Едноделен или дводелен костим за капење?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 јуни 2011.

?

Каков костим за капење преферирате?

 1. Едноделен

  132 глас(а)
  20,4%
 2. Дводелен

  515 глас(а)
  79,6%
 1. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Дводелен.. Многу поубаво изгледа и посекси е.
   
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.647
  Допаѓања:
  18.633
  Пол:
  Женски
  дводелен дефинитивно :)
   
 3. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  11.524
  Пол:
  Женски
  Штознам....... :?: ...мене ова баш и не ми се види толку секси :^)
   

  Прикачени фајлови:

  На SarahTayMomsen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Дводелен сакам повеќе а такви и носам,иако морам да признаам дека сега има прекрасни еднонедлни костими за капење кои не изгледаат бабски туку баш се секси :)
  Јас пошто запнав дека конечно ќе купам црни еднобојни а не шарени,си купив на крај :D [​IMG] И секогаш го носам овој модел на горен дел,мразам тријаголници а и бели линии на кожата (неисончани) одпосле.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  148.658
  УАУУУ ептен се добри,ја носев сличен модел многу одамна,ептен добро„ легаат“ .
  Незнам кај би можела да си најдам вакви, ист модел ама и да се поквалитетни,бидејќи солта ги „разјадува “оние што се понеквалитетни.

  Како и да е супер се ,мој лоок :clap:
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  Зависи, кога -како.
  Првите денови носам едноделен...
  [​IMG]
  Бидејќи имам стомаче (лажам! стомак бре, без деминутив)

  После се опуштам и носам дводелни, углавном вакви:
  [​IMG]
   
 7. mishulence

  mishulence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  15
  Дводелен дефинитивно!
  Ем и од здравствени причини е подобро и поубаво изгледа,стои.
  Сакам шарени во светли бои,контраст на тенот мн. добар визуелен ефект дава :)
   
 8. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  дводелен дефинитивно :P :P :P
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Дечки поставена е анкета на темата,така да доколку немате образложение зошто дводелен или едноделен..само клик на анкетата..
  (целта е да се избегнат мислења од два три збора..секако за подобра прегледност :) ).
   
 10. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  1.548
  сите купаќи што ги имам дома ми се дводелни :D
  планирам ова лето да си купам едноделено.. (нема да бидам ишарана воопшто затоа што и воопшто не факам боја) :rofl:
   
 11. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Јас прочитав еднонеделен и двонеделен костим за капење. :tmi:
  И си реков, што, има и такви костими, ги носиш 1-2 недели и ги фрлаш? :o :D
  Многу се изнасмеав кога прочитав поубаво. :rofl:
  Јас сум за дводелен. Што знам... Сеедно. :D
   
 12. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Дводелен дефинитивно од причина што со едноделниот нема да се исончаш сегде еднакво.
  Се заљубив во двата костима на сликите.


  Eдноделен можеби би одбрала за на базен.

   

  Прикачени фајлови:

 13. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  Девојки, Без костим највпечатливи ќе сте :rofl: :rofl: :rofl: чесен збор 8)
   
  На Rock-a-Fella и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
 14. rosie

  rosie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  32
  Дводелен. Уствари ако продолжам со јадењево едноделниот не ми бега :D
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.518
  Па јас сум за дводелен, сакам да сум повеќе исончана, вклучувајќи го и моето салцесто меше :$
  Е сега... има разлика од дводелен до дводелен костим за капење.
  Сигурно не би се ставила во вакви ... врвки. :D Затоа што не ми стојат.
  [​IMG]

  Туку би си одбрала некои вакви моделчиња, со долен дел кој би одговарал на мојата фигура,
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  За среќа, иако костимот ми беше дводелен, немав проблем на базен, (додека бев на тренинг) зш многу други имаат некои несреќи, брзо пливање, ќе се открие по нешто. :tmi:
  Speedo rocks xD
  За мене дефинитивно дводелен. :)
   
  На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  На грешка погоре гласав за едноделен костим :lol: :lol:
  а иначе обожавам- дводелен, a заради моите малечки гради летово морам да си купам некој нов и тоа со push up градник :) да манипулирам малце :lol:

  Е овој ми е убав Livorno на Lisca :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Дводелен. И тоа колку помалку покриваат - толку подобро. Одам на плажа и сакам да се исончам, а не да терам мода :) И многу ми е мерачки кога ќе си најдам костимче што убаво ми стои, па гордо си го шеткам од лежалка до вода.

  Едноделните купаќи убаво ми изгледаат - кога ги гледам на манекенки. Но некако ми одговараат за повозрасни жени. Неможам да замислам млада, згодна девојка во едноделен фустан...
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Оф леле, и ја згрешив, место дводелен, едноделен кликнав, и после оп ми текна, епа сега ајт бидна
  Преферирам дводелен, од повеќе причини што мислам дека се набројани.
  Ради сончањето не можеш да се исончаш нормално во едноделен, со дводелниот го истакнуваш телото плус добрата фигура плус коцкичките ако ги имаш (не е задолжително) и се гордееш бе со атлетското тело кое е резултат на чисто твоја сопствена волја :emo: , и исцрпнувачки вежби :muscle: , масажи и триста чуда што си ги правел за да дојдеш до него и да го скриеш во целосен костим ?
   
 20. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  ДВОДЕЛЕН!темен тен и бел или розе костум уххххххх :) совршенство.