1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Египетски хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 6 октомври 2010.

  1. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Па, искрено првпат се среќавам со египетскиов хороскоп, ама во голема мера има совпаѓање за мене.
    Пријатно сум изненадена дури, :) .

    Го проверив и на моја блиска личност исто има големо совпаѓање, оп-стоп, точен си е во целост, :rock: .
     
  2. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.597
    Допаѓања:
    23.102
    Пол:
    Женски
    Jас сум Aмон и да има совпаѓања, и Не ромската музика не ми е омилена. :D

    A египетски Aмон, а јарец истото го пишува, нема некои разлики.
    Само од каде бе ромскава музика.. :D
     
  3. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Oziris- епа девојќи чудна работа ама мене се ми е погодено, а сеа читав и за дечко ми , горе доле и кај него е се погодено :)
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    ANUBIS (19. август-21. септември)

    Одговорни сте, интелигентни и чесни. Емотивни и романтични, но често Ви недостасува иницијатива. Мора повеќе да вложите енергија и ентузијазам кога барате партнер. Во состојба сте да сакате некого долго време без да пробате да му се приближите и да започнете врска. (не е точно) Љубезни сте, дискретни и тешко се наметнувате, без разлика на квалитетите кои ги поседувате. Склони сте спрема претерано очекување, но сепак мора се спуштите на земја. Барате личност која ќе може да ги открие Вашите квалитети.(не е точно) Сакате постепено љубовно заведување (не е точно) и во врската очекувате сигурност. Вашите врски како поминува времето се појаки и појаки.
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Се пронајдов, хихи, :) 8)
     
  6. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Паа... Хм. Ова за избор партнер - не знам дали е точно, треба да изминат повеќе години за да утврдам. Она другото мислам дека е речиси точно. Ми се погоди.
     
  7. anste

    anste Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    127
    Никој не напиша за THOT ? :?:
    иначе се е погодено :)
     
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    AMON (1. јануари-2. февруари)

    Во љубовниот живот Ве штити Амон - богот на пророците, кој на своите штитеници им дава талент да вистински се заљубат на прв поглед и тоа во правата личност. Кога тоа ќе се случи, а обично е во прашање некое јавно место, на љубовта на Вашиот живот ќе ја освоите со ведрината која ја зрачите. Таа тогаш не е во состојба да одолее на толкава позитивна и привлечна енергија. Упорни сте, но и ненаметливи, а својата волја ја спроведувате тивко и полека. На прв поглед изгледате ладно, но во суштина гаите длабоки чувства. Некогаш изгледате незаинтересирано, што инаку значи маска за силна емотивност. Обично сте љубител на ромската музика. Не толерирате прељуба и лошите љубовни односи знаете на време да ги прекинете. Посесивноста сепак знае често да биде присутна во Вашите врски.


    Ова за ромаската музика не е точно, најточно ми погоди за врската хахххааха можам многу посесивна да сум :devil:
     
  9. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    SET (22. јули-18. август)

    Имате многу жив темперамент. Сет е бог на громови и молњи, па затоа на Вашите чувства им дава нота на жестока страственост. Не се предавате лесни и од партнерот го барате максимумот. Секогаш сонувате за страст и романса. Вашите критериуми се понекогаш толку високи да со драга волја подобро би сонувале отколку некој половично да Ве задоволи. Потребна Ви е личност со урамнотежен карактер и темперамент која ќе умее да се избори со Вашиот со Вашите жестоки чувства. Но сепак не сте посесивни. Кога сакате тогаш потполно се посветувате. Оние кои се помалку сигурни може лесно да ги исплашите со Вашиот сигурен став кој го имате спрема светот и врските.

    Точно е.
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    интересни,позитивни и доста точни работи мене ми се погодија
     
  11. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јас сум АМОН :) И точно ми е 98.99 % :rofl:
     
  12. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    NEFTIS (17. јуни-21. јули)

    Прекрасната Нефтис владее со овој најромантичен знак. Тие кои ги заштитува се предани, со своите љубовници постануваат едно тело една душа. Сензуални се, страствени и многу емотивни. Во потрагата за вистинската личност понекогаш го губите компасот и почнувате да лутате од една до друга личност. Љубовта и нежноста Ви се нај потребни од било кој друг знак. Знаете понекогаш да сонувате премногу, но доколку Ви се укажи прилика знаете тој сон и да го исполните. Многу сте креативни и потребни Ви се многу начини за да се изразите. Поради преосетливост и ранливост морате многу да сте внимателни при изборот на партнер.


    морам да признаам, по нешто е точно да.. хахаха !!
     
