1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Егзотични летувања

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Elenna998, 22 август 2018.

 1. Elenna998

  Elenna998 Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  Летово скоро ни заврши па споделете некое искуство доколку сте биле на некое тропско место на летување пример Тајланд, Бали, Занзибар.. Цена за престој, пат и слично.
   
  На Alex.T и M.B. им се допаѓа ова.
 2. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  651
  27858773_10214266236303707_6821442418334993967_n.jpg 20180117_155405.jpg јас бев во Занзибар, ама во јануари годинава, преубаво е. Бев преку српска агенција https://www.globetracker.rs/ летав од Скопје за Дубаи, па од Дубаи до Занзибар.
   
  На Acka22, iloveyou29, Alex.T и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Elenna998

  Elenna998 Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Дали пред тргнување примивте некоја вакцини против ендемските болести?
   
 4. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  651
  За Занзибар не треба вакцини, препорака е само апчиња за заштита од маларија, меѓутоа јас не пиев. За Кенија потребно е да се примат вакцини.
   
 5. M.B.

  M.B. Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  @Zumbulce9 , кога ќе можеш сподели искуства во врска со агенцијата? Дали се она што е напишано беше исполнето, во однос на цена, екскурзии итн? И отприлика колку дополнителни финансии би се истрошиле за најосновни работи? Занзибар ми е на врвот од листата на места кои би сакала да ги посетам.
   
 6. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  651

  Се што кажаа од агенцијата исполнија. Цената на аранжманот се плаќа кога ќе пристигнете на Занзибар, само вие си купувате авионска карта сами, односно, од агенцијата ви прават резервација и ви пуштаат линк на кој треба да извршите уплата. Можете во било кое време да ги исконтактирате и за се ќе ви одговорат. Има разни опции, јас бев во понуда само со доручек, а инаку храната не е скапa и воопшто не е скапо таму и реално освен на сувенири нема на што да се потрошат пари :) Инаку, сите излети беа вклучени во цената на аранжманот, така да немате дополнителни трошоци околу тоа.
   
  На M.B. му/ѝ се допаѓа ова.