Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. LUCI 99

  LUCI 99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  2.495
  Пол:
  Женски
  edvaj cekam da mi stigni prstenceto :l:
   
 2. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  7.399
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да се скрасам со дм :D
  Едвај чекам да си го исполнам во целост мојот сон. (на пола пат сум) :)
   
 3. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.105
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да си ги видам и гушкам другачките :inlove::hug::l:
   
 4. Samomarija.056

  Samomarija.056 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојди 20 : 00 и да искачам од дома , без гајле пак на телефон ќе седам ( интернет имало ) :D:D:D
   
  На Бисерче95 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.105
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам лето да дојде :inlove:
   
 6. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да се вработам.
   
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.321
  Допаѓања:
  92.765
  Пол:
  Женски
  Еден ден да речам "ееееее" на една личност :D
   
  На Lejla8 и mal.ecka им се допаѓа ова.
 8. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.105
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да се стопли
   
 9. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојде пролетта!:sun:8):hug::l:
   
 10. H&J

  H&J Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Edvaj cekam da dojde Veligden,zatoa sto togas pravime Svadba ❤
   
  На joy1 и elimkd им се допаѓа ова.
 11. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да средам некои работи и конечно слободно да дишам :)
   
 12. Пчела

  Пчела Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2015
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да го наместиме спратот горе.(fingers)
   
 13. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.188
  Допаѓања:
  51.527
  Odvaj cekam da dojde leto i da si go zemam vo pregratki moeto bebence :inlove::inlove::inlove:
   
  На Smilleeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  24.611
  Пол:
  Женски
  Април. Дa ми дoјде либетo oд печaлбa :(
   
 15. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  12.186
  Едвај чекам пролет и многу цвеќиња. Па да си седам во дворот и да и се дивам на мојата градина со добра книга и кафе ☕
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sunrise_123

  sunrise_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  2.250
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојдат моите 5 минути|(
   
 17. real madrid

  real madrid Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојде Мај
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.209
  Допаѓања:
  44.360
  Пол:
  Женски
  Да се гушкаме пак. :inlove:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  44.184
  Пол:
  Машки
  Да си заминеме и да се потсредима таму
   
  На Lejla8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.515
  Допаѓања:
  35.356
  Пол:
  Машки
  Распуст. :emo: