1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден Правец (One Direction)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од angel92, 16 јануари 2012.

  1. Vampire.Lover02

    Vampire.Lover02 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Луи се повеќе и повеќе го засакувам. Значи срце е. Прво тоа кога не одбрани од NB, исто така се откажал од улога во некој филм за нас и прочитав дека додека тој и Хари биле во Јапонија, виделе некоја Directioner-ка и таа била со нејзиниот дечка. Дечкото не ја пуштал да ги прегрне, па Луи му рекол дека таа не е само негова, таа е и нивна. После го однесол дечкото на девојката во некоја цвеќара и купил букет ружи за девојката. :inlove:
    Исто така момците кажале дека сега ќе почнат да го снимаат петиот албум. Едвај чекам. :D
     
    На Lolo5 и nati44 им се допаѓа ова.
  2. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Како тоа се скрил зад грбот на NB? :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Epa taka od koga go napusti bendot go nema da izleze ni na tviter ni nigde.. NB pisuva za negovoto izleguvanje od bendod i mu gi objavuva pesnite i gi navreduva fanovite Zayn pak go nema.. loso postapuva
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Незнам дали сте читале ама Зејн имаше интервју каде што објасни за заминувањето.Тој кажа дека многу време се мислел дали да си замине зашто се плашел да не ги изневери фановите,но после советување со мајка му тој одлучил да ја стави својата среќа на прво место и да замине.Без навреда ама оној кој му е вистински фан на Зејн би бил среќен за неговата одлука зашто подобро да го гледаме надвор од бендот отколку во бендот несреќен и депресивен.Иначе песната со NB е снимена многу оддамна и Зејн не се крие од јавноста,убаво си напиша на твитер зашто го напушта бендот и потоа даде интервју.На крај краева зашто ако момците од бендот и неговите блиски го поддржуваат ние да не го поддржиме. :)
     
    На Lolo5 и DramaQueen1 им се допаѓа ова.
  5. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Ako gi procitas prethodnite mislenja so gi napisav ke vidis deka i jas go poddrzuvam Zayn vo se so planira da raboti i go slusnav intervjuto i toa e se okej i se ke bese okej ako toj toa ne go planirase od pred 6 meseci bez da im kaze na deckite od bendot ako gi vidis tvitovite na NB od pred 6 meseci ke ti stane jasno deka znael sto ke napravi i jas razbiram deka deckite go poddrzuvaat i jas go poddrzuvam samo koga nekoj ne e vo pravo ne e i toa ne od aspekt na napustanje na bendot tuku nacinot na koj go napusti.. A za tviter sega izvini ti no toj nikogas ne napisa nitu eden zbor na tviter do sega za toa zosto izlegol i sl.
     
  6. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Зејн кога објави дека ќе си оди објави и зашто а потоа даде интервју.Според тоа што го прочитав ти викаш дека го подржуваш и после го напаѓаш зашто ги оставил фановите.Како и да е,никој од нас не знае од кога Зејн планирал да си оди и не гледам зашто тоа што го напушти бендот е лошо,се додека е он среќен не е лошо.
     
  7. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Da no problemot e vo toa sto jas pocnav da se somnevam deka pricinite sto gi dade vo intervjuto i ne se bash verodostojni isto i onie na postot na FB sto go objavia na stranata na 1d do koja Zayn nema pristap. Tamu pisuvsse deka saka da bide normalen 22 godisen a narednite 3 dena ne izleze od studio i objavi album za 2016 toa ne mi izgleda kako nesto sto normalen 22 godisen bi go rabotel.. Zatoa rekov deka treba da izleze pred site na kamera da ja kaze vistinata zosto vaka site sme zbuneti so pravo. I pak ke kazam ke go poddrzam vo SE i nemase potreba da laze mozese da izleze i da kaze sakam solo kariera izleguvam od bendot site ke go razberea vaka se navredeni od lagata. Eve priznavam i jas se navrediv zatoa sto se zbuiv od negovite postapki
    Se izvinuvam sto pisuvam na latinica nemam vreme denovive da sednam od kompjuter :/
     
  8. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Не сними албум,од каде тоа?Зејн е моментално со Пери и фамилија на одмор.Иначе извини вака,ама јас на пример да сум на негово место и ја не би ги кажала вистинските причини затоа што секој човек има приватност и немора да споделува се' со секој.Затоа кажав никој освен тој и неговите најблиски не знае кои се причините.
     
