Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  6.838
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да одам на одмор.
   
  На +++ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  3.676
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да си дојде братучетка ми:)
  Ми недостига;(
   
 3. GoodGirl45

  GoodGirl45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  5.144
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да одам на шопинг.
   
 4. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да си родам бебе:inlove:
   
  На Summer16, piksooki, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  732
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Женски
  Да дојде зима, снег8-|:rain::drunk:
   
  На piksooki и Brinetka им се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  12.184
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да му го чујам гласот и да му го видам лицето... :l::inlove:
   
  На Keiner му/ѝ се допаѓа ова.
 7. +++

  +++ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.020
  Едвај чекам да си заминам од тука. Од декември ќе биде, барем се надевам на тоа.
   
  На Brunhilde му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.571
  Допаѓања:
  77.073
  Пол:
  Женски
  На плажа да одам.
   
  На Keiner и Animali им се допаѓа ова.
 9. marija305

  marija305 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Да се вратам во Скопје.
   
 10. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  3.676
  Пол:
  Женски
  Да се појави вистинскиот човек кој ќе ме направи среќна:)
   
  На Tokyo. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GoodGirl45

  GoodGirl45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  5.144
  Пол:
  Женски
  Да седнам со другарка на кафе-муабет во ќошот на кафулето каде што нема да бидеме набљудувани од луѓето. Надвор се спрема да врне снег, а ние облечени во џемпери и чизми, со беретки на главата. Во кафулето е топличко, мириса на прекрасната арома од запалените свеќи, а во рацете топло чоколадо. И на разговорот му нема крај...
   
  На НаталиЛили, Summer16 и Brinetka им се допаѓа ова.
 12. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  640
  Допаѓања:
  4.923
  Пол:
  Женски
  42869651_496504297495269_1439672475472125519_n.jpg
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 13. piksooki

  piksooki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  2.533
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојде вечер и да правите нешто со моите другарки
   
 14. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  6.838
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојде викенд :D.
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.962
  Допаѓања:
  41.057
  Пол:
  Женски
  Лисјата на дрвјата да ја променат бојата, да станат жолти, портокалови, кафени и да уживам во глетката на шумско шаренило. :inlove:

  original.png
   
  На Alisa22, marija305, GoodGirl45 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  6.256
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да земам плата
   
  На Alisa22, НаталиЛили, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.962
  Допаѓања:
  41.057
  Пол:
  Женски
  Да ми стигне книгата што ја порачав. :inlove:
   
  На Alisa22 и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 18. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Истоо!
   
  На GoodGirl45 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
 19. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  21.854
  Едвај чекам да почне работната недела:)8-|
   
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  2.810
  Пол:
  Женски
  ..да заврши овој период лош