1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една силна жена (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 6 мај 2014.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Халит Ергенч, познат како Онур и Сулејман наскоро во нова серија на Канал 5 телевизија

  Канал 5 телевизија почна да најавува нова турска серија, која веројатно ќе ја замени "Татко и синови" чиј трагичен крај ќе го гледате во текот на следнава седмица. Се работи за турска серија во која главната улога ја толкува познатиот Онур од "1001 Ноќ", односно султан Сулејман од "Величестениот".

  [​IMG]

  Серијата е снимена пред 10 години, а во продолжение можете да ја прочитате содржината:

  Ова е приказна за една изневерена жена со скршено срце, за еден неверен маж и за две невини деца кои се разделени едно од друго.
  Алија како мала ги загубила родителите во сообраќајна несреќа, а потоа се омажила за богаташот Синан со кој има две деца, но не е среќна во бракот. Живее во голема куќа со сопругот, децата, но и со нејзината свекрва и золва. Откако открива дека нејзиниот спруг ја изневерува, решава да замине од куќата и да оди кај својот вујко Фејаз во Истанбул. Но на железничката станица доаѓа Синан и пред заминувањето, и го зема синот. Така, едно од децата останува кај таткото, а другото кај мајката. Алија започнува нов живот кај нејзиниот вујко, но она за кое што сонува и ќе се бори е да си го врати синот назад. Нејзиното семејство и пријателите и даваат целосна подршка околу разводот и добивање на старателство над децата. Таа не сака Синан да биде во нејзина близина, но тој не може да ја преболи и ќе наоѓа начини да си ја врати сопругата. Сепак новиот живот во големиот град за Алија носи и нова љубов, докторот Дениз.

  http://www.youtube.com/watch?v=2ikUxcfSehI
   
 2. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  16.532
  Пол:
  Женски
  Ќе ја гледам обавезно,сигурно ќе биде добра серија. :)
   
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Почнува во четврток, на местото на Татко и синови.
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Која улога ја толкува Халит Ергенеч во оваа серија? :)
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Од вечерва во 20:30 часот.
   
 6. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Ја гледав репризата и многу ми се допадна серијава ќе ја гледам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Како се вика серијава на турски?
   
 8. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  587
  Aliye :)
   
  На BI-44 и Polsko им се допаѓа ова.
 9. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Убава серија и јас ја загледав..Како ме нервира онаа мајка му на Синан ама и снаата многу и попушта јас да сум ќе ја задавам :devil: А и тој е ист како мајка му се прави како таа што ќе рече,ако му речи легни со жена ти ќе легне ако не не легнува,тако мама каже...Колку мразам вакви мамини синчиња ваквите не треба ни да се женат воопшто..Целосно ја поддржувам Алије што го напушти :*
   
 10. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Единствена турска серија која ја гледам и тоа заради Халид :)
  ме интересираат како ќе се одвиваат работиве да пребарам на нет пошто слабо седнувам пред тв ;)
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Добра сериjа, jа гледам редовно, Аjше и Арда се преслатки, Алиjе е навистина силна, оноj Синан и таа маjка му клетоштии невидени |(
   
 12. love11111

  love11111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Интересна е, ја гледам кога имам слободно време. Арда е пресладок. :inlove:
   
 13. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  16.532
  Пол:
  Женски
  Супер серија.
   
 14. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  Epa ajde i jas edna analiza i izvinete sto e latinica ( od telefon ) sum.

  Ajlie - Navistina silna zena. Vo odnos na Deniz slusam komentarcinja i doma dodeka si ja gledame kakva e bezobrazna no ke vidite deka taa navistina ne e sebicna. Taa ne saka da odzeme del od zivotot na Deniz, zosto i samata kaza deka bez decata taa ne e nikoj i nisto. Kolku i da trae taa vrska i da bide ubava sekogas vo nejze ke ima momenti na depresija, na potonuvanje vo sopstveniot zivot. Zatoa saka da go pusti Denis da mu se slucat ubavi raboti. Sekoja cest sto izdrzala duri i premnogu. Neveren maz, maz koj misli deka poseduva. Mozebi predmeti, dogovori, no ne i covekot, zosto covekot ne moze da se upravuva so dalecinsko.

  Sinan- Ne znam kolku e vreden za bilo kakva analiza. No ona sto go vidov e deka toj seuste ja saka Ajlie i so decata samo ja kaznuva. Znae deka ne moze nisto da i napravi na bilo koe drugo pole i zatoa gi koristi decata kako sredstva. No, zivotot ne ostava taka. Zivotot e bumerang. Sinan e covek ko saka da poseduva. Koga ke vidi deka zamislenoto veke se naoga vo negova sopstvenost gubi interes za istoto. Takov e i so zenite. na primer Lejla. vencavkata so Lejla ne me iznenadi, no toa e samo eden dokaz ( pred lugeto ) deka toj voopsto ne bolva od razvodot. Deka nisto ne dopira do nego.

  Lejla - Najprvo i godea parite od Sinan no potoa kako i sekoja glupava zena se zaljubi vo nego i stana sega negova sopruga. No ne pomisli deka kako prvi taka drugi. Lugeto ne se menuvaat. Se sto i pravel na poranesnata zena sega ke i se slucuva i nejze istoto. Podobra varijanta i bea parite.

  Meric - Duri mi izgleda kako vmetnat ( izmislen ) lik.

  Deniz - Izmislen lik na maz koj e vo situacija se da napravi za zenata koja ja saka. Se napravi za da dopre do Ajlie i ne treba da gubi nadez, no idnina za nivnata vrska ke ima duri koga Ajlie ke si gi vrati decata. EEEE, koga bi se sretnale porano.

  E ovoj lik Muco se poveke i poveke me plenuva. Na pocetokot smetav deka e negativen a sega se poveke i poveke me privlekuva. Imal pregolema pricina za da go mrazi Sinan. Poradi Sinan semejstvoto mu se raspaga a i nivnata cest. Siromasen - no ne i bezvreden za da se sprotivstavi na siluvanje. Odmazdata se jade ladna.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64
  Како ќе заврши серијава :^)
   
 16. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Среќно :) :)
   
 17. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Сега во кој термин ќе ја даваат, бидејќи после Болни лаги ќе се емитува Страдалничка?
   
  На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Ја следам сеρијава ρедовно :)
   
 19. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.436
  Пол:
  Женски
  Убава серија. Баш се прикажува како се бори една мајка за својте деца.
   
 20. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Навистина добра серија.Редовно ја гледам. :)