1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евтини препарати за тело што многу вредат

Дискусија во 'Тело' започната од tinkerbelll, 14 ноември 2011.

 1. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Секоја млада жена сака нејзинотот тело да изгледа чисто,убаво,мазно.Со таа цел ние секојдневно купуваме разни производи почнувајќи од гелови за туширање,лосиони,гелови против целулит,препарати за нега на стапала,нокти и т.н.
  Не секогаш она што е скапо е и добро.Многу пати ми се случило да купам некој доста поефтин препарат за тело а да бидам презадоволна.
  Токму тоа ми е целта за отварање на оваа тема.Кои препарати за тело ги користите вие,од кои сте задоволни а притоа истите тие немаат високи цени.

  Еве јас ќе започнам :)
  -Гелот за туширање кој јас го ''открив'' се вика OPEN го има во сите поголеми маркети,а цената му е околу 170 ден за 500мл.Има прекрасен мирис на колачиња и ванила,кожата ја прави мека и свиленкаста.
  -Маслиново масло за сува и оштетена коса,помага многу а е многу поефтино од селиконски капки и други препарати за коса.
   
  На djokes му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Сите масла (рицинусово, чичково, бадемово),
  Павловичева крема
  [​IMG]
  Елдена млекото за тело
  [​IMG]
   
  На hristinnnna, khaleesi1, eleni23 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Сите масла се добри и за телото и за косата, јас користев еден многу добар крем а воедно и лосион за тело од маслинка. Го има во продавници и супермаркети. 500мл е околу 150 денари ама кожата ја прави мазна и мека.Потоа имам користено крем од невен и тој е добар особено ако ви се испукани раците :) :)
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Лала крема за лице, 100 ден, убава арома за секојдневна употреба и за флеки по лице [​IMG]
  Вазелин има лабело за усни и крема за сува и испукана кожа [​IMG]
  Чиста класика од шампон и нема утка [​IMG]
  Ова кремиче е евтино и е закон за многу сува кожа на раце [​IMG]
   
  На macole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  [​IMG] Морав и ова кремче да го додадам,има смешна цена од 50 ден.а многу помага за бубулички освен на лице и на тело.
   
  На UnknownLadyDi, Cloee, Justinlove и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.552
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Subrina гел за туширање. Има избор на прекрасни ароми, последно го користев тој од лево. Трајни се и ја прават кожата мека и нежна. Цената им е 100 денари, вреди до последен денар.

  [​IMG]
   
  На Umbrella22, Nastjaaa4 и DAngel им се допаѓа ова.
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Гроздовата маст за уста, околу 30 тина денари е, ама навистина вреди, а и не се троше бргу.

  [​IMG]


  Овие што се долу во кружните кутивчиња.

  Исто се согласувам за кремчето Здраве и за шампонот од бреза.
  Скептична сум за вакви работи, пред се’ ефтини, мислам дека штом се ефтини не се добри, ама ете не било така.
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Имам мрсна кожа во т-зоната, а овој тоник ептен ми се погоди, како за секојдневна употреба.
  Овој ацетон од Кам. Нема подобар, тврдам.
  [​IMG]


  И овој путер за тело од Би Кул, што мајка ми случајно го купилa и се видел ефтин. Пријатен мирис за во лето, и пријатен за кожа.
  [​IMG]
   
  На sikica7, Neytiri, joana18 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Исто да ги додадам геловите за туширање од Фелче не се лоши и мислам дека не се скапи.
  Старфиш зошто ги користиш чичковото и руцисиновото масло?
   
 10. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sikica7 и Daddy.girl им се допаѓа ова.
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  За коса :)
  Коренот знае да ми биде доста сув, поготово во зима, па си ставам пред миење од чичковото. И рицинисувото го имам користено, ама подобри резутати има од чичковото.
  Даваат многу сјај и некако поголем волумен во коренот.
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.246
  Допаѓања:
  89.773
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  [​IMG]

  Презадоволна од шмапониве. Некои 60, 70 денари се ама фини ми се за косава.
   
  На magic.girl, UnknownLadyDi, detelinkaa и 2 други им се допаѓа ова.
 13. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Bagno Schiuma Coconut & Vanila
  Околу 120 до 140 денари, 1000мл. Преубаво мириса и ја оменкува кожата.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Старфиш сакав да те прашам чичковото масло за каква боја на коса е?
  Зошто ми имаат кажувано дека е за светла коса. Смеѓа или плава.

  Извинете за оффтопик :tmi: .
   
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  За 60-70 денари е одлична пудрава!

  [​IMG] :up:
   
  На Adi888 и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 16. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  [​IMG]
  [​IMG]
  Две работички од Авон,кои се прилично ефтини а супер се,баш си ја вршат својата работа :)
   
  На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.006
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Ќе бидам офф ама ве молам кажете ми каде ја купувате кремава Здраве?
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.246
  Допаѓања:
  89.773
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат


  Ја има во Тедико и на пазар.
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат

  Како ја наоѓаш во Тедико??
  Баш заради неа специјално се симнувам во Тедикото долу во Скопјанка и никогаш немало. Си прашав дури и ми викаат нема. :|
   
  На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.246
  Допаѓања:
  89.773
  Пол:
  Женски
  Ефтини препарати за тело,кои многу вредат


  Јас во Топанско ја најдов во Тедико, ја имаше и жолтата. А во ова тука во Н. Лисиче не ја најдов.