  13. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    NEFTIS (17. јуни-21. јули)

    Прекрасната Нефтис владее со овој најромантичен знак. Тие кои ги заштитува се предани, со своите љубовници постануваат едно тело една душа. Сензуални се, страствени и многу емотивни. Во потрагата за вистинската личност понекогаш го губите компасот и почнувате да лутате од една до друга личност. Љубовта и нежноста Ви се нај потребни од било кој друг знак. Знаете понекогаш да сонувате премногу, но доколку Ви се укажи прилика знаете тој сон и да го исполните. Многу сте креативни и потребни Ви се многу начини за да се изразите. Поради преосетливост и ранливост морате многу да сте внимателни при изборот на партнер
     
  14. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    SET (22. јули-18. август)

    Имате многу жив темперамент. Сет е бог на громови и молњи, па затоа на Вашите чувства им дава нота на жестока страственост. Не се предавате лесни и од партнерот го барате максимумот. Секогаш сонувате за страст и романса. Вашите критериуми се понекогаш толку високи да со драга волја подобро би сонувале отколку некој половично да Ве задоволи. Потребна Ви е личност со урамнотежен карактер и темперамент која ќе умее да се избори со Вашиот со Вашите жестоки чувства. Но сепак не сте посесивни. Кога сакате тогаш потполно се посветувате. Оние кои се помалку сигурни може лесно да ги исплашите со Вашиот сигурен став кој го имате спрема светот и врските.
    Се е погодено!
     
  15. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    PTAH (10. април-2. мај)

    Во љубовта сте импулсивни и полни со барања. Искрени сте, отворени, лојални па дури и невини. Затоа што Птах е бог на вистината, не се согласувате за врски кои не се искрени. Обично немате многу трпение и поради Вашите барања и импулсивни реагирања лесно ги прекинувате врските. Понекогаш знаете да бидете пргави затоа што Вашата девиза е да ја плесните вистината во очи. Личностите под заштита на богот Птах имаат многу партнери во потрага по вистинскиот. Но кога станува збор за Вашиот избор на партнер знаете да донесете и практични одлуки. Обично бирате личност која цврсто стои на земја и на која може да се наслоните. Знаете да ја цените искреноста.

    Точно :)
     
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    2.784
    Пол:
    Женски
    HATOR (4. декември-31. декември)

    Вие сте заљубени во љубовта. Тешко ја прекинувате врската. Потребен Ви е партнер кој ќе Ве разбира, но и да се нурнува во длабочините на Вашите чувства. Хатор е божица на уметноста и музиката, па затоа Вашите чувства се рафинирани и нежни. Иако ја сакате љубовта, често и се плашите од неа. Затоа и често изгледате како ладна и личност која не може да биде освоена. Во љубовта сакате долги подготовки, а трпението го наградувате со голема страст. Имате голем сексуален потенцијал. Конзервативниот став и срамежливоста која ја покажувате, навистина се спротивни од она кое Вие го поседувате и го посакувате.


    Точно погодено ми е се! Страшен емотивец сум јас :D :inlove: :emo:
     
  17. maja57

    maja57 Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    20
    HORUS (3. мај-16. јуни)

    Во љубовен поглед Вие сте како пеперутка. Не сакате цврсти врски, Ве привлекуваат авантури и нови познанства. Склони сте на жртвување кон нешто што е ново, па дури и кога знаете дека правите глупост. Со задоволство се впуштате во авантури на патувања или со непознати личности. Често низ животот Ве води љубопитноста. Поседувате страствена природа и очи кои се навистина живи. Животот и љубовта за Вас се секогаш трагање по нив и секој нов за Вас е оној вистинскиот. Нај многу Ви одговара силна и стабилна личност, некој кој може да го скроти Вашиот немирен дух. Посесивни и љубоморни личности не поднесувате.
    99 проценти точно :) :D :D
     
  18. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    ANUBIS (19. август-21. септември)

    Одговорни сте, интелигентни и чесни. Емотивни и романтични, но често Ви недостасува иницијатива. Мора повеќе да вложите енергија и ентузијазам кога барате партнер. Во состојба сте да сакате некого долго време без да пробате да му се приближите и да започнете врска. Љубезни сте, дискретни и тешко се наметнувате, без разлика на квалитетите кои ги поседувате. Склони сте спрема претерано очекување, но сепак мора се спуштите на земја. Барате личност која ќе може да ги открие Вашите квалитети. Сакате постепено љубовно заведување и во врската очекувате сигурност. Вашите врски како поминува времето се појаки и појаки.

    Повеќе од 60% точно :) :!:
     
  19. Miss.Baller

    Miss.Baller Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    56
    Спаѓам во групата SEBEK и во врска со љубовта ништо не ми е погодено :/
     
  20. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Мене баш ми погодиле, ама баш се! :!: :D