1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Единствена, но лоша другарка... Што да правам?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од bad-cat8, 24 мај 2011.

  1. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Нема подобро нешто од мирна глава, макар била сама. Некогаш моментот да си седнеш сам со себе, без да мислиш на другите е непроценлив. Не си го троши времето на минливи пријателки.
     
    На Alisa22, nextredstyle, Packka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MeAfterYou

    MeAfterYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    Таква личност не ти е ни единствена ни другарка..
     
  3. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Јас би ти дала совет да ја игнорираш некое време без големи расправиии меѓувреме посвети се на учењето или можеш да одеш на некој спорт или музика шо ке си го испунеш времето и нема да имаш време ниту да помислеш на неа а не па да се дружете,
    А ако одеш на тренинг или слично ке запознаеш таму други друштва и ваљда би си нашла некоја другарка подобра
     
  4. Kjutche

    Kjutche Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    107
    Здраво ми треба совет од вас пошто немам со кој друг да зборувам
    Имам една пријателка која денес бара се и сешто од мене се дружиме и се е ок. Утре ми е љута не ми зборува ме откачува не се дружи со мене. А да ја прашаш зошто не ми зборува ни таа не знае да ми одговори. Проблем ми е пошто не можам да ја откачам пошто е со мене во друштво то ест во друштво сме 6 пријателки и само она е таква од сите денес ова она се дружи со тебе се е ок а утре ти е љута те откача и не ти зборува. Не знам што да правам како да ја откачам. Пошто е со мене у друштво кога не ми зборува се дружи со другите и прави сите само неа да пазат и да не се дружат со мене. Еве мојата најдобра пријателка секогаш ја држи за рака додека одиме и и зборува свашта и се прави демек мојата најдобра пријателка ја сакала нејзе повеќе од мене (таа пријателка што не ми зборува ја држи за рака мојата најдобра пријателка да не ме свативте погрешно) И кога мојата најдобра пријателка ќе се сврти да ми каже нешто таа веднаш ќе не прекине и ќе и каже на неа друго нешто само за да не зборуваме ние двете едноставно тоа не може да го трпи. Не знам навистина што да правам. Ми се смачи од неа. Не знае да го цени тоа што го имам направено за неа колку домашна сум и праќала колку лектири и сум раскажувала и многу други работи но таа не го цени тоа и ми враќа со тоа што ме игнорира и не ми зборува. Кога ќе нема со кој да се дружи веднаш кај мене а кога има бега кај нив и мене ме остава како да не се познаваме. Навистина многу ми е тешко кога ми прави вака пошто со сите се дружи а само мене ме избегнува и не знам зошто. Нема никаква причина. Ве молам кажете што да направам многу ми е тешко. Едно не можам да трпам тоа што кога некоја другарка ќе ми каже нешто она веднаш не прекинува и прави сите само неа да ја гледаат, а мене да ме избегнуваат. Она се прави демек најдобра од сите и најпаметна. Кога и треба нешто помош за домашна и за лектири а претходно не ми зборувала ќе почне на месен ер да ми пишува 300 пораки. Што правиш, како си, еве јас се мачам со домашните и учењето, па може ли да ми го пратиш домашното, може ли лектирата утре да ми ја дадеш... Она го прави тоа само оти ја сум добра ученичка а она не знае ништо и кога ќе и треба нешто за у школо веднаш трча кај мене а кога не и треба ништо само ќе ме игнорира и толку. ЕПА СРЦКА МНОГУ САКАМ ДА ТЕ СНЕМА ОД ПЛАНЕТАВА И ДА НЕ ПОСТОИШ ВЕЌЕ. И ЛУЃЕТО КАКО ТЕБЕ ДА ГИ СНЕМА...... :@:@:@:@:@:@:@
    Ве молам за совет
     
  5. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Еден совет ти е да престанеш да мислиш дека другарка ти им прави на другите другарки да не се дружат со тебе. Не може никој никого да натера нешто што не сака и не ги оправдувај другарките за нивното грдо понашање.
     
    На A_star му/ѝ се допаѓа ова.