Едвај чекам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Едвај чекам да дојде лето и да одам во Рим :D :)
   
 2. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  И јас ти држам среќа да ти се јават babyketi.

  Едвај чекам и јас да си најдам работа и да бидам малку посамостојна, а не да барам од дома пари - веќе срам почна да ме фаќа. Арно ама уште ја чекам дипломата моја насушна, можи ќе биди готова некогаш, ако ја забрзат процедурата :lol: И едвај чекам да си родам дете, рано е уште ама едвај чекам - најубавото нешто.
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Magic potpolno te sfacam....i jas mnogu sakav da stanam majka vo zivotot ...bilo koga...ete taa zelba mi se ostavi ,ama sakam uste ednas ,moze i 2 pati :lol: :lol:
  Inace ..fala mnogu za ubavite zelbi...Se najubavo za tebe!
   
 4. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  33
  edvaj cekam da diplomiram, ama za toa ke treba da pocekam malce poveke :lol: ...vo momentot edvaj cekam da mi zavrsi rabotnoto vreme, oti bi trebalo da si go vidam deckoto :)
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.478
  Едвај чекам да помине ова ладново време!
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Едвај чекам да направам 18 и да му појдам на свирка и да заборави како се свири кога ќе го слечам палтото :lol: :lol: :lol: :lol: Се расположив нешо ептен вечерва :lol:
   
 7. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  едвај чекам да дојде лето, едвај чекам да дипломирам и едвај ја чекам апсолвентската

  вака за поскоро едвај чекам да си ја видам сликата за на табло
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Edvaj cekam da znam na sto sum veke !AMAN!
   
 9. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  едвај чекам да дојде 17 Февруари, едвај чекам да се стопли, едвај чекам да дојде 28 Април, едвај чекам да помине матура и приемен !!
  :D
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  DENES DOBIV UBAVA VEST!
  Uste e neizvesno i EDVAJ CEKAM da doznam na sto sum!
  Samo Gospod ke odluci!Vo nego veruvam.
  Veruvam i vo VASITE MOLITVI ,podrska i pozitivna energija ...zatoa.....PUSTAJTE MI POZITIVNI VIBRACII MI TREBA ZA CETVRTOK!
   
 11. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски
  Edvaj cekaaaaammmmmmmm da go vidam, edvaj cekam da go gusnam, edvaj cekam da go baknammmmm mi nedostasuvaaaaaa strasnoooooo lugeeeeeeeee
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.584
  Пол:
  Женски
  едвај чекам да се роди малото и да се преселиме во новото станче
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.618
  Допаѓања:
  33.518
  ... да отидеме на едно шопинг кафе со моите верни и најдраги другарки до Солун!
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да се стопли па да се изнауживам на сонце,и едваај чекам да дојде лето,па да не разликувам ден и ноќ.Ете тоа.
   
 15. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Јас едвај чекам да дипломирам! Моментално само тоа ме преокупира.
   
 16. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Edvaj cekam da znam na sto sum i da znam sto ke ispadne kako konecen odgovor.
  EDVAJ CEKAM DA MI JAVAT !
   
 17. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Плата :D Има попуст на чевли и чизми во Лептокарија :lol:
   
 18. Maloto-Divo

  Maloto-Divo Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  I jas isto... :D
   
 19. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Едвај чекам да ми заврши сесијата, да се опуштам малку...
   
 20. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  75
  Плата и да се ставам на арчење пари :mrgreen: