1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден Правец (One Direction)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од angel92, 16 јануари 2012.

  1. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Од едното уво глегува, од другото излегува. Толку прост текст, стварно незнам. :sweat: :sweat: :sweat: :sweat:
     
  2. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Прост или не прост текст, тие го освоија светот. 8)
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Прост текст??? :?: :^)
    Биди по прецизна |(
     
    На DramaQueen1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    [​IMG]

    Среќен Роденден Niall :inlove: :inlove: :l: :l: :^: :^: :party: :party: :party:
    Сонце моее :inlove:
     
    На angelche16 и DramaQueen1 им се допаѓа ова.
  5. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Niall го прослави роденденот на концерт и отсвири дел од нова песна која ќе се најде на новиот албум.

    https://vine.co/v/OaMIPBggrbh
    :rofl: :rofl:
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SweetGirl234

    SweetGirl234 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Directioner сум една година. :l:
    Најсовршени се и секоја нова песна мене ми е омилена хаха.
    Моментално ми е омилена:
     
    На angelche16 и DramaQueen1 им се допаѓа ова.
  7. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Јас не сум ги слушала многу,но,сепак,ми се допаѓа нивниот пејач,лидерот на нивната група,Charlie мислам дека се викаше.:$:l:Е,сега тоа што пеат песни наменети за тинејџери,па и моите омилени Depeche Mode во прво време,првите два албума им биле тинејџерски поради нивните 18,19 години кои што ги имале тогаш,но со тек на време,како што старееле и созревале,правеле се потешки и потешки песни.Така што,Оne Direction ако сакаат подоцна кога ќе созреат да прават потешки песни,ќе прават,ако не ќе си останат само тинејџерски идоли што направиле само еден или два албума колку само малку да бидат популарни:P:PА,тоа што ти и другарките не ги слушате и не ви се допаѓаат,јас мислам да си слушате она што на вас ви се допаѓа,а не тоа што другите ве тераат да го слушате.Поздрав!:hai:8)
     
  8. HuntressGirl

    HuntressGirl Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Добро што ти се допаѓаат, но не мислам дека ќе направат различни песни од тинејџерските мислам кога едни ке станат 18 и ќе им дојде паметот други ке станат 12 и ќе ги сакаат. И колку што знам главниот е Harry освен ако не збориш за другиот бенд што го спомна.
     
  9. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    А,да сега проверив на Wikipedia главниот е Harry,фала што ме поправи.
     
  10. HuntressGirl

    HuntressGirl Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Нема проблем и онака една што живее кој баба ми постојано пушта слики или ликнови на нивните видеа на facebook па не е чудо што го запамтив името.
     
  11. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Дали вие тоа сериозно, со ова: главниот е Хари? :rofl:
     
    На the.vampire.girl, nati44 и DramaQueen1 им се допаѓа ова.
  12. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Денес му е роденден на мојот Луи, полни 23 годинии.. Среќен роденден!! :^::hug::hug::*
     

    Прикачени фајлови:

  13. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Zayn го напушти бендот....
    ;(;(;(;(;(;(;(;(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. teddi

    teddi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG] ;(;(;(;(;(;(;(;(;(
     
    На DramaQueen1 и l0vE...-love им се допаѓа ова.
  15. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
  16. Vampire.Lover02

    Vampire.Lover02 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Directioner сум две години. :inlove: Многу ми е жал за Зејн, ама слушнав дека ќе се врати на 23 Јули. Менаџментот „фино“ го замолиле да го напушти бендот, бидејќи без дозвола заминал од турнејата и отишол во Лондон. :swear:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    ^ Не мислам дека ова е точно драмата на твитер од пред неколку дена со Луи и оној Naughty boy ме предомисли, Зејн самиот одлучил да ја сними таа песна уште од септември.. Сам одлучил да замине а и не дојде да ги одбрани фановите, лошо од негова страна!
    Немојте да ме сфатите грешка, Directioner сум 3 години, го сакам Зејн, но знам и да кажам кога некој не е во право!
    офтопик:
    Го повлекувам секој збор напишан во цитатот, и се извинувам на девојката што ја навредив, 6 месеци сум Лари Шипер и веќе немам ниту една дилема, се што напишав горе сега можам да го негирам со факти и докази и сама да си докажам дека не сум била во право, кога човек ке ги согледа работите, се има смисла (facepalm)И сликата, сега кога знам колку му било тешко на Луи во тоа време, :worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Vampire.Lover02

    Vampire.Lover02 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Не може само така да си замине и да ги остави фановите. Тој прво рекол дека не сакал да биде веќе познат, епа тогаш зошто отиде со toj Naughty boy? Ама и да си замине од бендот сепак сите ќе го знаат. Сеуште имам надеж дека ќе се врати и се си мислам дека тој сега снима песна со NB додека не се врати во бендот.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Па не замина со Naughty boy, замина со Perrie и со неговата фамилија на одмор, малку да се одмори. А песната е одамна, како што и Harry снимаше соло песна, така и Zayn сними, нема ништо чудно тука. А сепак го разбирам Zayn, пошто навистина се под голем притисок и немаа ниту еднаш одмор, цело време на турнеја, пишување песни... Да, не требаше да си замине сред турнеја, ама и тој сам си кажа дека не бил среќен во тоа што го работи, па мора да го разбереме. Како и да е, јас секогаш ќе го подржувам и се надевам ќе се врати.
     
    На Vampire.Lover02 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Да заминеш на одмор е друго, да заминеш од бендот на сред турнеја и тоа со само еден Фејсбук статус и да не дадеш никакво објаснување е глупост! Точно, Хари снимаше песна, но еве го во Африка на друг континент далеку од семејството, не ги напишти ниту фановите ниту другарите, ако тоа не било тоа што Зејн сакал да го работи во животот, зошто отиде и се скри зад грбот на NB , требаше да излезе, да каже, сите ќе го разбереа.. а вака нормално е да се лути! И кога NB ги навредуаше и провоцираше НЕГОВИТЕ фанови, пак никаде го немаше, а Луи беше тука.. Џабе вели дека се плашел да не ги повреди фановите, и разни други глупости кога веќе ги повреди.. И не верувам дека ќе се врати мислам дека ќе почне соло кариера и ќе се обиде да привлече повозрасна публика и се надевам дека ќе успее, и ќе го поддржувам но ќе останам на тоа дека тој изневери толкава фанбаза додека не излезе самиот и не објасни во што бил проблемот, и се надевам дека грешам и дека е невин- толку!
    А за другите 4, се гледа дека отсуството на Зејн не им влијаеше многу и продолжија во уште подобро темпо, а сега после одморот ќе бидат уште посилни!
     
    На sweet-star и Vampire.Lover02 им се допаѓа ова.