1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Егзотични летувања

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Elenna998, 22 август 2018.

  1. Elenna998

    Elenna998 Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,
    Летово скоро ни заврши па споделете некое искуство доколку сте биле на некое тропско место на летување пример Тајланд, Бали, Занзибар.. Цена за престој, пат и слично.
     
    На Alex.T и M.B. им се допаѓа ова.
  2. Zumbulce9

    Zumbulce9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    844
    27858773_10214266236303707_6821442418334993967_n.jpg 20180117_155405.jpg јас бев во Занзибар, ама во јануари годинава, преубаво е. Бев преку српска агенција https://www.globetracker.rs/ летав од Скопје за Дубаи, па од Дубаи до Занзибар.
     
    На Acka22, iloveyou29, Alex.T и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Elenna998

    Elenna998 Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Дали пред тргнување примивте некоја вакцини против ендемските болести?
     
  4. Zumbulce9

    Zumbulce9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    844
    За Занзибар не треба вакцини, препорака е само апчиња за заштита од маларија, меѓутоа јас не пиев. За Кенија потребно е да се примат вакцини.
     
  5. M.B.

    M.B. Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    @Zumbulce9 , кога ќе можеш сподели искуства во врска со агенцијата? Дали се она што е напишано беше исполнето, во однос на цена, екскурзии итн? И отприлика колку дополнителни финансии би се истрошиле за најосновни работи? Занзибар ми е на врвот од листата на места кои би сакала да ги посетам.
     
  6. Zumbulce9

    Zumbulce9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    844

    Се што кажаа од агенцијата исполнија. Цената на аранжманот се плаќа кога ќе пристигнете на Занзибар, само вие си купувате авионска карта сами, односно, од агенцијата ви прават резервација и ви пуштаат линк на кој треба да извршите уплата. Можете во било кое време да ги исконтактирате и за се ќе ви одговорат. Има разни опции, јас бев во понуда само со доручек, а инаку храната не е скапa и воопшто не е скапо таму и реално освен на сувенири нема на што да се потрошат пари :) Инаку, сите излети беа вклучени во цената на аранжманот, така да немате дополнителни трошоци околу тоа.
     
    На M.B. му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Di Vaio

    Di Vaio Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2021
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Машки
    Здраво ме интерсира дали некој има летувано на Сејшели и да сподели искуства