1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една девојка,иљада машки !

Дискусија во 'Канта' започната од miss.bitch, 25 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. miss.bitch

    miss.bitch Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    18
    Иам проблем,т.е не е МОЈ,иам една другарка шо иде со секој што ќе и застане на патот !!!! А инаку добра девојка е ,фина онака,и не сакам да пропадне луѓе жити се,го пика носот кај шо не и е местото,се меша у врски,свашта прави !!!! Како да и помогнам? :\
     
  2. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ако се обидеш да помогнеш,ќе бидеш лошо разбрана,т.е навидум ќе изгледаш љубоморна.
    Доволно е еднаш индиректно да и кажеш дека тоа што го прави не е убаво.Ако разбере арно,ако не пак арно.
    Нејзин живот,нејзино право и начин на живеење.
    Ако тоа ја прави среќна и исполнува,ок.
    Ти согласувај се со неа,и се до моментот кога таа коректно и фер се однесува со тебе,дружете се.
    А љубовниот живот занемари и го.
     
  3. miss.bitch

    miss.bitch Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    18
    Imas pravo..ama deka onaka ja gleam se nervira,neznam so e rabotata znaci misli taa deka celiot maski svet se vrti i treba da se vrti okolu nejze,krivo mi e znaci covek neznam...Onaka sea malce kao mrdnata mi izgleda vise u posledno vreme.. neznam sto da kazam :( Ali od mali sme zaedno i neli znaes,sepak ne sakas onaka nekoj tvoj blizok da propagja pred tvoi oci..
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    иЉада или илјада?
    И за ова отвори тема? :o |(
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.