1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден Правец (One Direction)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од angel92, 16 јануари 2012.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  2.577
  Моментално сум опседната со групава ненормално многу. Па сакам да видам дали само јас сум забегана или има и други како мене :))
  Значи групава е составена во Британското шоу "X-factor", иако самите се пријавиле за индивидуални настапи. Има 5 члена: Најл, Хари, Лиам, Луис и Зајн. Сите се 18+ само Хари е 17 :)) Има доста добри песни кои се хитови. Засега имаат 3 видео записи. Моментално се на турнеја која се распродала во рок од 12 минути. Не сум типка што лудува по Џастин Бибер, ама момциве се лудница. За слушање и пеење се феноменални. Ево неколку слики и мои омилени песни, а и настапи :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Прва хит песна:
  http://www.youtube.com/watch?v=QJO3ROT-A4E

  Втора:
  http://www.youtube.com/watch?v=nvfejaHz ... plpp_video

  Трета и најнова:
  http://www.youtube.com/watch?v=Y1xs_xPb ... plpp_video


  http://www.youtube.com/watch?v=PyqBh3Hj ... plpp_video

  http://www.youtube.com/watch?v=wLgMuIlp ... plpp_video
   
  На Lolo5, angelche16, DramaQueen1 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Многу ми се слатки :inlove: . Ги слушам нивните песни ретко ама What Makes You Beautiful најубава :l: .
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  Дечкиве се навистина талентирани и секако убави и згодни!И јас сум голем обожавател на One Direction! Кога ми е тешко само ќе го пуштам некоја нивна песна и ќе го погледна постерот од нив кај мене во соба и се е ок!Кога сум демотивирана само ќе помислам на нив и повторно се мотивирам! :D
   
  На Lolo5 и cute-32 им се допаѓа ова.
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Братучедите на Џастин Бибер. Ужас. Проста музика, едноставен текст, никаква поента, само правење песни кои се едноставни и лесно влагаат во уво од кои единствениот бенефит се парите кои ги добиваат.
   
  На HuntressGirl, Golden, A.Fenty и 19 други им се допаѓа ова.
 5. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Што е ова бе? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  Ај слушнете убава музика, for gods sake.
   
  На HuntressGirl, Golden, LittlePinky и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.991
  Во втората песна " пее " овој Халдун од Љубов и Казна :rofl:

  И ова ако е музикааа :x Леле, нека престане ова аман ! Ова е само правено за пари, јас тука не гледам никаква уметност.. Аман веќе, и од кога тоа требало за секоја "група" или изведувач да се отвара посебна тема ? Доволно е што има теми за музички жанрови, таму дискутирајте (нормално ако "групава" воопшто може да се смести во некој жанр |( )
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  2.577
  One Direction штотуку ја зеде својата прва Brit награда во која беа номинирани заедно со Адел (којa освои 6 Grammy награди) !!! :D
   
  На Lolo5 и Justice.Girl им се допаѓа ова.
 8. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  One of the many Justin Bieber wanna bes :tmi: :lol:
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102


  А нее!! Heмој така :!: јас сигурно сум 100 пати позабегана од тебе wnat makes you beautiful ми брчи во глава цели 2 недели и незнам што да правам :sweat: Искрено многу ми се слатки :$ Јас ги нарекувам „Петте момчиња од соништата" : исто така морам да ти ја пофалам темава :* Искрено да ти кажам ова досега ми била најдрагата тема на која сум коментирала ;) ТИ БЛАГОДАРАМ ШТО СЕ ДОСЕТИ ДА НАПРАВИШ ВАКВА ТЕМА :) ;) ПОЗЗЗЗЗ
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Хари :inlove: :inlove: :inlove: :* :*
  Прекрасни се момциве, имаат добар глас, а и згодни се :lol:
  Едноставно полудена сум по нив :inlove: :inlove: посебно по Хари :inlove:
  Се надевам ке дојдат некогаш овде (тешко, тешко :rofl: )
   
  На Lolo5, cute-32 и loveBlair им се допаѓа ова.
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Ич ама ич не сакам бој бендови.
  Ниедни до сега не ми биле симпатични, па ни овие.
  Ама па и песните им се катастрофа, остај другото. Бози... Со глупави текстови. Ништо против оние кои ги сакаат и ги слушаат, јас се покајав што пуштив нивна песна. :x
   
  На HuntressGirl и the.one им се допаѓа ова.
 12. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  2.577
  MissElly, јас се спремам на концерт нивни да одам :) Слушам многу добри биле!
   
  На Lolo5 и Justice.Girl им се допаѓа ова.
 13. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Концерт? Блиску негде? Каде? Кога? :o :o :o :o и јас идаммм!!! :rofl:
   
 14. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  2.577
  Се мислам дали да купам карта за Лондон или за Германија. Поблиску од Германија нема да дојдат. За Лондон картите утре се продаваат, a ќе се одржи Февруари другата година. А за Германија, допрва ќе кажат што и како. Минатата турнеја се продаде за 27секунди, а претпоставувам декa оваа побрзо ќе се продаде.
   
  На Lolo5, Justice.Girl и Hipica им се допаѓа ова.
 15. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  мене ного ми се допаѓаат срцки се :l:


  [​IMG]
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Овие се мераци за очи. И музиката не им е лоша, онака лесна, тинејџерска.
  Оној плавиот го сакам. Не бе, сите ги сакам, али русокосото највише! :P :D

  Последниот , а и претпоследниот на сликата горе! Неќат да знаат што им мислам.. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Ааау ми ја погодивте темата ги обожавам посебно а Хари колку е преубав а и гласовии :$ имаат многу убави песни а и они се само за плакнење очи (по 897654675312234 пат) специјално Хари :inlove:
   
  На Lolo5 и musicgirl55 им се допаѓа ова.
 19. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  делиме исто мислење :D Хари колку е убав :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • harry styles.jpg
   harry styles.jpg
   Големина на фајлот:
   40,1 KB
   Прегледи:
   122
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  премногу ги сакам,песните ги знам од збор до збор.Proud Directioner :l:
  за мене Zayn is sexiness,а Хари ми е многу арогантен и антипатичен и мислам дека Лиам има најдобар глас во групата.Жал ми е само шо заради Хари другите момчиња се некако запоставени.
   

  Прикачени фајлови:

  • Malik012.jpg
   Malik012.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   116
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.