си дојде ќе си дојде,а инаку Франција беше многу подобра од Португалија и реално беше они да бидат прваци,ама најдобар состав не би рекла, најдобар си имаше во времето со Зидан,Анри,и уште некои.
   
  На SURF му/ѝ се допаѓа ова.