Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. ..Queen..1998

  ..Queen..1998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2017
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да апсолвентска екскурзија.
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  58.101
  Пол:
  Машки
  Едвај чекам да одам на Одмор,да ја одморам главата :)
   
  На Starlič и Rama им се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.380
  Допаѓања:
  241.358
  Пол:
  Женски
  Да дојде четврток
   
 4. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.288
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам:
  -утре сабота да дојде ќе се банкаме со момчето во новиот базен што ни е во двор:d: :inlove:
  -септември да одам на одмор:sun: (poolparty)
  -октомври новото живеалиште :inlove: :l:
   
  На stetoskop, Rama и MG3 им се допаѓа ова.
 5. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојде ноември/декември..
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 6. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.476
  Допаѓања:
  17.158
  Пол:
  Женски
  Исто и јас !!!! Само што не знам дали во мешето е синко или ќерка :inlove::l:
   
  На Dadusicka, stetoskop, Starlič и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.072
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам позитивни резултати за Италија. :)
   
  На zuto, Dadusicka, stetoskop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Точната дата од дечко ми за да одам во Италија кај него и едвај чекам да го видам,гушнам.... :inlove:
   
 9. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.135
  Допаѓања:
  124.054
  Пол:
  Женски
  Да го гушнам:hug: и :*
   
  На Dadusicka, stetoskop и Summerlove@2016 им се допаѓа ова.
 10. Диња

  Диња Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да му ја летнам во странство.
   
  На Brinetka, molikaMk, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.824
  Допаѓања:
  28.870
  Пол:
  Женски
  Да си одам дома :(
   
  На LudaJakimovska, Dadusicka, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Да дојде ноември да си го гушнам бебенцето :inlove:
   
  На elimkd, Bitter-Sweet, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  52.259
  Пол:
  Женски
  Да се видам со драга личност
   
 14. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.282
  Пол:
  Женски
 15. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.135
  Допаѓања:
  124.054
  Пол:
  Женски
  Да дојде утре:inlove:
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 16. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Да ми завршат сите нервози и стресови.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.283
  Допаѓања:
  45.401
  Пол:
  Женски
  Да дојде есен ^_^
   
  На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  3.463
  Пол:
  Женски
  Да го гушнам @Tokyo. :hug:
   
  На Milobebence и Tokyo. им се допаѓа ова.
 19. Tokyo.

  Tokyo. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.965
  Пол:
  Машки
  Мммм тоа чувство кога некој (@marija305) едвај чека да ти ја исполни желбата.. :inlove:
   
  На Milobebence и marija305 им се допаѓа ова.
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  28.627
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам... Хммм...
  Календарот да заврти нов лист, септември на репертоар...
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.