1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една е мајка (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Matea^_^, 5 август 2020.

 1. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  Ова е речиси нова серија на Канал 5.
  Се работи за самохрана мајка на 4 деца. Мајката прави се од себе за да најде добра работа за да може да ги чува. Поради тоа што ја однесе најмалата ќерка на работа бидејќи немало кој да ја чува настана мал хаос и ја избркаа без да и ја платат платата. Нејзиниот син својата плата, која сакаше да ја дај на својата мајка за киријата, по убедување на својот другар ја вложи во трки и ги изгуби. Нивната финансиска состојба е многу лоша, нема пари ни за јадење за децата . Синот заврши во затвор, тужителот бара пари за да ја повлечи тужбата. Газдата од куќата сака да ги избрка....
  5941587e2269a21ee0fcbc51.jpg
  images (1).jpeg
  images.jpeg
   
  На Mrs.Precious, Mery92 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.482
  Допаѓања:
  13.579
  Пол:
  Женски
  Една од многуте серии кои воопшто не ме привлекле на почеток да редовно ги гледам. Ќе видиме понатака како ќе се покаже
   
  На simoncelicius, ohlalalala, mssuniquee и 4 други им се допаѓа ова.
 3. xNUTELLAx18

  xNUTELLAx18 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Не ми има оставено впечаток како многу добра серија ама онака не е многу лоша. Ја гледам од време на време.
  Ме нервира тоа што мајката прави се за да ги издржува децата а се плаши да им кажи што работи. Мислам не е страшна срамна работа па да крие. Прифати да работи за да го извади од затвор синот за на крај тој да вика да бара да види што работела...
   
  На candy.cane и Mery92 им се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.531
  Допаѓања:
  25.186
  Пол:
  Женски
  Според мене серијава е катастрофа, многу досадна приказна |( Богаташ се заљубува во сиромашна жена со деца, ептен тапа. Ја загледав затоа што после неа следи Забрането јаболко
   
  На simoncelicius, ohlalalala, tinka-mace и 4 други им се допаѓа ова.
 5. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.482
  Допаѓања:
  13.579
  Пол:
  Женски
  Ми нема смисла таму каже дека нема деца ваму кај децава не кажува што работи.... Врска нема
   
  На ohlalalala, tinka-mace, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав ради Забрането јаболко што е после неа.
  Не знам зошто Нефисе кријаше од своите деца за работата. Ме нервира тоа што немаат покрив над главата ама ќе и се лутат дека станала заштитно лице.
  Можеле да ја направат поинтересна серијава.
   
  На xNUTELLAx18, Nightwish11 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 7. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  1.995
  Пол:
  Женски
  Една од серии кои се толку провидни :envy:да бе сега Пепелашка сиромашна и сега оп,станува богаташка ...не ја гледам |(
   
  На mssuniquee и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.545
  Допаѓања:
  320.415
  Нефисе делува дури некако...малоумно.
  Како Девица Марија се понаша.
  Незнам зошто крие дека има деца.

  А и тој Музафер незнам како се затреска во неа, не е нешто посебна, нема харизма..напротив е досадна,млитава и обична.
   
  На belchy, tinka-mace, candy.cane и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.531
  Допаѓања:
  25.186
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:
   
  На candy.cane, Nightwish11, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  46.173
  Пол:
  Женски
  Глупа серија. Ич не губете време на неа(facepalm) Ја гледав уште пред 2-3 год на турски. И јас ја гледам понекад дур ја чекам другата но ау оваа ми иде на нерви:D

  Кого го интересира ќе пишам што ќе се дешава. Само " синот" на Нефисе е украдениот син на Музафер....:rofl:
   
  На 24.07, Nightwish11, marchi-cool и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Mery92

  Mery92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  860
  Pisi Nefise dali ke bide zaedno so bogatason?
   
 12. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  46.173
  Пол:
  Женски
  Умира Нефисе на крајот.. Иначе ќе бидат во брак
   
  На elimkd, cresa-jagoda и Mery92 им се допаѓа ова.
 13. Mery92

  Mery92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  860
  Lele tazen kraj:(..aa ne ja gledam poveke,mrazam takvi tazni kraevi:shake:
   
  На cresa-jagoda и mssuniquee им се допаѓа ова.
 14. Mery92

  Mery92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  860
  A kako ke umre?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  46.173
  Пол:
  Женски
  Оваа лудава сегашна девојка на Музафер ќе ја убие :| Kanatsiz Kuslar (Птици без крилја) е на турски :)
   
  На cresa-jagoda и Mery92 им се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.531
  Допаѓања:
  25.186
  Пол:
  Женски
  A kjerkata na nefise najstarata so onur ke bide?
   
  На cresa-jagoda и Mery92 им се допаѓа ова.
 17. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  46.173
  Пол:
  Женски
  Да да :) Ќе бидат во брак
   
  На cresa-jagoda, Kimberly11 и Mery92 им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.531
  Допаѓања:
  25.186
  Пол:
  Женски
  Еј готово ја изгледавме серијава фала ти :D
   
  На ohlalalala, tinka-mace, Nightwish11 и 4 други им се допаѓа ова.
 19. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Поглупа серија амин
   
  Последна измена: 8 август 2020
  На tinka-mace, cresa-jagoda и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.531
  Допаѓања:
  25.186
  Пол:
  Женски
  Јас мислев прво дека е Аси колку многу личат