Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  36
  Што е тоа што едвај чекате да го започнете , да завршите , видите...

  јас едвај чекам да дојде Божиќ и да го видам дечко ми :))
   
  На LudaJakimovska и SuperGirl.Kr.-.bu им се допаѓа ова.
 2. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  41.363
  Денес, конкретно едвај чекам да одам на театар.
  За општите "едвај-чекања"... Едвај чекам да излезам од државава да прошетам и да научам нови нешта... и да се вратам после.
  Не толку со нетрпение, ама го чекам неговиот роденден, зошто му купив подарок порано, и сакам уште сега да му го дадам :)
   
 3. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Edvaj chekam da se iselam od doma posle sredno....zaedno so blue vo stan :D...
   
  На Iv-Sara му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  330
  едвај чекам да го заборавам бившиот,тоа ми е најголемата болка во жиботот веќе две години ;(
   
  На Crna Dama, st.hr-23 и in.love.girl им се допаѓа ова.
 5. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Женски
  Одвај чекам еден тип да ми се јави :P :P :lol:
   
  На LittlePinky, st.hr-23 и Iv-Sara им се допаѓа ова.
 6. maweckoto

  maweckoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  edvaj cekam neso da se smeni na podobro ako se smni a ako ne pa podobro i da me nema
   
 7. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Едвај чекам да сфати дека погреши :twisted:
   
  На st.hr-23 и in.love.girl им се допаѓа ова.
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  660
  EDVAJ CEKAM DA NAJDAM RABOTA......
  Pravnik sum ,angliski,albanski i kompjuteri(Bitola).
  Seriozna i vredna licnost,ama nemam vrskli i ne su oboena partiski...
  POMAGAJTE>>]:)
   
 9. flower

  flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  14
  Shelea....sto poklon imas za decko ti ako mozes kazi jas nemozam da se odlucam za nishto :( a sakam da go iznenadam :|
   
 10. natali25

  natali25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  edvaj cekam da se VRABOTAM I JAS....katastrofa:(
   
 11. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Женски
  дечки ви ги читам постовиве и верувајте ве сфаќам колку е фрустрирачки да не може човек работа асална да најде. и мене ми се случуваше истото. имајте верба-квалитетот секогаш избива на површина :D
  едвај чекам сите што сме си напишале што чекаме, во блиска иднина да се вратиме и да напишеме дека тоа ни се исполнило :D бацки до сите :D :D :D
   
 12. scorpion

  scorpion Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  I Jas neam rabota, a rabotev kako preveduvacka, i bas ubavo mi idese dodeka traese...

  a za lubovniot zivot.. edvaj cekam da izlezam so <3

  a opstoo... edvaj cekam da zavrsam sredno :D
   
 13. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  660
  ELANOR CUL TE GOSPOD vo tvoite zelbi sto poskoro da napiseme dek ase ispolnilo.
  NATALI25 sto si po profesija i od kaj si?JAs sum od BT.
   
 14. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Odvaj cekam da ziveam zaedno so decko mi :)
   
 15. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Женски
  ајде ќе биде, мора да биде. што да правам вечен оптимиста сум :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 16. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.784
  Едвај чекам да појдам на факс :D
   
 17. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  edvaj cekam da projde ova so ovoj grip
  cccccccccccccc
  mi e strav za decata ne za mene...........
   
 18. Ivkicka

  Ivkicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Одвај чекаам да дојде зимски распуст,да падне полно снег и да фурам во Маврово на бордање со дечко ми ,една недела-таман и да го одморам малце мозоков..=)))
   
 19. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  EDVAJ CEKAM DA SI KUPIME STAN:)
   
 20. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  660
  Peperutkaa GOSPOD DA TI POMOGNE sto poprvo da si kupis stan!
  Sum bila vo tvoja koza i znam kolkava e zelbata!
  SO SRECA!