1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една девојка,иљада машки !

Дискусија во 'Канта' започната од miss.bitch, 25 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. miss.bitch

  miss.bitch Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  18
  Иам проблем,т.е не е МОЈ,иам една другарка шо иде со секој што ќе и застане на патот !!!! А инаку добра девојка е ,фина онака,и не сакам да пропадне луѓе жити се,го пика носот кај шо не и е местото,се меша у врски,свашта прави !!!! Како да и помогнам? :\
   
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  Ако се обидеш да помогнеш,ќе бидеш лошо разбрана,т.е навидум ќе изгледаш љубоморна.
  Доволно е еднаш индиректно да и кажеш дека тоа што го прави не е убаво.Ако разбере арно,ако не пак арно.
  Нејзин живот,нејзино право и начин на живеење.
  Ако тоа ја прави среќна и исполнува,ок.
  Ти согласувај се со неа,и се до моментот кога таа коректно и фер се однесува со тебе,дружете се.
  А љубовниот живот занемари и го.
   
 3. miss.bitch

  miss.bitch Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  18
  Imas pravo..ama deka onaka ja gleam se nervira,neznam so e rabotata znaci misli taa deka celiot maski svet se vrti i treba da se vrti okolu nejze,krivo mi e znaci covek neznam...Onaka sea malce kao mrdnata mi izgleda vise u posledno vreme.. neznam sto da kazam :( Ali od mali sme zaedno i neli znaes,sepak ne sakas onaka nekoj tvoj blizok da propagja pred tvoi oci..
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  иЉада или илјада?
  И за ова отвори тема? :o |(
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.