1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една ноќ на Јадранот (Jedne letnje noci)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 22 август 2016.

  1. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам серијата и многу ми се допаѓа модата,фризурите и пејсажот,т.е. природната убавина во серијата!:hug::l:Инаку,книгата ја имам на српски јазик оригинал на латиница,не знаев дека и таа е преведена на македонски,но,сепак,одлучив да ја читам дури откако ќе ја изгледам на телевизија целата серија исто како што направив и со ,,Ранетиот орел,,8):)Како и да е,јас сметам дека сите серии правени според делата на Мир-Јам се преубави и затоа би ми било драго ако се премислат и ако направат уште некоја екранизација според нејзините дела за да им дадат еден убав поттик и на младите генерации да се заинтересираат за делата на Мир-Јам којашто оставила значаен белег во литературата,а со овие серии и во кинематографијата во регионот воопшто!:hug::l:
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Мене серијата не ми ја отвара (DNS server not avaliable - така нешто ми дава), пробав со други серии од истата страна ги отвара.
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  3. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    205
    @Mayyya Јас секаде низ интернет побарав да ја гледам серијава, ја нема, а некаде не ја дава за гледање. Ако наидиш некој линк, кажи ми и мене. Сакам цела одеднаш да ја изгледам.
     
  4. Moon.Girl

    Moon.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    156
    Ги имам читано романите,интересна приказна е,ја гледам иако крајот е очигледен. :)
     
  5. Mi-Ma

    Mi-Ma Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Kako mozam da ja najdam na net serijava ?
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
  7. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Книгата како и сите други на Мир-Јам е екстра ама серијава за никаде прво ги смениле ликовите во книгата главниот лик Кринка е плавуша што значи дека таа што глуми Лола требала да биде Кринка а и сто пати поубава е од Кринка друго главниве глумци ај што се грди па и немаат појм од глумење само малкумина знаат да глумат:Мајката на Кринка,Лола,Жарко,таткото на Дубравко и уште тројца четворица други другиве се за нигде многу малку интересна серија ама ја изгледав барем малку визуелно да си ја доловам книгата
    Мене не ми е уау као нешто екстра мое лично мислење позз...
     
  8. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    205
    Ќе ми каже некој како заврши серијава? Цела серија ја изгледав а последната епизода не. Или ако има некој линк од последната епизода.
     
  9. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.792
    Допаѓања:
    46.393
    Испадна дека не се брат и сестра Кринка и Дубравко. Татко му на Дубравко бил уствари другар на татко и на Кринка и пред да умре му го дал медалјонот. На крај се земаа, Лола остана трудна и тоа.
     
    На kala21 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
  10. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    205
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.