1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една е мајка (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Matea^_^, 5 август 2020.

  1. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Хахахахаха леле оваа Азиме ми е врв. :rofl::rofl:
     
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    по некоја логика за да не се седи нешто по пат па да не можат да го вратат дома ќ
     
    На tace73 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  3. Lifelive

    Lifelive Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2019
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Иако голем дел од случките во серијава нема шанси да се случат во реалниов живот како на пример богат дечко да се заљуби во девојка не само која што е сиромашна туку и бездомник, нема своја куќа, нема родители, неколку сестри и брат се...
    Ама една ситуација која е прикажана сосема јасно опишува за оние деца од реалниот живот кои или немаат родители или се запоставени од родителите или се од дисфункционални семејства.. Најмалечкото од сега доживува се и сешто гледа како е отфрлена од мајка и и си расте со мислата мама нас не не сака, не остави и се тоа има последици врз психата. Машкото пак влегува во криминал јер не знае поинаку.. Девојката е премногу наивна се мотка со дечко кој се бави со нелегални работи и ја користи неа за услуги.. Жално ми е веќе да го гледам ова. Гледав на јутјуб со превод, многу многу тажни епизоди. Сите деца кој повеќе кој помалку лошо завршија... Посебно тажно кога девојчето малечко беше бањато со ладна вода а брат и пак "јадеше" ќотек за ништо во затвор дур "мајка им" си ужива во вила..
     
    На Mrs.Precious, elimkd, tace73 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Да. За ова со децата си потполно во право. За жал и во реалноста има многу деца кои се запоставени од своите родители.

    Нефисе почна да ме иритира со тоа "глумење" дека ги сака. Да и беше грижа за децата, по се ова што се случи досега сто пати ќе му кажеше на Музавфер за нив. Па и ова не е толку страшно не знам што комплицираат уште, до кога ќе се одолговлекува ова.
     
    На Lifelive му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Каква амеба е Џемре.
     
  6. NCIS

    NCIS Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    128
    Onoj ahmet e prav psihopat.a koj ke bide ranet vo naredna epizoda,onur ili ahmet?
    Onur e najstabilen,najubava uloga ima,na nisto ne reagira impulsivno i pristrasno
     
    На cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  7. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Ахмет ќе биде ранет.
     
    На cresa-jagoda и NCIS им се допаѓа ова.
  8. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Овој Музафер многу ми е одвратен. Само се дере, навредува, понижува. Онур ми е супер. И навистина има најдобра улога.
     
    На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    не ја догледав вчерашната епизода. Сум заспала не знам што се случи ќе видиме понеделник баш ме интересира кој ќе биде ранет и зошто. Инаку овај Ахмет што арен чоек си беше ама тоа што испадна Голем психопат ми стана одбивен. За Музафер да не правиме муабет. Стварно одвратен лик. Неќе да го пушти мерт да сведочи. Во секој случај со киднапирање киднапираниот прв дава изјава а овде детево не смее.
     
    На H.VAGA, cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  10. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Оваа Џејлан де глуми добра другарка де лоша.. :envy:
     
    На Mery92 и Black girl им се допаѓа ова.
  11. Mery92

    Mery92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2020
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    860
    Lele ovaa Nefise nikako da mu kaze na Muzafer za decata..(facepalm)
    A drugarkana od Zejnep da ne ispadne psihopatka poveke od Ahmet,so sila ljubov baraat:fubar:

    Inace serijava ja zasakav mnogu Azime mnogu e smesna zena i koga i se slosuva mi se smee:lol:
    Znae nekoj koga ke mu kase na Muzafer za decata?I kako ke reagira toj,nesto nakratko pleassssss:?::)
     
    На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Азиме е голема итрица само мисли од каде да стигне до пари. Ама од друга страна многу ми е смешна кога некогаш ќе лупне некоја глупост. :rofl:
    После тепачката меѓу Зејнеп и Џејлан, не знам како тие останаа уште во нејзината куќа, разбирам дека немаат каде да одат ама реално никој не би останал таму после таква тепачка.

    Нефисе највеќе ме нервира, нејзините деца немаат каде да живеат а она си оди по луксузни одмори со маж и. Џемре убаво и кажа во болницата. Нула од мајка. :envy:
     
    На Mery92 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Нефисе е навистина мутава жена, но не е таа виновна шо Емре се погодил терсене детиште и не го држи местото. Да седеше тој мирен, сега ќе немаа до толку проблеми, инаку голема среќа ги најде сред таа беда во која живееја. Да е до воспитувањето од Нефисе не е, затоа што прво најстарата ќерка Зејнеп ќе беше крадец, а чесна е, значи и покрај таткото што го имале успеала да им вкорени некои вредности.... туку Емре е лев како татко му Музафер, незгоден карактер има.
     
    На Mery92 и tace73 им се допаѓа ова.
  14. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Го гледам филмов што од реклами, а некогаш кога е пуштен тв на канал5 и стварно не ми е јасно што е проблемов со мајкава, се омажи со богаташ, тој не знае дека оваа има 4 деца, а тие кутрите немаат ни сопствен дом
     
    На marchi-cool, Mery92 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Туба не му кажа на Музафер дека го изгуби детето? (facepalm) Па Џемре ја турна, требаше да му каже.
     
  16. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    Како ќе умре Нефисе? :?: Барав на YouTube ама немаше ништо конкретно околу нејзината смрт или имам пропуштено уз мотање.
     
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Сега Музафер дозна од туба за нефизе и ? Кога ќе каже дека знае? Или нефизе ќе му каже?
     
  18. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Ај Туба, Туба, сега глуми бремена....трн во здрава нога.... Пак таа ќе си го окрка, ќе ја истера кога ќе дознае.

    Уште колку епизоди има до крајот?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Ќе се позабави крајот, сега е некаде 19 епизода по турски, а вкупно има 46.
     
    На Аргентина * и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Во три месеци само 19 епизоди пуштија? Е браво канал 5. Ај за еден месец до пола ќе стасаат.

    Туба да не фингира бременост со перница :rofl: или ќе исценира несреќа и ќе обвини некого? Не сакам да знам, не ми кажувајте.
     
    На marchi-cool и Mrs.Precious им се допаѓа ова.