1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една ноќ на Јадранот (Jedne letnje noci)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 22 август 2016.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Викендов серијава почна на Сител. Снимана е по романите на Мир-Јам. Интересна ми е ја загледав, а поготово дека се снима во Венеција и сакам да гледам ради тоа.
  Накратко семејството оди на одмор, но едната од ќерките е посвоена и не знае, а другата е вдовица. Мајката сака да и каже дека е посвоена, но таткото не се согласува и поради тоа не иде со нив на одмор и одат само мајката и ќерките. Таму мајката ќе се запознае со една госпоѓа со која ќе се дружат, а ќерките со еден господин во кој ќе се заљубат.
  Има некој што ја гледа и ваше мислење за серијава? :)
   
  На spacegirl92, atala, jelena.rozga и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав првата епизода, и ептен ми се бендиса серијата, ќе ја изгледам на нет, не можам да чекам секој ден а и незнам кога точно игра, ако знај некој нека кажи :)
   
 3. jasna83

  jasna83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  5.782
  Пол:
  Женски
  Само сабота и недела од 21:00 часот
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав на нет.Навистина прекрасна серија и глумата е многу добра.И има убави актери :D
   
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Сериите работени по романите на Мир - Јам немаат промаршај.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  И јас ги обожавам серииве што се снимани по делата на Мир - Јам.
  Имаат нешто посебно, а и ептен ми се допаѓа комбинацијата од vintage, pin up и retro, која е застапена во серијава.
   
  На blackwave, jelena.rozga, ЕДНА убавица и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Аииии, серија по дело на Мир - Јам почнала на Сител, а јас не знам? :o Па уште и снимена во Венеција, лелееее обавезно ќе ја загледам! :inlove:
  Претходните според нејзини дела што ги даваа на тв сите ги имам изгледано, и мене ми се прекрасни, особено модата и атмосферата од тоа време. :l:
   
  На atala, Marossa и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. Eltevs

  Eltevs Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ја имам изгледано цела серија :) преубава е :l::l::l:
   
 9. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  797
  знае ли некој што ќе се случува понатаму во серијава?
   
 10. sweetie.girl

  sweetie.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  83
  Читајте го романот остава уште поубав впечаток :inlove::inlove::inlove:
   
 11. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  205
  Каде да ја најдам да ја гледам на интернет? Ја барав, ама ја нема. На сајтор на прва тв не ми дава за мојата земја. Инаку прекрасна е, ме воодушеви уште од првата епизода. Како и сите досегашни од Мир-Јасм.
  Ама не можам да чекам до сабота.
  Ја има ли книгата во Македонија? Преведена ли е? А и да не е, се разбира српскиот.
   
 12. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  896
  @jelena.rozga ја има на македонски. Просветно дело е издавач.
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 13. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Ја имам прочитано целата колекција на Мир-Јам и до ден денес тие се најубавите книги што ги имам читано. Ги читав во тинејџерските години и оставија многу голем впечаток врз мене. Неколку сум прочитала повеќе пати.
  И некои од сериите имам гледано. Рањени Орао и Грех њене маме. Оваа не знаев дека ја даваат. Ако ја има на јутуб ќе си ја гледам.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  Каква Венеција се е тоа добра сценографија.
  Јас ја гледав на нет зимоска,ама и сега нема да ја пропуштам.Мислам баш дека е плитка и наивна.Глумата е очајна,ама модата од тоа време,и враќањето во некое време ми годи.
   
  На ЕДНА убавица, Victorian и joy1 им се допаѓа ова.
 15. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  205
  @lunicka Каде на интернет ја гледаше?
   
 16. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  Последна измена: 23 август 2016
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  5.357
  Пол:
  Женски
  :bow::bow::bow::bow::bow:
  Ова сакав да го пишам уште од кога почна серијата ама не сакав да мрчам уште од почеток.
  Глумата на главните улоги е жална на граница со очајна (Лола не толку колку Кринка).
  Од сите екранизации на книгите на МирЈам дефинитивно омилена ми е Ранетиот Орел.
  Значи дефинитивно хемијата што ја имаа Слобода М. Четковиќ и Иван Босилчиќ ништо не ја менува :inlove: Толку беа природни абе да ти е ќеф да ги гледаш :inlove:
  А овие дечурланава во серијава ми се ептен вештачки некако :yawn:
  Ќе пробам да ја догледам серијата, се надевам дека ќе ми се смени мислењето ама првите 2 епизоди ми беа очајни :doh:
  Не знам зошто ама ми се чини дека ако Здравко Шотра ја режираше серијата ќе имав многу поинаков впечаток.
   
  Последна измена: 23 август 2016
  На ЕДНА убавица и Bibi 88 им се допаѓа ова.
 18. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  Љубовните приказни во ваквиот тип на серии ми се многу наивни и предвидливи. Но од друга страна ми се допаѓа ретро филингот кој оваа серија го нуди. Не планирам да ја гледам, може само да ја ѕиркам од време на време кога ќе ја „начекам’’.
  Сепак, многу подобро од турски серии!
   
  На atala, Someonespecial, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  205
  @lunicka Не знам зошто, но не ми ја отвара.
   
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  @jelena.rozga навистина не ја отвара а таму ја гледав.Побарај по другиве сајтови...
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.