1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евтини препарати за тело што многу вредат

Дискусија во 'Тело' започната од tinkerbelll, 14 ноември 2011.

  1. guguence

    guguence Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    го имаш во кам маркетите
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG] Мнооогу добар лосион, повеќе ми се свиѓа од млекото на Елдена кое ми е густо, колку е само траен, цела недела телото ми е мазно, а не како кај другите намачкај веќе утре си како за’рѓан.

    [​IMG] Исто како и Елдена убав но со полесна структура и мирис, но исто долготраен но малку е поскап од Елдена, некои 140 денари а 500 мл. со овој се мачкам у лето бидејќи Елдена ми е потешка.

    И да ми се може никогаш не би ги заменила за некој од поголемите фирми.
     
    На Loruska и maca99 им се допаѓа ова.
  3. Ariel25

    Ariel25 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Оаа фирма ја нема кај нас? Јас имам од оваа фирма шампон и сум задоволна донесен ми е од Германија,а за дугите производи не знам..кажете дали се добри ако се добри ке си ги порачам кога ке ми иде некој роднина.
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Леле луѓе, да отворевте страна наназад, ќе прочитате дека 10 пати е пишано дека ДМ маркети НЕМА кај нас.
    И Ариел жено, има девојчево пишано дека ја нема, ти пак прашуваш.

    Бог да чува и да брани бе.

     
  5. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Од Кам 99 ден. беше сега незнам дали е пак поскапено...убаво е ама мирисот по некое време некако се сменува и ми мириса на кантарион....ич не ми се свиѓа мирисот.
     
  6. Ariel25

    Ariel25 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Без нервозии, губите лепота!!!
     
    На LittlePinky и simoncelicius им се допаѓа ова.
  7. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Се извинувам што ќе бидам оф топик но сакам да прашам каде можам да најдам маслиново или бадемово масло и колку е нивната цена ви благодарам однапред
     
  8. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Има во зегин, а која цена се не знам.
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ќе најдеш и во обични продавници и во Тинекс/Веро/СП или пазар инаку јас земав пред некое време бадемово масло и беше околу 70 денари :)
     
  10. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    CIA можеш да му додадеш неколку капки од некој парфем на точење ако имаш, затоа што да нема некој посебен мирис, ама па многу е убаво за кожата. :)
     
  11. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    гледам сите се изјасниле за млекото за тело од кам ,редовно го користам и е евтино,и многу ја држи мека кожата,и кремот за раце од кам 50 денари е од камилица 100 мл е а ги хидратира рацете ,преубаво нешто,бонс бонс на малиција парфемчињата од нив сум презадоволна трајни и евтини и сладок вкус имаат ;)
     
  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Genera (не можам да најдам слика) Регенератор за коса (500мл.=55ден), во цилиндрично шише, жолта боја е, со коскос (и уште некоја состојка).

    Се одадов пари за скапи регенератори, а сите се исти. Овој е навистина убав за тие пари. :)
     
    На Many-maki, wizardess, maca99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Геловите за туширање на Рефан ми се многу убави.
    120 денари, густи и пенести, со убави мириси. Најубав ми е тој од калинка и папаја.
    [​IMG]

    И кремчето за чувствителна кожа од рози, исто така на Рефан, повеќе пати сум го пофалила на форумов. Сум користела многу поскапи кремови кои можат вода да му носат. :!: Околу 270 денари е, но го ставам во категорија на Афродита, Лореал, па и Еуцерин, што се значително поскапи.
    [​IMG]
     
    На Loruska, wolf4e и Trendafilka им се допаѓа ова.
  14. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Има најава дека ДМ иде во Македонија во 2012 ... за сите оние кои едвај ги чекаат нивните производи и услуги ... за другите ДМ може лесно да го најдете вососедството ... Србија или во Бугарија ...
    се надевам дека не сум оффф ... за тоа уште едни производи од ДМ
    http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/balea_home/balea_produkte/

    ефтино и навистина одлично - Гарниер може вода да му носи - од лично искуство !!!
     

    Прикачени фајлови:

    • media_1-data.png
      media_1-data.png
      Големина на фајлот:
      130,3 KB
      Прегледи:
      899
    На tinkerbelll и Meggy им се допаѓа ова.
  15. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Има најава дека ДМ иде во Македонија во 2012 ... за сите оние кои едвај ги чекаат нивните производи и услуги ... за другите ДМ може лесно да го најдете вососедството ... Србија или во Бугарија ...
    се надевам дека не сум оффф ... за тоа уште едни производи од ДМ
    http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/balea_home/balea_produkte/

    ефтино и навистина одлично - Гарниер може вода да му носи - од лично искуство !!!

    Господ здравје да ти даде за информацијава! :D
     
    На Loruska, Meggy и figgiMK им се допаѓа ова.
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    да и првата продавница ќе се отвори некаде мај/јуни и во центар точно незнам но затоа ќе видиме. Едвај чекам.[​IMG]
     
    На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    ^^
    и да отворат ДМ кај нас за разлика од во другиве земји кај нас цените на производите сигурно ќе се дупло поскапи |(
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.693
    Пол:
    Женски
    Нема ништо подобро, поготово за во зима....не за џабе е 100 години квалитет. Во темата за бебушки веке имам споменето за колекцијата на Becolino, страшна работа....ефтино колку и Бекутанот, но квалитет невиден, Dalia е производител, исто така фирма стара колку и Нивеата.
     

    Прикачени фајлови:

    • nivea.jpg
      nivea.jpg
      Големина на фајлот:
      12 KB
      Прегледи:
      759
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    Мислам ќе бидат на ниво на кам маркет или нешто поскапи, сигурно едно млеко од Балеа за тело од 500 мл нема да биде поскапо од Нивеа. Еве во Хрватска производите од ДМ маркет се дупло поевтини од производите на другите фирми, неможе кај нас цените да се повисоки од хрватските, башка ќе се набавува од Србија и транспортот влегува во цената, во Хрватска производите се носат од Словенија, Германија или Австрија па пак се најприступачни.

    Останува да видиме но јас верувам дека ќе бидат пристапни за сите, на ДМ не му одговара неговите производи што се помалку познати да не се продаваат.
     
    На Loruska и glamour-lady им се допаѓа ова.
  20. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.153
    За мене маслиновото масло е незаменлив „препарат“ за нега за лице, тело и коса.
    Ниту еден препарат нема такво влијание на мојата кожа, како што има маслиновото масло.
    Го купувам тоа што го носат од Албанија, последен пат кога купив беше 100 ден. половина литар:
     

    Прикачени фајлови:

    На 1209 и srcekrsacka им се допаѓа ова.