Европско првенство во фудбал: Франција 2016

Дискусија во 'Спорт' започната од sjdgo, 10 јуни 2016.

?

Кој ќе го освои ЕП 2016?

Анкетата е затворена на 10 јули 2016.
 1. Германија

  42 глас(а)
  47,2%
 2. Франција

  10 глас(а)
  11,2%
 3. Шпанија

  15 глас(а)
  16,9%
 4. Англија

  7 глас(а)
  7,9%
 5. Белгија

  3 глас(а)
  3,4%
 6. Друга репрезентација

  12 глас(а)
  13,5%
 1. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Forza Italy ајмо :muscle::muscle::muscle:
   
 2. KejtV

  KejtV Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  1.006
  Пол:
  Женски
  Let's go GERMANY!!!!! :l:
  [​IMG]
   
  На Ane-Goki1, elimkd, BayernKa и 2 други им се допаѓа ова.
 3. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Италија:u: зарем мора секогаш вака да биде (facepalm)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  18.025
  Пол:
  Женски
  Italija samo preku penali znae da se provlece do polufinale, finale...
  Epa dosta im beshe.
   
  На Ane-Goki1, KejtV, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.947
  Допаѓања:
  24.270
  Може да се каже дека ова вечер беше финалето .... дојде и долго очекуваната одмазда на Германија

  Сега понатака ќе газат све !!!
   
  На Ane-Goki1, KejtV, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 6. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  5.827
  Пол:
  Женски
  Сакам Португалија да го освои првенствово, ама пуста желба. Се надевам дека барем до финале ќе стигнат.
   
  На SAMIRA, Роберт 7 и kjukli им се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Ciao ragazzi :P
   
  На elimkd, Tajnaotrovna и Petra777 им се допаѓа ова.
 8. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Е сега ке навивам за Исланд и онака се сензација и пријатно изненадување на Европсково (Германиија:puke:)
   
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Абе не е фееер, срцето ми се скрши! ;( ;( ;( :u:
  Колку ми се антипатични а колку среќа имаат Германциве значиии тоа е чудо! Сеа сакам некој од аутсајдериве за инает да изненади, па досадни се више! :devil:

  Се скренав, одамна волку не сум стискала палци и не сум пцуела :@ :@ :tmi:
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  19.111
  Пол:
  Женски
  Se znaese koj kje tepa.
  Ciao ragazzi.
  Deutschland für immer!!
  Prv pat gledam da se sutiraat nad 5 penali.
  Germanija bese podobra
  Neuer se pokaza uste ednas ( lepotance toa:l::l::l:)
   
  На Ane-Goki1, KejtV и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 11. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  13592577_1247258765298528_9067885134087003855_n.png
   
  На Ane-Goki1, Yipman2, KejtV и 3 други им се допаѓа ова.
 12. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  На BayernKa и Someonespecial им се допаѓа ова.
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Aaаaхам, се знаеше :P :rofl:
  They just had a loooot of luck darling ;) 8) :P
   
  На SAMIRA, kjukli, Minnie 1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  29.889
  Пол:
  Женски
  Принцот Ноер ми ја наполни душава
  Секоја чест за Германија
  Лев беше премногу смирен, само со 'ладна' глава се постигнуваат резултати
   
  На Ane-Goki1, Tajnaotrovna, KejtV и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Им држам палци утре на Исланд! Сакам да изненадат утрееее!
   
  На Someonespecial, N0NamE и Minnie 1 им се допаѓа ова.
 16. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  27.125
  Пол:
  Женски
  Sreka samo,nisto drugo...Germancite bea isto tolku losi kako Italijancite vecerva. Polosi penali odamna nemam gledano.
   
  На Ane-Goki1, SAMIRA, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  19.111
  Пол:
  Женски
  Darling dzvezdata e na nasa strana ama PODOBRO igrame.
   
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  29.889
  Пол:
  Женски
  Ако некој имаше среќа тоа беше Италија - грешката на Боатенг што ја допре топката со рака, да не се случеше тоа Германија ќе победеше без продолженија и пенали.
   
  На Ane-Goki1, Tajnaotrovna, KejtV и 2 други им се допаѓа ова.
 19. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Вечерва јас за Германија, дечко ми за Италија, се изедовме :devil: Италијанците ми се крајно одбивни со тоа нивно драматизирање, така само во театар, не на терен :^) На крај веќе се гледаше дека сите се истоштени, и од играта и од притисокот, па затоа и толку утки. Ама интересна утакмица беше, многу пресврти, до последно не се знаеше кој ќе тепа.
  Океј, сега може да се спие :D
   
  На Feminka22, elimkd, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Сега без Хумелс, Кедира и Гомез најверојатно во полуфинале :( Милер не е ич во форма.:^)
  Ама Боатенг што правеше не ми е ич јасно :D

  FB_IMG_1467551687924.jpg
  FB_IMG_1467551747770.jpg
   
  На Feminka22, elimkd, eutixismena и 2 други им се допаѓа ова.