1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден Правец (One Direction)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од angel92, 16 јануари 2012.

  1. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Како јас да сум го пишувала ова, точно моето мислење. Многу сум разочарана од Зејн. И фактот дека знаеше која е најголемата несигурност на Луи и колку му беше тешко да го прифати сопствениот глас, воопшто не реагираше кога NB погоди баш таму каде што најмногу го боли. Не само тоа туку додаде сол на раната со глупавиот твит. Ако не друго од човечност можеше да застане на страната на Луи, но не, човеков изгледа заборавил кој му беше најдобар другар и брат 5 години. (facepalm)
     
    На Lolo5, tina dizzie и sweet-star им се допаѓа ова.
  2. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    5 години од One Direction.. :inlove::l::l:[​IMG]
     
    На Lolo5 и sweet-star им се допаѓа ова.
  3. lonelyheartsclub

    lonelyheartsclub Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Guys enjoy the music ok
    Made in the a.m. is awesome so who cares wth happened to them
     
    На loveme-4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    @Lella пишувам тука бидејќи денес претерав со офф-топиците. :wasntme:
    Back in the old days, односно во 2012, на интернет-етерот се појави еден тип, најверојатно тинејџер со вишок слободно време, кој се претставуваше како Мистер Екс и преку омегле и тамблр објавуваше загатки со доверливи факти за Уан Дирекшн, меѓу кои и тоа дека Хари и Луи се заедно и дека некој ќе проба да го убие Хари. Нормално дека во време кога Слатки Мали Лажливки беше хит серија, еден куп дванаесетгодишнички, меѓу кои и јас пробаа да ги дешифрираат пораките кои тврдеа дека ја кријат вистината за нивниот омилен бенд. :angel:
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Woah, shipping gone wild. :D Знаев дека во фандомот има драма, ама не толку драма.

    Сепак тие рани години се најслатки, бидејќи тогаш не им било забрането на Луи и Хари, па има вистински gems во видеата. Cuteness overload. :inlove:
    Потоа накај 2015 кога се пораснати и не им даваат ни да седат еден до друг изгледаат ужасно тажно. Се надевав дека кога се распаднаа конечно ќе излезат, ама Луи уште мора да негира во интервјуа бидејќи се мотка со фаци како Сајмон Кауел. |(
    Хари е практично излезен веќе, има кажано дека не сака labels, има кажано дека being a girl како карактеристика кај парнерот е „not that important“, а и сега во соло кариерата пее песни кои повеќе од очигледно се однесуваат на Луи.
    Покрај неговите Sweet creature и Two ghosts, ја има пеено и Girl crush, а текстот на песната е буквално од перспектива на љубоморна девојка.

    Од друга страна, Луи со негирањето всушност ја потврди цела Лари теорија. :D
    [​IMG]
    Obviously... What are you trying to say, Louis? :)
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Мислев дека нештото меѓу нив било повеќе детска љубов, puppy love, дека го надраснале тоа, ама штом деталните испитувања покажуваат дека се спомнува во релативно нови песни..wow.. Сепак се познати ѕвезди во 2018, не знам зошто уште се кријат. Можеби кога по петнаесет години ќе спремаат камбек тура ќе признаат за публицитет. :P
     
    На BlackAndWhiteSwan и Lella им се допаѓа ова.
  7. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Have you not seen the tattoos? :D Strap in, не сакам само да ти пратам линк:

    Најпрво, oops and hi. Имаат официјално изјавено дека тие се првите зборови кои си ги кажале еден на друг кога се сретнале во вецињата на Икс фактор. Сигурно го знаеш ова веќе, ама сепак. :D
    [​IMG]

    Ship and compass, I mean come on... :D Тексот на Strong (напишан од Луи): My hands, your hands, tied up like two ships...
    [​IMG]

    Потоа ја имаме пеперутката на Хари и It is what it is веднаш над тоа место кај Луи. Ова е една тетоважа, нацртана од тату артистот и има слика од тоа:
    [​IMG]

    Тие си ја разделиле на две:
    [​IMG]

    Anchor and rope... На истото место на раката. :D
    [​IMG] [​IMG]

    Heart and arrow, треба ли уште нешто да се додаде? :D
    [​IMG]

    И за крај, rose and dagger. Интересно со оваа тетоважа е што е вистинско клише и е позната по тоа што двете одат секогаш заедно.

    [​IMG]

    Хари прв си ја истетовирал само розата. Не знам колку време помина, ама цел Лари фандом беше убеден дека Луи ќе го истетовира ножот. Guess what? :D Мислам дека тогаш најмногу полудеа.

    [​IMG]

    Така што, веројатно многу се сигурни во нивната љубов штом толку тетоважи направиле. :D Некои велат дека раскинале, ама Луи беше на премиерата на филмот на Хари, а исто така и на еден негов настап. А Хари јасно се слуша на видео од роденденот на Луи. :D

    Едвај чекам да излезат.

    Океј, доволно. Conspiracy mode: off. :D
     
    На Lolo5, BlackAndWhiteSwan и Joi им се допаѓа ова.
  8. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Всушнoст, не, не гo знaев oвa aмa дефинитивнo беше интереснo зa читaње. :clap:Сигурнo вaкa се чувствувaш пoсле сетo oвa :lol::
    2018-01-16-22-49-28.png
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Сакате да кажете дека Луи и Хари се во љубовна врска??
    CDD0819E-3339-4E85-A093-4B0BD1D56B16.gif
     
    На Victorian, Joi и Lella им се допаѓа ова.
  10. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    Песнавa ја нарекуваат bisexual anthem. Фановите сметаат дека најверојатно е за Луи. Или e нешто како coming out confession.



    @Lella must be happy :D
     
    На nati44 и Lella им се допаѓа ова.
  11. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    10 год. reunion слушнав ќе имало.
    Не ги слушав премногу, но ко вчера да излезе what makes you beautiful.
    кога летнаа годините:(
     
    На The Saturdays и CocoChannel им се допаѓа ова.
  12. CocoChannel

    CocoChannel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
    Larrie ако има некој/а да ми пише:l:
     
  13. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.927
    Пол:
    Женски
    ГИ ОБОЖАВАМ:inlove:
    Врате те се назаааааааад;(