Форумџика на годината 2020

Едноделен или дводелен костим за капење?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 јуни 2011.

?

Каков костим за капење преферирате?

 1. Едноделен

  132 глас(а)
  20,4%
 2. Дводелен

  515 глас(а)
  79,6%
 1. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  12.846
  Пол:
  Женски
  За на море носам дводелен, а за базент едноделен.
   
  На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  1.554
  Пол:
  Женски
  Почнав и јас да го практикувам ова, за на море убаво да се исочам носам дводелен костим за капење, а за на базен поелегантен ми е едноделен, а има сега и многу убави модели :)
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.016
  Допаѓања:
  55.652
  Секогаш дводелен. Убаво изгледаат и некои едноделни модели ама не ги трпам на мене. Плус некако глупаво ми е само нозете и рацете да ми се исончани, а телото бело :)
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.776
  Допаѓања:
  114.631
  Пол:
  Женски
  Гласав за дводелен бидејќи такви имам но не преферирам. Годинава помислив да си купам едноделен,но не можев да најдам соодветен број бидејќи броевите од дводелните и едноделните бикини се разликуваат.
  Пример: 40ка носам дводелен, додека 40 едноделен ми е мал, а секој број поголем ми е голем во градите.

  Така да, си купив дводелни пак.
   
 5. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  8.182
  Пол:
  Женски
  Прв пат купувам едноделен и тоа спортски, оваков:

  812369D784.jpg

  Најпрво земав 38 (или М), па го заменив со 40 :l: зошто осеќав затегање во рамењата на прерамките. Сега и со L-от ист проблем. А облека носам претежно S, понекогаш нешто M. Па се мислам дали е тоа нормално чувство со едноделните костими? Можам да се движам, но осеќам затегање, како торзото кој знае колку да ми е издолжено, а нема врска.
  Вие што редовно носите едноделни што велите, го имате истото чувство?
   
 6. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски
  Немаше број за мене и јас сакав ваков ама пошто дојам морам да мислам на се... Од сара фешан го купив овој вчера а здравје петок ќе го сефтосам па ќе видам.. Инаку поубав ми е дводелен ама скоро родив 3то дете уште се средувам 15984783055551181540991.jpg
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.