1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден бакнеж (Алфа ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LilBaby, 6 март 2013.

 1. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Мојата омилена емисија со самото нејзино појавувње во етер.
  Се надевам дека има голем број љубители на нашите евергрини затоа што во емисијава се пејат песни и од младоста на нашите родители што секако будат спомени. :)
  Морам да ја пофалам Алфа ТВ, единствена што се труди во културно-забавната програма.
  Изведувачите се: Наде Талевска, Андријана Јаневска, Елена Петреска, Ѓорѓи Крстевски, Јоце Панов и Горан Наумовски.
  Покрај целиот шунд што владее и не гуши по домашните телевизии, оваа емисија ми го разубавува викендот. Се емитува на Алфа ТВ, во недела, 20:00 часот. Водители: Ирена Спировска и Игор Ангелов кој никако не може да ја ќари Ирена, во секоја емисија се обидува. |(

  [​IMG]

  Која е ваша омилена изведба?

  http://www.youtube.com/watch?v=6_n5QM4SwNQ
  http://www.youtube.com/watch?v=ueXA7udLG3c
  http://www.youtube.com/watch?v=NBlb0OOLcYo
   
  На Mayyya, Doozy и Elennaa им се допаѓа ова.
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Едно големо браво на Алфа за емисијава...на никоја друга немам видено некоја емисија со чисто македонска содржина...не пренатрупаа со серии и политички програми ! Емисијава никогаш не сум седнала да ја изгледам од почеток до крај се некаде одам па на поминување фрлам око ама едно огромно БРАВО за замислата и реализацијата. Само што мислам дека секоја емисија можат да носат нови пејачи од естрадава ни сушна ....ќе се најде по некој :*
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.584
  Допаѓања:
  80.669
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам емисијава. Убав начин за заживување, а богами и за потсетување на некои подзаборавени евергрини. Дури и не знаев дека некои постоеле, гледајќи ги емисииве научив доста мелодии кои досега ми биле непознати и отеков со моето пекање по тоа некое си време кога истиве биле актуелни. :lol:
  Моите ми се ептен интересни - нема песна која не ги потсетила на нешто, чујат ли некоја мелодија, веднаш почнуваат „леле, се сеќаваш ли на ... кога.... ааа се сеќавам, се сеќавам, како не“ :D
  Мене омилена ми е Наде. Сите ми се солидни, ама Наде ми е убедливо гласиште над гласиштата.
  Оваа ми е омилена.
  http://www.youtube.com/watch?v=UfYlrYlsPP8

  Елена Петреска не ме воодушевува како лик, иако не спорам за нејзините гласовни способности кои ги има ... тука некаде. :D
  Оваа нејзина изведба ми е исто така една од поомилените. :wasntme:
  http://www.youtube.com/watch?v=RhBdMN6bb8o
   
 4. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  И јас ќе кажам едно огромно благодарам за Алфа телевизија, за емисијава.
  Долго чекав нешто вакво. Ги обожавам евергрините.
  Добра им е идејата. Се надевам дека ќе има голема гледаност емисијата, бидејќи навистина вреди!
  Добри вокали, добра изведба.
  Не сум испуштила ниту една емисија до сега. И плус редовно си ги преслушувам на јутјуб. :P

  Посебно ми е мило што Андријана Јаневска пак ја гледам на телевизија.
  А, Ѓорѓи Крстевски...мил ми е човекот.

  http://www.youtube.com/watch?v=fn5OlC14i0g
   
 5. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Еј браво за темава! :clap:

  Многу културна и достоинствена емисија, на ниво што се вика. :D Од изборот на музичари, преку облеката па се до изборот на песните. Секоја чест, јас секоја недела си ја гледам со баба ми. Уживање е еден час, навистина.

  Шегите им се малце, кхм :D , ама ај, малце е тоа. Дефинитивно подобра варијанта неголи емисијата на Игорче Џамбазов... очекував од него нешто вакво, тогаш ќе сменев канал.

  Добра им е и емисијата со Маја Поцевска, мада што многу ретко можам да ја начекам. Ја гледав кога бев дома и слободна. :!:
   
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Покрај нели музиката, неизбежни ми се двајцата мужиња во бендот.
  Илија на виолина :inlove: , слаткиш невиден е, а и ми изгледа на страшно добро воспитано момче, и оној на клавијатура ми побегнал од сензорот за македонските фаци, он ми е непознат, ама и тој е симпатичен.

  :D

  http://www.youtube.com/watch?v=CxBm80GQPTk