    На DramaQueen1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Не знам дали снимил албум или не, не знаеш ни ти, како што рече само неговите најблиски знаат. Јас исто така знам што објави NB наредниот ден откако Зејн замина од 1D.. А за тоа дека има право што лажел гледам дека не размислуваме на ист начин за лагата и не би постапиле исто кога би нашле во таква ситуација затоа што јас не би лажела, нема потреба!
     
  10. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Те цитирам заради ова со Лари.Не ме сфаќај погрешно, ама морам да те прашам, вие што сте 'Лари шиперс', какви докази имате? Зошто имам забележно дека многу луѓе дури и најобичните работи што ги прават Луи и Хари ги поврзуваат со тоа дека има нешто меѓу нив.(facepalm)
     
  11. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Главниот проблем кај нон-шиперите и елунор шиперите (не знам што си ти не е ни важно) е тоа дека не прават разлика меѓу доказ и момент. Најобичните работи се всушност моменти и тие не докажуваат НИШТО ниту еден Лари Шипер не рекол дека моментите докажуваат нешто, тие се само слатки моменти од Хари и Луи на сцена или каде и да е што оставаат некаков впечаток врз оние кои веруваат дека се заендо. Доказ е нешто сосема друго, има докази кои ме оставиле со подзината уста, едноставно нема друго објаснување за тоа што се случува освен дека се заедно. Посветив неколку месеци гледајќи еден куп видеа со докази и не беше лесно да ме премислат, но ме премислија и сега сум сигурна дека двајцата се заедно и среќни :inlove:
    ПС. Ако си заинтересирана како изгледаат тие докази пиши ми DM ќе ти ги дадам сите докази што мене лично ме премислија инаку на почетокот и јас се сомневав како тебе :!:
    Поздрав ;)
     
  12. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Па тоа ми е зборот,не знаеме,а повторно го напаѓаш.Не се работи тука за лага,ако некој не сака јавноста да знае се' за неговиот живот не значи дека лаже.
     
  13. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    [​IMG]Сепак значи.
     
  14. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Не душо,тоа се вика потреба за приватност,не лага.:tmi:
    Ај добро,не сакам да се расправам веќе на оваа тема,како и да е си отиде,му посакувам се' најдобро.
     
    На DramaQueen1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Извини златна, тој може да ја исполни потребата за приватност и без да излаже.
    Врв на се’ е што ќе се појави на наградите во петок во придружба на NB. Јас би се срамела да го направам тоа :!:
     
  16. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Zayn се шишал. Совршенство. :inlove::inlove:[​IMG] [​IMG]
     
    На Lolo5, ku4ence и prettyliar им се допаѓа ова.
  17. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    H.O.T :l::l::rock:
    Па и пирсингот :inlove::inlove:
    Бог на убавината, буквално :angel:
     
    На Lolo5 и DramaQueen1 им се допаѓа ова.
  18. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    Harry главниот ? извини незнам колку си дирикшионер ама нема главни споредни сите се исто ако мислеше на тоа дека он пееше поголем дел од песните да ама сега сите пеат подеднакво...НЕМА ГЛАВЕН
     
  19. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Знам дека пак ја отварам болната тема, и е можно пак да треба да се спречкам со некого, но не можам да го оставам ова така, Зејн овој пат директно во лице го навреди ЛУИ затоа што застана на страната на Лиам и на нашата страна ПОВТОРНО. За да не одбрани нас! Имав надеж после наградите во Кина дека можеби грешам, но сега сфатив дека не сум згрешила и што и да направи и каже сега нема да ја тргне вината од него. Со тој твит не само што го повреди Луи ја повреди целата фанбаза ПОВТОРНО! Не ова не значи дека го мразам Зејн или дека сум го заборавила, тоа значи дека сум разочарана и повредена од ова:
    [​IMG]
     
    На Lolo5, Vampire.Lover02, BestFriends.99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Vampire.Lover02

    Vampire.Lover02 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Зејн многу се промени и веќе не го сакам како што го сакав порано. Не повреди сите со ова и секако дека сум на страната на Луи. Како прво Зејн не излажа дека сака да биде нормален 22-годишник, како второ никаде го немаше него кога Directioner-и се самоубиваа, кога NB не наавредуваше, а сега се јави и е на страната на NB иако Луи беше со него 5 години. :!:
    Многу сум повредена, тажна и премногу лута на Зејн. Не, тој не е мртов за мене, но веќе не сакам да се врати во бендот после ова. :|
     
    На Lolo5 и nati44 им се допаѓа ова.