1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Една силна жена (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 6 мај 2014.

  1. Freja.Stella

    Freja.Stella Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    51
    Лелее што ке се случи со девојчето??
     
  2. BestFriends.99

    BestFriends.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2014
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
  3. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Оваа ЕПТЕН “Силна жена“ како што ми се чини пак ке си остане со овој што и го направи животот пекол, а докторот кој ја прифати сосе деца успеа да го отера во Палестина заљубен со умот кај незе и можеби ке загоне таму.
    Ептен “Силна жена“ !!!
    И демек што е наравоучението ??
    Може да те тепа, да оди со други жени,да се фрлаат од тераса и да умираат, на некои да им го уништи семејството, секретарките да остануваат трудни и да раѓаат деца.....АМА....ако се покајат и се извинат, заради децата да имале татко (ваков- никаков) требало да се смират !!
    Аааа, не ...фала....подобро децата да имаат татко оддалеку одошто дома оти ваквите луѓе никогаш нема да се опаметат.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Кога има репризи од цела недела? јас одамна го немам гледано филмот
     
  5. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Алие нема да му се врати на Синан
     
  6. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Па искрено и оваа Алие го претера.На почетокот ја поддржував но колку што е Синан крив толку е и таа.Уште неразведена наместо да си ги прибере децата неа во љубов и беше умот.За девојчето да го земе имаше 10000000 шанси.Кога и ја кажа Мерич адресата наместо веднаш ноќта да си го земи девојчето неа поважно и беше да води љубов со докторот...Според мене ова не е силна туку глупа жена. И добив чувство како да овеј доктор ја искористи неа,оправдувањето за неговото заминување беше зошто повеќе внимание обрнувала на децата отколку на него..А што мислеше тој кога реши да ја земи со две деца стварно незнам!?
     
  7. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    Ке може ли некој да ми раскаже што се случи со денис ? И што беше работата со сестрата на муџо што беше меѓу неа и синан ? И зошто го мрази муџо синан ? Ја гледав едно време ама бев на одмор и сега кога се вратев појма немам што се случува благодарам :)
     
  8. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    серијава требаше да се вика “Една глупава жена како гуска“....:)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Веке не гледам серии хаха се разочарав. Според мене силнава жена, требаше да остане силна, да се избори да ги земе децата и да остане со Денис. Да успееше да се избори за љубовта. а воедно и да си ги земе децата ;)
     
    На Toprak и tessie им се допаѓа ова.
  10. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Во понеделник завршува.
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Hие така си ја именувавме. Всушност серијата едноставно се вика Aliye, а каква жена е Алије, режисерот оставил на нас да одлучиме. :)

    http://www.turkishdrama.com/aliye-aliye.html
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Знам дека серијата се вика Алие нашиве ја крстија “Една силна жена“, и ако режисерот оставил ние да одлучиме каква жена е таа, јас си го кажав мислењето.....и одговорив на насловот кој нашите го дале па наместо Силна жена според мене е една Глупава жена. Односно она постапи како би постапиле турските жени....мажот може да ја тепа, да ја вара, да има деца со други жени а таа не смее да засака друг освен него и не смее да си ги земе децата со незе туку мора да ги остави кај неморалниот маж кој менува жени како чорапи и се однесува насилно, се додека еден ден не свати дека згрешил и се покајал за се што сторил.
    Јас сано искоментирав на насловот кој нашиве му го дале “Една силна жена“.....според мене голема утка, поарно да си се вика “Алие“, така како што турците му дале име !!!
     
    На tessie и natemila им се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Е добро де, тоа и јас го реков. Режисерот не е крив за насловот, тоа ми беше поентата.
     
  14. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Единствено ми беше мило за Игбал за се што правеше и дојде на глава..Умираше со маки и бараше прошка!
    Но,мислам дека Игбал не е главниот виновник за се.Ок е тоа како вегета им се мешаше во се додека беа во брак,но Алие можеше барем заради Синан да и прави лице на Игбал а не да и превраќа а посебно пред Синан.Децата ги пореметија тешко нив..Ајште го гледаше татко си со друга жена а Арда мајка си со друг маж и многу им се собра на децата.Јас не викам дека Алије не заслужува да си започне нов живот со некој кој го сака но прво прибери си ги децата после фукај се со докторот.Најмногу ме изнервира нејзината постапка кога Мерич и јави и и ја кажа адресата на Синан..Глупачата можеше одма вечерта да оди да си го земи детето но НЕ..Неа поважно и беше да ја помина ноќта со докторот.И некако многу ми е одбивна и антипатична а посебно сега кога почна да се крева како некоја модна дизајнерка а отпрвин по пат незнаеше да оди па наеднаш се стекна со сето ова богатство.Како на филм бе... 8)
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    ^ Главен кривец си беше Синан. Да имаше малку м*да, немаше да дозволи мајка му да се изживува врз жена му. Интересно е што се фати за тоа на Алије со докторот, а неверствата од Синан пред тоа да се случи уште, не ги ни сметаш. Зошто жената да ќути додека мажот шврља на страна а искомплексираната му мајка се изживува врз едно девојче што исто така е нечија ќерка?
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  16. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.971
    Допаѓања:
    233.193
    Теси за жал вака кај нас ги гледаат жените, а уште пожално е што ваков коментар читам од една млада девојка. Да речеш некоја баба го коментирала ова, ќе сфатев, сепак се работи за постари генерации кои поинаку гледаат на бракот, односно тогаш трпеле се, и неверство и ќотек од мажот.
    Серија е, ама премногу поучна и реална.
    Јас би рекла ова е македонската реалност.
    Алије за ништо не би ја обвинила, туку можам само да и се воодушевам како на лик која јас незнам од каде собра толку сила. Сепак мајка е.
    Дениз си отиде бидејќи е себичен и не знае да сака, а Алије нормално дека ќе се гледа со Синан, татко е, каков и да е.
    Деца, семејство, не е лесно да се сочуваат, никогаш не знаеш кој е правилниот избор, особено кога се има деца.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Да, а јас се чудам зашто секад свекрвите и форумџиките се криви, а мажите никад... :rofl:

    Инаку се согласувам. Како што знаеше најдобро, така направи. И секоја и` чест на силата. А Дениз, со таков тип на маж, да не речам кукавица и слободна девојка не би била среќна.
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Јас не реков дека неверствата на Синан не важат,само мислам дека требаше прво да си ги прибери децата а после да бара дечко.Уште неразведена,ниту прибрани децата таа неможеше да издржи без маж..Извини ама ова за мене не е силна жена.Ова е моето мислење :)
     
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Битно Синан беше еден силен маж, кој на свои 40 години и` дремеше на маме, кој златна жена ја зеде здраво за готово, заради свое себично задоволство на кое мајка му се ситеше, упропасти уште три невини животи. Ама битно Алије се заљубила, срам да и` е. :D Но, секој со своето мислење, го почитувам твоето, иако не се согласувам. :)
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    И што стана не видов баш на крај ??
    Гледав кога Синан им дојде на плажа и после сто стана и што си кажаа не разбрав, ај кажете ве молам баш ме интересира дали се здружија ??