Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.791
  Пол:
  Машки
  Еден генерален превод за 90% од мислењата погоре а и воедно мое


  - Едвај чекам удобност и задоволство :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.869
  Допаѓања:
  90.668
  Пол:
  Женски
  Тебе да те запознаам.
   
  На Petar80 и Crna Dama им се допаѓа ова.
 3. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.201
  Пол:
  Женски
  Аахахаахха шта речи :rofl::rofl:
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  23.565
  Пол:
  Женски
  Да избегам на еден час од сеее...
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.422
  Допаѓања:
  251.275
  Ова едвај чекам има секојдневни моменти ,сезонски моменти и животни моменти

  Секојневни како - едвај чекам да дојде 16.30
  Сезонски - едвај чекам да дојде лето
  Животни - едвај чекам да купиме нов стан
   
  На Crna Dama, duffi, Jas! и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Lejla8

  Lejla8 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  27.991
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да си одиме од одовде,зашто ме гуши и ме мачи однесувањето на овие околу мене.
   
  На Angie24, duffi, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.990
  Пол:
  Женски
  Да дојде петок :)
   
 8. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.894
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам викенд да дојде да искочам да се забавувам малце :D Се затворив дома 3 недели со колоквиумскава.
  :d: :music:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  753
  Da se vselime vo novata kuka ke bide za brzo se nadevam
   
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.422
  Допаѓања:
  251.275
  Едвај чекам крај на работно време да дојде, ми недостига ќерка ми
   
  На mami blue му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mami blue

  mami blue Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да ми дојде одморот, не е многу ама 10 дена дома, да не му ја мислам што да облечам, што да јадам, дали ќе стасам од школо да ја земам
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Да се вработам,да се спасам од депресијава што ме најде..
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.889
  Допаѓања:
  32.597
  Пол:
  Женски
  Да дојде наредната сабота да го видам :inlove:
   
  На molikaMk и referentka им се допаѓа ова.
 14. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  52.492
  Пол:
  Женски
  Да станам вујна.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Па моментално одвај ја чекам крштевката на внук ми,и тоа да си најдам работа...
   
 16. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  16.339
  Пол:
  Женски
  Да поминат празниците , па на раат да си фатам строга диета , да земеме количка за малата и да фатиме шетање по градов , јер дома не се издржува :D
   
 17. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.655
  Пол:
  Женски
  Да идам на море :inlove:
   
  На Dadusicka, Rama, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.219
  Допаѓања:
  51.832
  Одвај чекам синко од меше да ми биде во раце, да си го изгушкам, да го помирисам, да го гледам до мене како спие :inlove::inlove::inlove:
  Да ја почуствуваме со мм среќата да се биде родител за прв пат :l:
   
  На fana, Bozica1980, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.201
  Пол:
  Женски
  Да одам во битола и да си ги гушкам моите внучиња најмили :inlove:
   
  На fana, Dadusicka и Rama им се допаѓа ова.
 20. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  52.492
  Пол:
  Женски
  Да дојде одморррррр