1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден месец-20кг

Дискусија во 'Диети' започната од lovebrunomars96, 28 јануари 2012.

 1. lovebrunomars96

  lovebrunomars96 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Значи диетата е многу лесна и едноставна. За период од 30 дена се губат 20 кг.
  Секое утро штом станете треба да исцедите половина лимон во 1 чаша млака вода. После ова јадете само јаболки до ручек.За ручек јадете само 2 парчиња леб и тоа друго што го имате за ручек. На пр. за ручек имате некоја манџа јадете колку сакате но само 2 парчиња леб .
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  и после ова одите на инфузии :D
   
  На goddess1337, Hipster, MaggieTatum и 9 други им се допаѓа ова.
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Како прво 20 килограми за 30 дена да се изгубат ама воопшто не е здраво
  Како втори со оваа диета каде што е вклучен леб и згора на се по две парчиња не е возможно да се изгубат толку килограми за толку краток период.

  Најдобра диета ви е јадете си се најнормално но во намалени количини, не многу зачинето конзумирајте многу вода и чаеви и имајте физичка активност.
   
  На 100nogalka, soffce, sofijanoka и 4 други им се допаѓа ова.
 4. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Мислам дека треба да имам 200кила па за месец да ослабам 20 кола, ма нема шанси со оваа диете да се ослабе толку :?:
   
 5. lovebrunomars96

  lovebrunomars96 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  pa ja oslabev. So pienje na limon od sabajle go zabrzivate metabolizmot a jabolkite pomagaat pro slabeenjeto. Ovaa dieta e dolgo vreme ispituvana ima jo-jo efekt dokolku posle dietata jadete prekumerno
   
 6. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  Дали истото важи и за вечера, или не се ни конзумира? Колку кила имаше претходно, па симна 20? Бомбардирав со прашања, ама би сакала и јас така да почнам, само не да јадам било што за ручек, да не е мрсна храната и повеќе на салати, а од месо пилешки гради најмногу. Леб само црн.
   
  На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Нормално дека јаболките помагаат во слабеењето, па само нив ги јадеш.

  Цел ден да бидеш на јаболки и две парчиња леб за ручек, ќе приумреш. Не дај боже да треба нешто понапорно да правиш. Идејата за лимон насабајле е одлична ама со тоа иде и добар доручек, а не јаболка само.
   
 8. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  14.107
  И после 20 кг изгубени, назад 30кг ке се вратат.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски


  опиши ни малку повеке,за вечера јадеше ли???пиеше ли јогурт чаеви???дали врати нешто од изгубеното???морално ли е јаболки или може некое друго овошје???спортуваше ли?...поздрав
   
 10. lovebrunomars96

  lovebrunomars96 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Vaka. Jas imav 70kg a sea imam 52kg . za vecera ne se jade nisto drugo osven jabolki. Za rucek se jade se osven mrsnite raboti kako pici kompircinja hamburgeri i sl. I pred rucek se jadat samo jabolku. Znaci nema opredeleno kolku jabolki. I pve parcinja leb jas jadev crn so soncogled. najdobro vreme za rucek e nekade okolu 4-3h :)
   
  На Angel4eeee, MelaniA, pametnica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. lovebrunomars96

  lovebrunomars96 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Ne se vrakaat, osven ako toa preterate so hranata
   
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.892
  Допаѓања:
  133.551
  Слабеењето зависи и од возраста. Во тинејџерските години најлесно се слабее, а после тоа секоја година е се потешко. И мала промена во исхраната се забележува.
  Сепак никој не треба да се стреми да ослабе 20 кг за еден месец. Повеќе од 5 кг се многу, ако не повеќе, може барем проблеми со желудникот да се добијат.
   
 13. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  во оваа диета појадокот е прескокнат. а нели секогаш советуваат дека појадокот е најбитен? не знам можеби помага ама некако ми е контрадикторно. :^)
   
 14. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Не е здраво, а и од естетска гледна точка, не е баш пожелно...

  Што прајме со таа вишок кожа и олабавено мевце што ќе остане? А да, и стрии?
   
 15. alekcoki

  alekcoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  31
  Znaci dietata ne e strasna i deka ke pagate vo nesvest za toa sto site rezimi na izhrana a ne dieti preporacuvaat jadenje ovosje na utro a toa ne e preskokunuvanje na obrok kako sto kazavte, ovosjeto dava najmnogu energija i kolku poveke jades poveke i ke slabees taka da nema ni ogranicena kolicina za razlika od edna kifla ili tost lisnati i dr, e sega sto sme si malku gurmani nie pa sakame da si lapneme lepce i nasabjle nikoj ne ni e vinoven.Jas sum farmacevt a i od licno iskustvo kazuvam deka nikoj ne umrel ili si go narusil zdravjeto so jadenje ovosje od sabajle zatoa kako sto procitav rucekot e sosem normalen edino za vecrat malku mi e neobicno ovosje i navecer deka toa se sepak jaglehidrati ma od druga strana jabolkite se cistaci na organizmot.Jas mislam deka dietat e sosem dobra e sega sekoj organizam e razlicen i ne veruvam deka site ke Oslabneme tolku. Poz do site i mislam deka dobro e da pocneme so slabeenje :)))
   
  На eleni23, jacqueline.s, mamaja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  4.987
  Ако издржам три месеци, може ќе ме снема?! :^)
  :fubar: :fubar: :fubar:

  Браво :clap: Нека читаат девојчиња, па после ќе има секакви болести заради намалени имунитети од нездрава исхрана.
  Ц ц ц...

  Јас сум многу против за ваквите диети, се знае што е правилна диета.
   
  На PaLaVa, JustFun, irenadaniel и 2 други им се допаѓа ова.
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640
  Една недела имам јадено само јаболка и ништо друго и не паднав во несвест :)
  - под тоа ништо подразбирам кафе :)

  По тој период имав чувство дека желудникот ми е смален и се заситував со многу малку храна. Е во тој период јадев се , но никако леб. Како што кажав поради тоа што и да сакав неможев да примам многу храна тоа СЕ што го јадев беше толку колку што ми беше потребно. И секако не престанав да јадам јаболка.

  - убедена сум дека диета не се почнува кога ќе посакаме, туку тогаш кога самиот организам ќе си ја посака
   
  На ♡BuBaLe♡ и Ariel им се допаѓа ова.
 18. 484848

  484848 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  inace jas sega skoro se porodiv se zdebeliv 30kg otidov na nutricionist za da oslabnam mi dade dieta so razlicen tip na ishrana se slagam za mrsnite raboti i blagcata nema sansi da oslabnes so niv eve 3 dena ja drzam pa ke vidime
   
 19. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.021
  super e dietata ke ja probam jas imav edna sabajle ovosje 2jajca na rucek ili 2-3pileski virsli a navecer jabolka ili1 ili2 samo malce e poteska od ednas da se sprovede da pomine sejija prvo malce ke go naviknam organizmot pomalce ke jadam pa ke ja probam vika isto se slabeelo mnogu i nemora 30dena da se drzi pobrzi rezultati dava
   
 20. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  И јас држев слична диета на оваа, и тоа од април до септември, и завршив на инфузии. Како прво не е здраво да се изгубат толку килограми за толку кратов временски период, подобро е да се откажеш од диетата на време, одколку да завршиш во болница.. Почни да јадеш помалку, но неколку пати во текот на денот, избегнувај калорични производи, сигурно ке има резултати ;)