Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Toa ne e Francija tuku Afro-Francija a teshko deka kje bidat shampioni zatoa shto se pod pritisok deka moraat daleku da stignat bidejkji se domakjini a spored mene nema da go izdrzhat pritisokot i nema da igraat nitu vo finale.
  A za shampion teshko e da se prognozira ushte sega, jas bi sakal nekoja reprezentacija da iznenadi kako Hrvatska, Rusija ili Polska ama ovie realno maksimum do chetvrt ili polufinale mozhat da stignat a najverojatno pak kje osvoi nekoja shto vekje ima osvoeno.
   
  Последна измена: 15 јуни 2016
  На anakonda88 и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.627
  Пол:
  Машки
  Се согласувам дека се под притисок но во поглед на фонд на играчи, игра која ја имаат а и во однос дека се домаќини и судиите се благо наклонети уште стојам на ставот дека ќе бидат Европски шампини. Вопоглед на изненадување Исланд искрено ме изненади со пожртвувана, цврста игра карактерна и дисциплинирана па ништо чудно и да дотурка до 4-рт финале
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.472
  Пол:
  Женски
  знам!
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  за Шпанија сум ама не би ми пречело ако Италија го зеде првенството многу се слатки талијаните само тие даваат типчен волеј гол
   
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Го памтам бе, го имам на сликички.

  Напаѓачи?
  Нема Шпанија моментално звучни голгетерски имиња.
  Некој од Суарез, Роналдо и Меси да повикале во шпанска репрезентација ако не.
  Адуриз е прв стрелец во Ла Лига чија матична држава е Шпанија.
  Нолито иначе го бараат во Барселона.
  Јас се слагам дека кај везњаците можеше да се направи поинаков избор на сметка на дел од стара постава.
   
  Последна измена: 15 јуни 2016
  На Bozica1980 и Priroden им се допаѓа ова.
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.949
  Допаѓања:
  24.279
  Јас ќе навивам за Германија како што навивам за нив од кога постојам. Очекувам во финале да ираат освен ако не се паднат успат со Италија во 1/2 1/4 финале....

  А многу ми е драго за Исланд, се надевам дека како Лестер ќе изненадат ова Европско и ќе поминат барем групи, Австрија и Унгарија ми се тиња и би требало и од нив да земат поен.
   
  На Waka-waka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 7. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Туу како се спасија Англичаните во последна минута.
   
 8. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Да, се спасија Англичаните на крајот а и првиот гол среќно го постигнаа, инаку браво за Полска покажаа како треба да се игра против Германците, цврсто, борбено и дисциплинирано и веќе се ве 1/8 финале (y).
   
 9. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  6.132
  Пол:
  Женски
  :l:ИТАЛИЈА :l:
   
 10. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Според мене скоро сите се изедначени никој не покажа ништо посебно за да се наречи фаворит.
   
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Sinite shampionski dresovii
  FORZA
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Imav oblog so edna lichnost deka Hrvatska ne mozhe da ja izdominira grupata pokraj Shpanija, i brzo si doagja na moeto. Ostana ushte megjusebniot. Samo prvo da vidime dali i kako kje bide sankcionirana Hrvatska.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Досадничко европсково или само мене така ми се чини?
   
  На Jaime20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  Од коментаторите на мтв ми се :headbang: Денот кога калински ќе се пензионира, ќе отворам шампањско... еден НАПОР помалку...
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 15. my heart cry

  my heart cry Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  za Germanija, se nadevam ke bedi!
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Мене па баш напротив, врв ми е неговиот стил на коментирање, поинтересни ми се натпреварите кога он коментира. :D
  На фејсбук и оној фан пејџот со неговите поетични бисери го следам и се смеам стално, легенда е човекот :D
   
  На eutixismena, kjukli и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Romanija ima prichina da se srami podolgo vreme.
   
 18. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  Смешно е понекогаш... ама тој не го коментира натпреварот, туку раскажува приказни кој фудбалер каде е роден и од каква фамилија е... чита на википедија, нашол статистики и ги пренесува... ако ме интересира тоа имам и јас гугл.... преценет коментатор...
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Kako i da e. Barem go dobiv drugiot oblog deka Turcija > Cheshka

  Pоnedelnik, 18.00
  Italija - Shpanija
   
  Последна измена: 22 јуни 2016
 20. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Оооо после два дена пауза пак со по три натперевари дневно, ќе го промашев тој во 15 ако не проверев сега. Сепак мои фаворити за понатаму од денешните натпревари Полска, Велс и Португалија, доста му беше среќа на Хрватска.
  Можи и едно ливче денеска да се пушти, ќе бидат напнати натпревариве не се прогнозира лесно ама барем ќе биде поинтересно.