Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  4.008
  Пол:
  Женски
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  21.113
  Пол:
  Женски
  ..завршеток на годинава за да финализирам некои работи.
  Не затоа што завршува годината, туку затоа што токму тогаш се финишира ова патување.
  Посреќна за завршеток на патување, никогаш не сум била.
  А потоа, нова ера. :mm: :f:
   
  На prominent, Herrera, poenta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.533
  Допаѓања:
  5.201
  Да завршат термините по болници...
   
  На Blue.Sky и WildMk им се допаѓа ова.
 4. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Да дојде зима, да има снег, јас и он повторно за рака...
   
  На prominent, marija1907, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  7.098
  Пол:
  Женски
  Да врне многу снег и да си легнам во него
   
  На prominent, GoodGirl45, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Да поминит колоквиумска :whew:
   
  На prominent, Blue.Sky, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Saraahh

  Saraahh Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  812
  Да си одам дома.:(
   
  На prominent, ElProfesore и WildMk им се допаѓа ова.
 8. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.210
  Допаѓања:
  6.310
  Пол:
  Женски
  Да живеам заедно со него. Сами. Далеку од неандерталците што се во наша близина.
   
  На prominent, Dadusicka, Blue.Sky и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  649
  Пол:
  Женски
  Да дојде летото...
   
  На prominent, Blue.Sky, Brinetka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  7.098
  Пол:
  Женски
  Да се врати моето маче:l:
   
  На prominent и Blue.Sky им се допаѓа ова.
 11. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Da zavrsam so fakultetot
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  854
  Пол:
  Машки
  Едвај чекам да се запознам со некоја од форумов :hug::makeup::angel:
   
 13. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  Да си купам кученце:inlove:
   
  На Компир Манџа и Just.do.it им се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.273
  Допаѓања:
  237.973
  Пол:
  Женски
  да помине месецов |(
   
 15. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Едвај чекам да си фатам девојка... Ама не оди така лесно.
   
 16. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  7.241
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да одам утре кај дм и да го изнагушкам.
   
  На Bitter-Sweet и Slatkata00 им се допаѓа ова.
 17. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  854
  Пол:
  Машки
  Едвај чекам да одам на патување...
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  49.448
  Пол:
  Женски
  Да ги гушнам :inlove::inlove:
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  24.614
  Пол:
  Женски
  Да завршам со обврскиве периодов..
   
 20. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  15.072
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да останам на одмор.