1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еднаш, многу одамна (Once Upon a Time)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lovely, 24 ноември 2011.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Еднаш, многу одамна е американска серија (бајка, драма). Премиерата беше на 23 Октомври 2011 на АВС. Досега има излезени 4 епизоди од можни 22 од првата сезона.
  http://www.youtube.com/watch?v=Rga4rp4j5TY
  Ликови
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Јас сакав да ја гледам, но неможев да ја најдам онлајн. Дали некој ја има гледано? И дали некој планира да ја гледа?
   
  На mileystar и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
  www.sidereel.com
  Ја има тука. :) И јас не сум ја гледала, ама вака делува интересно, па кога ќе имам време ќе погледнам некоја епизода. :)
   
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам серијава т.е ги изгледав до сега сите 4 епизоди што се испаднати и можам да кажам дека е интересна серија, како да гледам некоја бајка :)
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.782
  Допаѓања:
  20.702
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересиравте за серијава со темава, и седнав и погледнав 4 епизоди, и ми се допадна.Ги сакам бајковитите приказни,па и оваа серија не изостанува.Па како за први 4 епизоди, мислам дека е вредна за гледање, за понатаму ќе видиме :)
  Инаку ми се допаѓа глумицава што ја глуми Ема, интересна ми е :)
  [​IMG]
   
 5. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  И јас ја загледав серијата додека се на пауза Вампирите и многу ми се допадна сите 7 епизоди ги изгледав за 2 дена. :) И да ве прашам на нет серијата ја има во понеделници или вторници?

  Прочитав на нет дека овој шерифот/ловецот е жив.

  И [​IMG] ми е многу убав.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав првата епизода и интересна е, ќе продолжам да си ја гледам. И така се сега сите на пауза. :)
   
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  За серијава не сум знаела,сега видов прв пат тука кога случајно ја отворив темава.
  Ја изгледав прва епизода и баш ми се допаѓа,ќе си ја гледам интересно ми изгледа :)
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Па скоро истата причина како повеќе од феминките, бидејќи моите омилени серии се на божиќната пауза, решив и јас да ексеприментирам со некој нови серии кои ги немам гледано!
  Уште од првата епизода, од првата реченица на филмот ме навлече да а гледам и препознав нешто ново и оригинално :)
  Признавам јас сум едно големо дете, обожавам приказни, да служам па и да раскажувам, can you blame me :$
  Ми се допаѓа тоа како неколку различни приказни се испреплетени една во друга!
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
  Ау последнава епизода :x
  Како бе умре Греам, а таман се сети. И тешко да ја победат кралицата кога они не ни веруваат во тоа, а само она ја знае вистината.
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.542
  Допаѓања:
  75.118
  Пол:
  Женски
  Кога нова епизода? Ги изгледав и сакам уште :wasntme:
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
  Нова на 08.01.2012
  Инаку, мене човечево ми е закон, еден од најомилените ликови.
  [​IMG]
   
  На Veki4kaa, gwen и dancing.queen им се допаѓа ова.
 13. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  леле преуба е серијата,јас бев малку скептична пред да почнам да ја гледам,ама сега ко почнав не можам 4 епизоди наеднаш изгледав...сега одам да гледам уште :D :D
   
 14. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  :) Баш си викав, да отворам тема за серијава ама дали ке има со кој да си коментирам.. :D Мило ми е што сепак има гледаност. :)

  Мене ми е доста интересна серијава, шознам пред се пошто навикнати да ги гледаме со среќен крај / завршеток, интересно е да видеме што ке бидне ако не се деси тоа.

  Морам да кажам незнам кој ги глумеше Пепелашка и Принцот, ама ич не ми беа за таа улогата. Ајде Пепелашка некако ке пројде, ама Принцот ми беше, како детенце.
  Детето (Хенри) ми е 5-ка, совршен за улогата ... и како и секое дете со бујна фантазија (која шо успут е реална).

  И да..
  Не очекував дека ке ми го убијат шерифот. Првите неколку епизоди се мислев кој е глумецот, зошто толку познат.. ама после :P :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Juicystar07 или сестра и, не паметам која од нив, ме навлекоа на серијава. Од прва ми звучеше интересно, различно, и решив да ја гледам. Мене ми се допаѓа сега за сега. :)
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Eве ме и мене,ја почнав и јас,сакам вакви необични приказни :lol:
  Bо првите епизоди и не ми беа толку интересни,ама затоа после се навлеков,вечер ке ја гледам најновата епизода,а едно не ми е јасно!?

  Hели во една епизода имаше како Mери Mаргарет се заљубува во тој принцот,и кога ке му се вратат секавањата за Kетрин,нели кога прикажаа дека првиот принц умре,па го донесоа овај близнакот кој што живееше со мајка му(е нели овај е со Kетрин) па тогаш со кого е Cнежана ако тој првиот умре и овај е со Kетрин?

  Aј нека ми објасни некој се мислам од сношти :rofl: :geek:
   
 17. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  4.593
  Mr. Gold колку тактички игра, ако е негативец, го обожавам. Знаев дека ќе и помогне да стане шериф. Има услуга за барање. Само итро..
  И се воодушевувам на убавината на Regina :bow: Аххх..
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
  Ау леле, многу беше добра новава епизода. Серијава се поинтересна станува. Рамплстинтскин е закон.
  Инаку
  Снежана го знаеше братот близнак, не правиот принц, она нели се виде со него откако овој се вери со Кетрин. Всушност братот близнак е тој што се вери со Кетрин откако го уби змејот, а потоа ја запозна Снежана. Вистинскиот умре уште на почетокот. :)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Eдвај чекам вечер да ја гледам новата,се заразив,многу ми е мило што ја видов темава и дознав за серијава,ја ставам мегу омилените ^_^
  Mорам да прокоментирам дека Pегина е многуу убава :)
  [​IMG]

  A и Принцот oд Cнежана е,да го грабнеш и.... :$
  [​IMG]
   
  На mileystar и drugarka им се допаѓа ова.
 20. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  да ве прашам нешто...Не знам оти вчера ја спуштив последната епизода 9тата ама денес кога влегов на замунда за да видам дали има излезено превод ги нема повеке порбав секако да напишам ама не можам да ги најдам не сфакам го тргнаја или....? ајде ако знај некој нека кажи или нека проба дали ке му ги извади :@