Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Denes
  Weles ireland 1
  Switz-poland x2
  Za 500

  Dobivka (cista) 800

  Ako dobijam vo 21 za cela dobivka gg.

  Vie???
   
  На Petar80 и eutixismena им се допаѓа ова.
 2. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Сите на голови, од денес до понеделник :D.
  Switzerland - Poland 0-1
  Croatia - Pоrtugal 0-2
  Hungary - Belgium 0-2
  Italy - Spain 0-2
  На 300 скоро 2000
  И Хрватска мора да победи, затоа што и е отворен патот до финале.
   
  Последна измена: 25 јуни 2016
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Jas sum dobitna.
  I slika ke stavam,samo da zavrsi Wels8)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.627
  Пол:
  Машки
  Добро ти оди Рефке издржи вака уште некој 3 мин
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Е јас не сум добитен ме заеба копилето Шаќири.
   
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Ajde vecer Hrvatska 1& gg.
  Za 100..
  6,75 e koef.
   
 7. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Жал ми е ама Хрватска 2 ќе биди :P


  Честитки за Велс мило ми е за нив.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Da ne imas gledano Hrvatska pa sto znaes deka e 2:rofl:
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Мене така ми одговара :rofl:
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Ronaldo ke dade li gol
   
 11. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Би требало, ако не тука е Пепе тој на сила ќе шутни ќе погоди.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Роналдо ќе си плаче на крајот како и на предходните Европски и Светски кога си испаѓаа Португалците :D.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Напред Хрватска :beer:
   
  На Someonespecial, Sashko1992 и referentka им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Niz kladilnicite gledam 1:1 ja kazuvaat.
  Jas mislam deka ke bide mnogugolna.
  Jas sum za 1&GG.
  Tocen 3:1..
   
  На Jean-Baptiste му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Ако помине Хрватска има шанси до финале да оди потоа ќе игра со Полска а во 1/2 финале со Велс или Белгија/Унгарија а со сите овие може да се надигрува.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Belgija ima potencijal.
  Ne e cudo da iznenadi.
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Sto kutite?
  Nikoj ne gleda Francija??
  Vtora minuta 0:1...auuuu
   
 18. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Фала шо ме потсети. Сум се распеала, забораив. :rofl:

  Еј вчера Хрвтска - Португалија беше една од најочајните утакмици. Ужас.

  Ајде Ирскааааа!!!
   
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.155
  Ocaj bese utakmicata.
  Radi maloto nemozev da yplatam 100 den ama arno oti ne uplativ,ke mi propadnea
   
  На eutixismena и kjukli им се допаѓа ова.
 20. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Среќа. Ние се собравме да ја гледаме, и поише муабетевме од што гледавме од што беа давежи. Ептен разочараа и двете репрезентации.
   
  На ninja35 и referentka им се допаѓа ова.