Едноделен или дводелен костим за капење?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 јуни 2011.

?

Каков костим за капење преферирате?

 1. Едноделен

  132 глас(а)
  20,4%
 2. Дводелен

  515 глас(а)
  79,6%
 1. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Мене и двата ми се свиѓаат, ама повеќе сакам дводелен по удобно би ми било :)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399

  Хахахаа...овие цури ни едноделен не ги спасува...
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Ајде малку од друг агол, прочитајте што мислат мажите на оваа тема и кои модели купаќи нив им се свиѓаат. :)

  1.Траголниците се најпопуларен облик на костим за капење. Овие модели им се допаѓаат на мажите – 75 % велат дека им се се допаѓаат ваквите костими, додека 26%мислат дека истите откриваат премногу.

  2.Дводелни костими со поголем долен дел и горен дел без корпи им се допаѓа на 91% од мажите, што овој модел го прави фаворит. Само 9%од мажите не симпатизираат вакви костими за капење.

  3. Монокините се за жените кои и на плажа сакаат да остават впечаток. Но, ваквиот модел костим за капење им се допаѓа на мал број мажи, односно 22 % би сакале да го гледаат на плажа, а на 78% апсолутно не им се допаѓа.

  4.Едноделните костими за капење на многу жени не им се омилен модел, но на мажите им се допаѓа. 65% велат дека сакаат кога жените носат ваков костим, но само ако е модерен и не изгледа старомодно, додека 35 % велат дека не им се допаѓа.

  5. Екстра модерни бикини со циркони и монистри им се допаѓаат на жените, но не и на мажите. Дури 83% од мажите не сакаат ваков костим за капење.

  Сликите од моделите не се ископираа, па еве ги овде http://radiofortuna.com.mk/public/i...t-na-mazite&catid=120:modaiubavina&Itemid=647
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.512
  Допаѓања:
  7.962
  Пол:
  Женски
  Дводелен, онаков обичен со заврзување, со триаголници.И некоја шарка.
  Едноделен имам само 1 и тој не сум го облекла од прво одделение, не би ми ни станал сега :rofl:
   
 5. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Глеам нова мода имало....едноделен фустан ок ај....ама дводелен фустан ? :D

  Инаку јас на дмор секогаш носам неколку костими за капење...и секогаш имам од двата модела. :)
  На изглед поубаво ми изгледаат едноделните но со нив помалку сонце фаќа.

  Па секој си има свој вкус...неможе на секого истото да му се допаѓа фала Богу |( |( |(
   
 6. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Јас имам едноделен но убави ми се и дводелните
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103

  Леле мори мајко што сум пишала :lol:
  Сигурно многу фустани ми се мотале низ глава кога сум пишувала. Се извинувам :)
  Се подразбира ваљда дека на костим мислам . Ц, ц, ц....
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 8. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  дводелен :))
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  Доделен без двоумење :) . Јас ич не ги сакам оние поврзани преку стомакот, ептен ми се ко за на списание. А едноделен, доволно сум облечена по дома, сакам темен стомак, грб, се :D
  И годинава ќе барам жолт :wasntme: За да ми се надополни колекцијата од дречливи бои :rofl:
   
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Дводелен и не со многу јаки и дречливи бои и никако оние шљокици и светуцкави ствари. Убаво да ми стои горниот дел а дали е во форма на триаголник или не и сл. не ми е многу битно (убаво да ги обликува и прави градите). Со секој костим комбинирам и оние марами (или незнам како уште ги викаат) за врзување дали од половина надолу или цело тело не е битно, ама така си го сакам тој додаток.
   
 11. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.796
  Јас веќе се изјаснив за едноделен, и тоа овој ми се допаѓа
  [​IMG]

  или овој

  [​IMG]
   
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Дводелен дефинитивно..Планирам и стомакот да го сончам... |(
   
 13. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Ќе си земам 2 пара...ќе си ги мењам :D :D :D
   
 14. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Дефинитивно дводелен затоа што мразам изончани линии по телото. Дури и барав костим без рамки горе за да не ми се познаваат. Дводелните се навистина секси но како што кажав, не сакам да се ишарам целата, а и имам малку меше и спојлерчиња па не би ми стоел баш добро :)
   
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Имам ист ваков само темновиолетов костим, секоја година купувам (минатите 2години купив по 2 пара) и досега имам 7 пара што ми се точни и пак сакам да си купам. Овојпат со корпи таков немам, за боја ќе видиме. Инаку едноделните како тие поназад се мноооогу секси, спротивното од бабински ор ватевр, проблемот е за сунчањето само :worried: Убаво е на одмор да се земат еден дводелен и еден едноделен и решен проблем :D
   
 16. chocolate-girl2

  chocolate-girl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Радо бих купила дводелен..дводелен..и сакам само дводелен...али сеа као шо се здебелив..имам меше.. :$ неможам да замислам да излезам таква на плажа..xD
   
 17. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Дводелните костими повеќе сакам да ги носам и повеќе ми се допаѓаат. Баш денес најдов костими за капење многу убави, едноделните беа 800-900 ден. а дводелните 400, 500 до 700. Па не знам дали да купам од едноделните мислам дека не се многу скапи. Можеби ако почекам ќе ги покачат цените :?:
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.263
  Дефинитивно дводелен- поубаво се чувствувам во него и плус поубаво можам да се исончам :!:

  Си најдов еден од соништата и модел и боја која ми се допаѓа- ако го имате видено некаде, слободно известете ме :)
  [​IMG]

  поздрав до ВајдГрл нејзин е сетот
   
 19. mona-li

  mona-li Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  8
  каде може да најдам со ваков горрн дел како превртено што е, и еднобојни?
  Јас само дводелни носам :)
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Дефинитивно гласам за дводелен, но јас не сум баш во можност да носам.
  Ќе се задоволам со оние “бугарскине“ едноделни, со лента на сред стомак |(, а можеби и ќе соберам храброст да облечам дводелен....