1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едноделен или дводелен костим за капење?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 јуни 2011.

?

Каков костим за капење преферирате?

  1. Едноделен

    134 глас(а)
    20,4%
  2. Дводелен

    522 глас(а)
    79,6%
  1. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Мене и двата ми се свиѓаат, ама повеќе сакам дводелен по удобно би ми било :)
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417

    Хахахаа...овие цури ни едноделен не ги спасува...
     
  3. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ајде малку од друг агол, прочитајте што мислат мажите на оваа тема и кои модели купаќи нив им се свиѓаат. :)

    1.Траголниците се најпопуларен облик на костим за капење. Овие модели им се допаѓаат на мажите – 75 % велат дека им се се допаѓаат ваквите костими, додека 26%мислат дека истите откриваат премногу.

    2.Дводелни костими со поголем долен дел и горен дел без корпи им се допаѓа на 91% од мажите, што овој модел го прави фаворит. Само 9%од мажите не симпатизираат вакви костими за капење.

    3. Монокините се за жените кои и на плажа сакаат да остават впечаток. Но, ваквиот модел костим за капење им се допаѓа на мал број мажи, односно 22 % би сакале да го гледаат на плажа, а на 78% апсолутно не им се допаѓа.

    4.Едноделните костими за капење на многу жени не им се омилен модел, но на мажите им се допаѓа. 65% велат дека сакаат кога жените носат ваков костим, но само ако е модерен и не изгледа старомодно, додека 35 % велат дека не им се допаѓа.

    5. Екстра модерни бикини со циркони и монистри им се допаѓаат на жените, но не и на мажите. Дури 83% од мажите не сакаат ваков костим за капење.

    Сликите од моделите не се ископираа, па еве ги овде http://radiofortuna.com.mk/public/i...t-na-mazite&catid=120:modaiubavina&Itemid=647
     
  4. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Дводелен, онаков обичен со заврзување, со триаголници.И некоја шарка.
    Едноделен имам само 1 и тој не сум го облекла од прво одделение, не би ми ни станал сега :rofl:
     
  5. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Глеам нова мода имало....едноделен фустан ок ај....ама дводелен фустан ? :D

    Инаку јас на дмор секогаш носам неколку костими за капење...и секогаш имам од двата модела. :)
    На изглед поубаво ми изгледаат едноделните но со нив помалку сонце фаќа.

    Па секој си има свој вкус...неможе на секого истото да му се допаѓа фала Богу |( |( |(
     
  6. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Јас имам едноделен но убави ми се и дводелните
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Леле мори мајко што сум пишала :lol:
    Сигурно многу фустани ми се мотале низ глава кога сум пишувала. Се извинувам :)
    Се подразбира ваљда дека на костим мислам . Ц, ц, ц....
     
    На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
  8. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    дводелен :))
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Доделен без двоумење :) . Јас ич не ги сакам оние поврзани преку стомакот, ептен ми се ко за на списание. А едноделен, доволно сум облечена по дома, сакам темен стомак, грб, се :D
    И годинава ќе барам жолт :wasntme: За да ми се надополни колекцијата од дречливи бои :rofl:
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Дводелен и не со многу јаки и дречливи бои и никако оние шљокици и светуцкави ствари. Убаво да ми стои горниот дел а дали е во форма на триаголник или не и сл. не ми е многу битно (убаво да ги обликува и прави градите). Со секој костим комбинирам и оние марами (или незнам како уште ги викаат) за врзување дали од половина надолу или цело тело не е битно, ама така си го сакам тој додаток.
     
  11. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Јас веќе се изјаснив за едноделен, и тоа овој ми се допаѓа
    [​IMG]

    или овој

    [​IMG]
     
  12. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Дводелен дефинитивно..Планирам и стомакот да го сончам... |(
     
  13. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Ќе си земам 2 пара...ќе си ги мењам :D :D :D
     
  14. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Дефинитивно дводелен затоа што мразам изончани линии по телото. Дури и барав костим без рамки горе за да не ми се познаваат. Дводелните се навистина секси но како што кажав, не сакам да се ишарам целата, а и имам малку меше и спојлерчиња па не би ми стоел баш добро :)
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Имам ист ваков само темновиолетов костим, секоја година купувам (минатите 2години купив по 2 пара) и досега имам 7 пара што ми се точни и пак сакам да си купам. Овојпат со корпи таков немам, за боја ќе видиме. Инаку едноделните како тие поназад се мноооогу секси, спротивното од бабински ор ватевр, проблемот е за сунчањето само :worried: Убаво е на одмор да се земат еден дводелен и еден едноделен и решен проблем :D
     
  16. chocolate-girl2

    chocolate-girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    14
    Радо бих купила дводелен..дводелен..и сакам само дводелен...али сеа као шо се здебелив..имам меше.. :$ неможам да замислам да излезам таква на плажа..xD
     
  17. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Дводелните костими повеќе сакам да ги носам и повеќе ми се допаѓаат. Баш денес најдов костими за капење многу убави, едноделните беа 800-900 ден. а дводелните 400, 500 до 700. Па не знам дали да купам од едноделните мислам дека не се многу скапи. Можеби ако почекам ќе ги покачат цените :?:
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Дефинитивно дводелен- поубаво се чувствувам во него и плус поубаво можам да се исончам :!:

    Си најдов еден од соништата и модел и боја која ми се допаѓа- ако го имате видено некаде, слободно известете ме :)
    [​IMG]

    поздрав до ВајдГрл нејзин е сетот
     
  19. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    каде може да најдам со ваков горрн дел како превртено што е, и еднобојни?
    Јас само дводелни носам :)
     
  20. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Дефинитивно гласам за дводелен, но јас не сум баш во можност да носам.
    Ќе се задоволам со оние “бугарскине“ едноделни, со лента на сред стомак |(, а можеби и ќе соберам храброст да облечам дводелен....