1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден Правец (One Direction)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од angel92, 16 јануари 2012.

  1. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    ^^Baby you light up my world like nobody else :inlove: :inlove:
    Liam Payne :* :inlove:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    Мојата другарка ми кажуваше дека сакале да дојдат во Македонија.Дали е тоа вистина? :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.266
    За тоа дека во Македонија ќе дојдат, некако не ми се верува :/ Само може да се надеваме. Жал ми е моментално, имало смртен случај во фамилијата на Zayn и морал да се врати во Европа од Америка :/
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    Па јас и не би ги споредувала баш со Бибер, затоа што прво и основно Бибер не знае да пее, а дечкиве знаат и тоа добро, особено Liam.
    И искрено иако моментално немаат некои wow песни, темава ми е милион пати подобра од оние за некои квачки како кејти пери на пример, кои немаат ни п од пеење
    не дека таа има којзнае колку убави песни, се годи една во сто така поубава, но гледам за неа никој не се буни што има тема :!:
    http://www.youtube.com/watch?v=iNbVZfkt5vM
    http://www.youtube.com/watch?v=hE4Nn_rL ... re=related
    Од тие песни што ги имам слушнато (не многу, затоа што првично не слушам ваков тип на музика) најубава ми е Same Mistakes :)
    А да и Zayn is damn hot!
     
    На Lolo5, sweet-star и Shpagetta им се допаѓа ова.
  5. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Жал ми е за Zayn :( :( :( Имало смртен случај во неговата фамилија :(
    Инаку, во Македонија не верувам дека ке дојдат :( Можеби ке дојдат тука негде во околниве зеји, но за Македноија незнам :( А во случај да ги посетат соседниве земји, ве собирам сите и заедно одимеее! :D :call:
     
    На Lolo5 и angel92 им се допаѓа ова.
  6. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Сликава бе...сликава ме испровоцира да пишам. |(
    И сега готово, Битлси се.
    Уште едно чудо ко оние US5 што беа. Или NSYNC...Ама секое чудо за 3 дена.
    Прв пат ги гледам и слушам, ко да сум од трета планета.
    За мене барем нема ништо посебно во Биберче помножен со 5, + некоја година и пола октава повеќе.
    Им предвидувам слава до периодот кога ќе се појави нов Бибер калибар што ќе ги „заслепи“ тинејџерките.
     
    На QueenN, the.one, AnaKarenina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Ги слушам и им знам многу песни. What makes you beatuful,One thing,More than this,I wish,Everything about you ми се најубави.Многу убаво се облекуваат!!!
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Harry ми е најубав и најсладок.. :l: :l:
    [​IMG]

    А Zayn!!!
    [​IMG]
     
    На Lolo5 и musicgirl55 им се допаѓа ова.
  9. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јас сакав да прашам нешто :$ Дали знае некој во кое списанје има ГОЛЕМ (значи многу голем :lol: ) постер од One Direction? :) Има во Ок (српско списание) огромен е значи (166 * 55цм) , поделен е во два дела, првиот е во сегашниот број, а другиот број со вториот дел излегува на 23 мислам. Имам многу нивни постери ама само еден голем :| сакам ГОЛЕМММ! :D Знае некој? :wasntme:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    ќе има во следниот број на teen ама не знам кога ќе излезе, а можно е и да е веќе излезен :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BlueEyess

    BlueEyess Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски

    Си најдов човек а иначе тоа што зборите сакале да дојдат во мк има врска али не вратија таткото на другарка ми има многу врски и се јавија таму им понудија многу пари за да дојдат али кажаа дека се многу зафатени и требале да истражат кај е тоа пошо мислеа дека е во африка |( и дека би сакале да дојдат но се зафатени и ќе ни вратат тоа беше пред 2-3 недели и уште не ни кажале ама штим ќе добијам некоја информација одма пишуем а сега да си кажам на musicgirl555 делиме ист вкус за машки си најдов чоек алилуја а за Хари да не почнам :inlove:
     
    На Lolo5 и musicgirl55 им се допаѓа ова.
  12. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Хохоох а јас па си мислев дека никој одовде незнае ни кој се 1D :D Иначе, неверувам дека ке дојдат во Македонија. :( Ама да се потрудеме бре луѓе, нека дознаат дека и во Македонија имаат фанови!
    Кој има twitter нека ги следи https://twitter.com/#!/1D_MKD
    и One Direction: https://twitter.com/#!/onedirection ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. BlueEyess

    BlueEyess Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Значи да има мала шанса да дојдат али у право е blaa треба да се потрудиме таткото на другарка ми еден тон пари им понуди и они кажаа не е до парите али прво да видат кај е шо и мислам се исплашија :^) али да се потрудиме да ги мотивираме малце и на нас да се посветат :inlove:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.266
    Малце се фановите од МКД. Можеби затоа нема да сакаат да дојдат. А дека се зафатени, не викам не. Рачунај сега се Америка, на 1ви Април ќе се Австралија, па летна турнеја низ Америка и после ќе прават нов албум. А имаат и нова турнеја во 2013 низ Англија која што цела е распродадена. Јас се надевам на турнеја низ Европа, пример Германија. Иначе сега ќе те следам блаа :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Да, има малку фанови во МК. Затоа и не сакаат да дојдат.. Замислете концерт на 1D во МК. И кој ке појди? 10 души? :^) Ете, баш затоа треба да се потрудиме и да шириме "one direction infection". :D Јас веќе ги "заразив" сите мои пријателки ахахах :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.266
    Неможе во Македонија, не сме таква нација. Сите за себе и за нож забивање се занимавет.. BlueEyess, знаеш број на менаџерот? И колку пари беа понудени?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Кој ве лажел дека ќе идат во Македонија???!!!
    Тие во Америка суете немаат направено концерт а не пак во Македонија али ај нека дојдат.Инаку не сум некој голем фан ама слатки ми се најубави песни ми се препевот на Forever young,What makes you beautiful и More than this а најубав ми е Хари :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.266
    Во Америка летово ќе имаат турнеја, највероватно утре ќе ја објават. А за кај нас, не се ни надевам. Чекам да објават турнеја низ Европа, барем Германија или некоја земја поблиска ќе одам. На Балканот,не стапнуваат тие.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BlueEyess

    BlueEyess Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски


    Број од менаџерот немам таткото на другарка се јави некоја нивна секретарка и после она на менаџерот и чекавме пола саат и после им понуди мислам милион ако не и поише и они рекоа дека не им е до пари а беше и сммештај и се да им е платен али они рекоа дека се мн мн зафатени и дека би сакале да дојдат и дека ќе ни јават али тоа беше пред едно 3-4 недели и уше им нема ни трага ни глас али денес ќе се видам со неа па ќе ја прашам поздрав и чим доаѓам дома пишуем извештај позз :*
     
    На Lolo5 и Justice.Girl им се допаѓа ова.
  20. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    И? и? и? и? :lol: Чекамееее! :lol:
     
    На Lolo5 и BlueEyess им се допаѓа ова.