1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Единствениот грев (Original Sin) [2001]

Дискусија во 'Филмови' започната од IamSexyAndIKnowIt, 3 октомври 2013.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Филмот сигурно на повеќето или скоро на сите ви е гледан.. Предобар, наајдобар! Филм кој ме наежи, на моменти и ме расплача, емотивно ме потресе едноставно! Типката го доведува маж и до просјачки стап, а тој уште повеќе и повеќе ја сака... :sweat: :inlove: Филмот ми е гледан од полани до сега 90пати .. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 2. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Original Sin (Единствениот грев) [2001]

  Стварно е добар, секоја чест за приказната. И убаво вели негде на почетокот: Ова не е љубовна приказна, туку приказна за љубовта, и што се може таа да му направи на човекот (вака некако ќе да беше, не ме држете за збор).

  Да ти е страв да се заљубиш... :D
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aryana

  Aryana Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  71
  Original Sin (Единствениот грев) [2001]

  Прекрасен филм. Многу пати ми е гледан. Анџелина Џоли и Антонио Бандерас - прекрасен спој, а приказната е сјајна! Дефинитивно филм кој не те остава рамнодушен и те тера да го гледаш одново и одново.
   
 4. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Original Sin (Единствениот грев) [2001]

  Значи вака се однесува вистинска жена кога станува збор за љубовта. Тестира, ненаметливо станува негово се и тој не може да живее без неа.
  Да секако, таа љуби но не кажува и не му се предава. Секогаш остава еден неспокој кај него, неспокој дека тој може неа да ја изгуби во секој момент.

  Итра работа, неможе секој да ја има таа женска дивост пред која полудуваат многу мажи.
   
 5. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски

  Да, ама како на филм, на секоја неможе да и успее ова, не се сите мажи исти, некои се откажуваат.. 8)
  Но добро е кажано во самиот почеток на филмот: ОД ЉУБОВТА НЕМОЖЕШ ДА ИЗБЕГАШ!
   

  Прикачени фајлови:

  • angeo.png
   angeo.png
   Големина на фајлот:
   346,8 KB
   Прегледи:
   195
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Ехх омилениот!
  Многу пати во видеотека сум побарала филм сличен на овој, но секогаш добивам негативен одговор дека нема нешто слично.
  Преубав, 100 пати гледан до сега, а можеби и уште толку ќе биде.
   
 7. Pussycat

  Pussycat Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Што се жена можи да направи.
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.395
  Допаѓања:
  33.952
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмов. Супер е. Го имам на ЦД. На интернет прочитав дека Анџелина Џоли била номинирана за наградата Златна малина, за најлоша актерка. А филмов имал слаб рејтинг на гледаност.