Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  29.030
  И јас сум си за Германија,а како втора опција Шпанија ми се.Ама сепак мислам Германија ќе освои
   
  На KejtV му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Одлична утакмица Нолито живците ми ги искина сто топки потроши, требаше порано да го сменат.
  Сепак прва победа за Шпанија тоа е најважно.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marristovska1

  marristovska1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Шпанија <3
   
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓаат и Шпанциве, очекувам понатаму да се подобруваат.
  Групава е интересна.
  Турците се многу прљави играчи, се надевам нема да оштетат некого.
   
  На kjukli и Priroden им се допаѓа ова.
 5. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  @sjdgo Богами Турците се изпокрши ја пред себе хрватот колку пати само го крпеа.
   
 6. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  27.125
  Пол:
  Женски
  love-italy-flag-vector-3068794.jpg
   
  На Annath и Agatha им се допаѓа ова.
 7. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Се чека Италија Белгија]:)]:):muscle::muscle:
   
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  13419099_1153359781383533_8509182832053704296_n.jpg 225613889-767e3cd8-c456-4665-9bc9-ce19c026e0fc.jpg
   
  На Annath, Minnie 1 и Agatha им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Епа баш ќеф ми напраија! :D :muscle: :rock:

  [​IMG]
   
  На JuLleE, Annath и N0NamE им се допаѓа ова.
 10. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Одлична утакмица на Шпанците? Ахам да, дрвца неспособни. Со ваква средина и неспособни напаѓачи Хрватите ќе ги уништат. Кој по ѓаволите е Нолито, а Адуриз 35 годишниот срцка од Селта? Дел Боске не е нормален. Имаа среќа што Пике ги извади и даде гол, и што Чесите беа смотани па не успеаа да дадат гол. Мислев дека бар малку се смениле работите после Светското пред две години, ама.. Ни мотивација, ни желба. Не сфаќам зошто некои играчи уште го носат дресот?!

  Италија изненадија со супер игра, баш ме зачудија, имаат потенцијал, а Белгијциве се посрамотија. (facepalm) Не сфаќам зошто се второрангирани на Фифа, а ниту пак зошто некој мисли дека може да го освојат првенството?!

  Ирска заслужи да тепа прееска. :@
   
  На Priroden и elimkd им се допаѓа ова.
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Italija vo svoj stil :l:

  Marc Wilmots si nema veze koi igrachi i na koj nachin da gi iskoristi. Kje ispadnat po grupi :D
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Jas navivam za Hrvatska bidejkji samo tie igraat od EX YU republikite ama deka kje gi unishtat Shpancite ne veruvam. Shpanija mozhebi ja ima najdobrata odbrana na ova Evropsko zaedno so Italija taka da za Shpancite e vazhno shto povekje da ja imaat topkata vo svoi noze i da ne primat gol a dovolen im e eden da dadat (kako deneska) za da pobedat i taka kje gi igraat i ostanatite natprevari ama glaven problem im e motivacijata zatoa shto imaat osvoeno se dosega.
  A za Italija, tie ja imaat odbrandbenata trojka na Juventus (plus Bufon na golot) koja odlichno se poznava a go imaat i ubedlivo najdobriot trener na ova prvenstvo taka da se e mozhno od niv.
  Ova so FIFA rejtingot ne se realni mestata ama takov e sistemot na rangiranje, na primer Severna Irska e podobro rangirana od Polska a beshe totalno nadigrana i zagubi samo 1:0.
  Belgija nema soodvetni igrachi na sekoja pozicija ( shtoper im igra lev bek) a i Azar i De Brujne slabo odigraa ama kje ja pomine grupata i ima shansi da stigne do 1/4 finale spored mene.
  Sumirano, dobar fudbal do sega samo Severna Irska me razochara zatoa shto ne prikazhaa bukvalno nishto a drugite zasluzheno se tuka i dobar poteg e shto uchestvuvaat 24 reprezentacii.
  A Francija koga ja gledam mi se chini kako nekoja Africhka drzhava da gostuva na ova Evropsko.
   
  Последна измена: 14 јуни 2016
 13. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас сум за Германија од секогаш. На почеток тргнаа одлично, супер играат и се надевам дека ќе стигнеме најмалку до полуфинале.
  Мислам дека и ќе го освоиме првенството. :party::party:
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.205
  Допаѓања:
  136.260
  Пол:
  Женски
  Досега никој не ме изненади со прикажаната игра, ама Италијанците синоќа прилично ме израдуваа, што не очекував за нив, обично на почеток не се форсираат баш. И тоа знае да ги чини елиминација.
  Ќе биде интересно ова првенство до крај, осеќам. Рано ми е за прогнози, иако Азурите се мои шампиони, секогаш.

  Кристијано Роналдо пази се :P :rofl:

   
  На Legadema, JuLleE и Someonespecial им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  @kjukli, Nolito e u Celta, Aduriz igra za Athletic Bilbao i sezonava postigna 36 gola. Ne se taka losh materijal izbranite, samo potrebna e soodvetna formacija da go pruzhat maksimumot.
   
 16. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Сум им ги смешала екипите, скроз небитно. Они се уште се дрва. Просечен материјал се, е толку имам да кажам. Не се најдобар. Далеку подобри играчи имаше и на клупа, а и невикнати. Адуриз ни топка не допре, а Нолито неколку пати фино се покажа колку не го бива.
   
 17. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Машки
  Акo гo пaмтиш Мaрк Вилмoтс oд ЕП 2000 и СП 2002 тoгaш си дефиницијa зa супер женa :rofl:

  Дa не бидaм oфтoпик, Швaјцaријa или Фрaнцијa утре нa еднa oд oвие ќе имa гoлеaдa, дoстa беa 0-0 1-0 резултaти
   
 18. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.627
  Пол:
  Машки
  Ова европско мислам Франција ќе биде шампион,
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.472
  Пол:
  Женски
  Финале Германија - Шпанија!
  3.Италија
  Моја прогноза :D
   
 20. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Не се игра веќе утакмица за трето место.