Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Леле што сакам Ирска да победи која тишина би настанала.
   
  На elimkd, Sashko1992 и kjukli им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.082
  Допаѓања:
  284.332
  Svirkanje ke ima.
  Ovaa mi e 1..bez rezerva...
  Ako izgubat Fr, stvarno ke me razocaraat..borbeni se..
   
 3. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.599
  Допаѓања:
  19.163
  Пол:
  Женски
  Ок,Аргентина изгуби,Шпанија изгуби.Германија задња надеж ми е..
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Yeah, yeah, yeahhh! :party::party::party:
  Браво за Италијанциве, прејака игра имаат, презаслужена победа... искрено баш ме изненадуваат пријатно :D Многу ми е мило! :rock:
  Треба апдејт на анкетава, а сеа приметувам - како тоа ја нема Италија бе алоо? :D

  @Feminka22, ја викам боље ич да не се ни надеваш. :P 8)
   
  На SAMIRA, Annath и elimkd им се допаѓа ова.
 6. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Ајде сега мора да им се врати на жабариве, доста не испаѓаа :devil::muscle::bandit:
   
  На Tajnaotrovna и elimkd им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.599
  Допаѓања:
  19.163
  Пол:
  Женски
  ne
  vikaj dva pati ;)
   
 8. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Издржи Исланд :clap:
   
 9. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  27.126
  Пол:
  Женски
  Ve sakam !!!!! Favoriti moi ,ljubov uste od detstvoto:l:
  Ajde uste germancite sredete gi,kolku bi mi bilo milo,slavat kako da go osvoile EM,ama ke vidat ]:)

  2E46915900000578-0-image-a-38_1447092408113.jpg
   
  На Annath, Someonespecial и Agatha им се допаѓа ова.
 10. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Сите четвртфинални двојки познати

  13532931_1168617723191072_1760434834584273992_n.png
   
  На Tajnaotrovna, Minnie 1 и Ane-Goki1 им се допаѓа ова.
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Кога сум гласала на анкетава јас? Појма немам :D А уште помалку зошто Шпанија сум ја ставила :D

  Исланд пријатно ме изненадија, баш ме интересира што ќе направат со Французиве. Некој особено голем фаворит немам, битно да бидат интересни натпреварите, да не блеам во трева за џабе :) Така многу пиво ми оди :D
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Сега кога испадна Хрватска за Полска сум до крај да оди а најмногу сум против Афро-Франција.
   
 13. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.472
  Пол:
  Женски
  Јоо денес Шпанциве мн слаби .. ! Кога ги нападнаа Италјаниве не знаеа кај им е главата :) а очекував мн неизвесна игра .
  Од денес мој фаворит е и Исланд , мн изненади , мн добри и многу убави фудбалери (плаво око :) ) , инаку од секогаш сум за Германија , но Исландганите мн ги засакав :)
   
 14. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Убедливо најубав фудбал за око играат моментално на Еуро 2016 добро познатата цврста игра во одбрана по која се познати со години наназад и овој пат функционираше совршено како и добрата игра во средината ги однесе заслужено во четвртфинале.
  euro_2016_italy-63161.jpg
  keep-calm-and-forza-azzurri-119.png :inlove::inlove::inlove::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle:
   
  На Annath и Someonespecial им се допаѓа ова.
 15. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Велс - Исланд финале малку оптимистички ама баш би сакал некоја нова репрезентација да победи.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Дојде и денот Д, за мене финале пред финалето и време е мислам да се скрши малерот што не следи со жабарите, време е и Томче да се распуца, ма сите нека се распуцаат ко со Бразил 8-|:angel:
  Одиме Deutschland :l::muscle:

  socialfeed.info-euro2016-is-coming-closer-closer-and-germany-football-team-die-mannschaft-is.jpg
   
  На KejtV, mode-kristina, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  18.026
  Пол:
  Женски
  Jas ushte sega se zagrevam, ne se ni somnevam deka ke gi utepaat, ke gi reshat na najdobar mozen nacin.
  I dresot sveceno ke go oblecam[​IMG] :party::beer:
   
  На KejtV, mode-kristina и elimkd им се допаѓа ова.
 18. SAMIRA

  SAMIRA Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Италија, браво,незнам зошто ми се симпатични тие Жабари,супер се покажаа,не е чудо ако ги поминат Германците денес,ај што сакам,да бидат и европски прваци.
   
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Еј еј, полека малце, многу самоуверено :P
  Не дека ми се у срце, ама реално со оглед на тоа како играат Италијанците на првенствово, верувам дека може да се продолжи статистикава со Германија :muscle: :rock: 8)
  Forza Italia!!! :l: [​IMG]

   
  На Annath и SAMIRA им се допаѓа ова.
 20. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Денеска величенствено Германија оди во полуфинале!!
   
  На KejtV, elimkd и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.