1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Егзорцизмот на Емили Роуз (The Exorcism of Emily Rose) [2005]

Дискусија во 'Филмови' започната од crazyinlove19, 3 август 2011.

  1. kika.dragan

    kika.dragan Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    148
    Јас откако го изгледав овој филм,а тоа беше пред 3-4 години, 3 вечери спиев со ќебе преку глава. И ко за несреќа многу вечери после него, кога и да погледнев на саат беше 03:00 или 03:02..ауу тешка психа е филмов. Си умрев од страв. Дури и сега ако случајно видам дека е 3 часот одма ми текнува на филмот...
    и да го гледам повторно ооо... НЕ БИХ!! :tmi: :tmi:
     
  2. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.787
    Пол:
    Женски
    Јас сакам хорор филмови, и нормално да бидат со добра приказна, а овој го вклучувам токму во тие.Првиот пат го гледав на 10 години, што нормално како за дете ми предизвика шок и ми навлезе во психа.Многу непроспиени ноќи имав поради филмов, посебно па се некако се случуваше да се будам накај 3 часот и нормално паниката беше уште поголема.Од тогаш го имам уште неколку пати гледано, сеуште ме фасцинира приказната, и ме заплашува на моменти, и нормално ме тера да размислувам дали всушност психички беше болна, или онаа по нереалната страна, беше навистина опседната.

    За тие што не си сакаат хорори нормално дека не го препорачувам, ама за сите љубители овој и The Blair Witch Project ми се култни филмови за гледање :)
     
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Како љубител на хорор филмови, дефинитивно овој е еден од подобрите хорор филмови што ги имам гледано. :D
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Епа во 3 часот се појавувал Луцифер. Иначе филмов баш е добар за тие што си сакаат ваков жанр. Го имам гледано неколку пати и би го гледала пак :) .
     
  5. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Чудно што не сум пишала во темава :D
    Филмов го гледав на сител,незнам кога го имаше може пред еден месец,два,до ден денес ми е страв.Колку хорори имам изгледано,ни самата незнам,ама овој ...Значи филмови не памтам многу,ама овој мислам дека уште долго време ке го памтам.До ден денес,заспивам пред 3 или после 3,и 2,3 дена од кога го гледав,спиев со баба ми :lol: ,а после беше интересното коа пак спиев со брат ми у соба и ко будала се разбудив у 2 и 40 навечер и неможев да заспијам,ке затворам очи одма некоја сцена посебно онаа во шталата,ке ми се заврти во глава и неможев да склопам очи,и само на филмот мислев,и накај 2 и 55 може беше,а може и подоцна,ко за инат снема струја :rofl: леле луѓе која паника ме фати.Зошто спијам горе (пошто такви ни се креветите со брат ми,на спрат онакви) рипнав од горе,и земав со телефонот светев,и коа видов колку е саат тоа беше више врв :rofl: 2 минути до 3 :rofl: и ги испоразбудив сите почнав да вриштам ко мрдната :rofl: Како и да е филмов незнам зошто ама ептен ми е страшен,најверојатно зошто е според вистинска приказна,па таа вистинската Емили Роуз колку ми беше морбидна на една слика :worried: Иначе го гледав со мајка ми,и се каам што го гледав, најискрено :rofl:
     
  6. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Филмов го имам гледано 3-4 пати и искрено не нешто многу многу страшен.
    Ама има некои страшни сцени,не викам не.
     
  7. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Ау филмов :sweat: Го гледав на Сител, пред еден месец беше мислам. Страшен е и ми влезе во психа, кога и да се разбудам навечер, не се осудувам да погледнам во часовникот :wasntme: :lol: Пред филмов си седев до 5 саат, а сега? Нема шанси да легнам после мајка ми и татко ми или пред 3 саат :rofl: Некогаш кога сум “похрабра’’ ќе легнам подоцна ама се покривам цела како демек ништо не ми можат така :rofl: Има и пострашни, не викам не ама за мене и овој беше страшен :rofl: :|
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Добро филмче. Кога го гледав прв пат бев сама дома, 10 саат навечер, со сите сијалици изгаснати :D После тоа го гледав уште неколку пати.
     
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано предходно , и пак го гледав пред некој ден . Добар филм , најстрашна сцена ми беше кога другарот на Емили као ја вардеше , ама заспал .. сцената кога се буди и ја гледа Емили онака вкочанета цела :worried: језиво :sweat: . Ја на негово место би се ука*ала :| . Искрено .
     
  10. winter flower

    winter flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    12.212
    Пол:
    Женски
    Филмов го гледав во основно уште кога бев,прво со другарки па потоа сама уште неколку пати,будалетинка! Мислам дека ниеден друг филм не ме извадил толку од кожа како овој,ден денес си имам трауми,најозбилно иако сум веќе возрасна,поминаа можеби 10 години од тогаш! Пред некое време даваа реклама за него,дека ќе се емитува на некој од странскиве канали,најморбидните сцени беа прикажани како најава за филмов,почнав да се тресам и да плачам како мало дете,пикајќи си ја главата во перница,сопругот ми се изнасмеа,а мене ми беше некако многу трауматично :(
     
  11. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Филмот не е страшен има некои сцени, вистинската приказна е мн пострашна на јутуб видеата за вистинската Емили Роуз, иначе секогаш кога го гледам филмот мачката сака да излезе од соба почнува да се вознемирува овие приказни дефинитивно се за многу адреналински личности мене овој филм ми остана во глава уште на 14 години кога го гледав прв пат а и филмот не е ист како вистинската приказна ни малку, вистинската Емили Роуз егзорцизмот не го добила одма веднаш го добила во текна 2 години прво се будела во сон парализирана, по некојмесец почнала да халуцинира и доктроите и дале дијагноза шизофренија и епилепсија и кога таа го добила првио егзорцизам сватиле што се случило, филмот ми е баш монотонен има некои страшни моменти но не е тоа тоа.
     
  12. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано и пола година спиев со запалено светло во соба, се срамам да кажам но од тие 6 месеци, 2 спиев со мајка ми :$
     
  13. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    Cista 10 e hororov :D