1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Егзорцизмот на Емили Роуз (The Exorcism of Emily Rose) [2005]

Дискусија во 'Филмови' започната од crazyinlove19, 3 август 2011.

  1. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Same here. Додека го гледав не ми беше многу страшен, дури досаден на моменти, ама после цела недела неможев да заспијам до 3 :x се препотував од страв, буквално :sweat: си ја замислував сцената во студентскиот и во црквата кога се виткаше девојката, па погледот со црните очи. :sweat:
    Дури ме беше страв од сестрами која спиеше до мене, немој и неа да ја нападнале демоните :tmi:
    И сето тоа оти знаев дека е базиран на вистинска случка, да беше обичен филм фантазија веројатно немаше толку да се преплашам.
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jас го немам гледано,
    ќе го гледам вечер, само да не се по*ерам ко на филмот INSIDIOUS ќе ве молам :D
    баш ќе го пуштам :)
     
    На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Филмов го гледав кога имав 14-15 години.
    Гледано од денешна перспектива го сметам за еден од најдобрите хорор филмови што сум ги гледала, а не сум гледала многу, можеби 7-8. Не ми беше многу страшен, а и за страшните сцени наоѓав лек - ставав рака на очи дур не поминат. :D
     
  4. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    wooww како влегува у психа ,коа го гледав не ми беше баш страшен ,ама вечерта е тогаш беше страшното :) не ми излегуваше од глава коа броеше до 6 и коа излезе луцифер,и после тоа неколку месеци на моменти ме факаше страв
     
  5. SimonLimon

    SimonLimon Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    7
    Од филмов уште ме лазат морници ептен е јак :) не го препорачувам на луѓе со слабо срце :!:
     
  6. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Кога го гледавме со сестра ми она одеше во кујна на тие "страшните" сцени и ме прашуваше помина ли :D а постара е многу од мене и повеќе се плаши :D
     
  7. Ognenija

    Ognenija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    586
    И јас додека го гледав не ми беше ич страв ама после две недели страдав од несоница. Неможев око да склопам од страв. Цело време се потсеќав на таа слика кога дечкото се разбуди и ја виде Емили на подот целата испревртена и со тие злобни, црни очи.
     
  8. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано еднаш, уште еднаш не фала :x
    Го гледавме со друштво, 3 часот по ручек, на бегање трчав до дома иако бев со брат ми и беше денски..
    Ади поќе Хорор :shake: :shake: :shake:
     
    На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Леле! Одамна го имам гледано, со другарка и од тогаш се плашам од вакви ствари. Неколку години има од кога го гледав уште ги памтам сцените во шталата и кога спиеше. Да ги немаше тие сцени полесно ќе ми беше. И да кажам, го гледавме навечер, кај другарката дома, а јас имав околу 13-14 години и ми беше страв сама да идам било каде, мораше мајка ми да доаѓа да ме земе. Сега да го гледам верувам дека исто би било. Не сум јас за вакви филмови :sweat:
     
  10. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Аууу,многу е страшен филмот.
     
  11. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Зошто баш 3ч? :D

    Иначе го немам гледано, Гледам сега на сител го најавија за утре вечер во 10ч.. Ама не би го гледала. Гледам овде и повозрасни се исплашиле, а јас.. :worried:
     
  12. tropical

    tropical Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    61
    Мислам да го гледам филмчево, па баба ми ја викнав да спие во дневната кај што ќе го гледам. Искрено страв ми е....
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Планирав да го гледам вечерва, ама вашиве коментари ме замислија малце дали да го гледам.... :lol: Ајде барем ќе ѕиркам веројатно, од љубопитност. А и со мама сум немам гајле. :rofl:
     
  14. tropical

    tropical Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    61
    Јас знам дека после филмов ќе не можам да заспијам и ќе се превртувам. И онака имам парализа во сон, па после филмов не знам што ќе биде. Но сепак од љубопитност ќе се обидам да ѕирнам некоја сцена.
     
  15. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    После вашиве коментари се мислам дали да го гледам :?:
    Искрено не сум многу по хорор филмовите ама незнам што ме привлече да го гледам овој...
     
  16. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Мене па не ми е тоилку многу страшен филмов колку што ти навлегува во психата, во мозокот. Има некои страшни сцени, не викам не, посебно за тие шо не се навикнати на хорори ќе им бидат премногу страшни, а посебно па на вакво време со дожд.
    Мене филмов ми е еден од најдобрите хорори, како што кажав не поради тоа што ми беше премногу страшен, туку поради тоа што навлегува во психата.
    Јас не сум имала проблеми со спиење и слично поради некој хорор, ама со овој имав. Го имам гледано два пати и еве сега си го гледам по трет :D
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас пред многу години го гледав и умрев од страв.
    Еве сега со сестра ми пак седнавме :D
    Морничав е,а надвор што грми и треска додава на неговиот ефект :D
    Нема спиење вечерва...
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Сега ми текна, сум го гледала на интернет со другарка. Ништо посебно, само ѕиркав вечерва, не ми се гледаше. :D
     
  19. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Го гледав по прв пат а имав слушнато за него како неверојатно страшен филм, но не знам до мене ли е проблемот, но никако да се исплашам од некаков хорор. Буквално, ќе каже некој тој е најстрашен, најезив, го гледам и ништо. Ваљда не сум многу плашлива личност, штознам :).
    Филмот како филм е океј, потикнува и некои прашања во врска со случајот, дали е психички или стварно била опседната. Имаше некои језиви сцени, но ништо премногу страшно. Можеби асоцијацијата на 3 часот ми е така најмногу страшна, затоа што јас од порано се плашев од некоја причина кога ќе дојде три часот по полноќ, сигурно и тоа од некој филм ми има останато во глава.

    Оваа глумицата дали оти од Декстер ја знам и ми има многу специфична фаца, кога и да ја видам одма на Дебра ме асоцира :).
     
  20. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Филмов :x
    Значи воопшто не е од типот како Паранормал активити,мене ми е дури и пострашен :worried:
    Во паранормал а. беше со духови бла бла и такви филмови со слични сцени има многу ама овој е..поразличен :^)
    Делот кога кажаа дека во три часот демоните се потсмеваат на светото тројство,и кога демонот во Емили зборуваше со отецот ми останаа врежани во мозокот исто така кога броеше one,two,three,four,five SIX и кога кажа Луцифер :sweat: