Едноделен или дводелен костим за капење?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 јуни 2011.

?

Каков костим за капење преферирате?

 1. Едноделен

  132 глас(а)
  20,4%
 2. Дводелен

  515 глас(а)
  79,6%
 1. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Кога одам на базен едноделен пошто рипни, скокни и после ке ги барам купаќите низ базен :D , а кога одам на плажа дводелен за да не бидам шарена.
   
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Јас мислам дека дводелните се поубави доколку сакаш да бидеш добро исончан...јас секогаш користам дводелен костум за капење и тоа со што е помалку детали на него а исто и кончината околу вратот да се слаби ептен,а едноделните се како за на модни реви и сл.мислам тое се подобри за на изглед.....
   
 3. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Дводелен =)
   
 4. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  143
  Дводелен :)
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.619
  Јас носам дводелен, ама сакам да имам едноделен во стилот на пин ап грл. Можеби ќе се купам ама сигурно многу ретко ќе го носам пошо сакам да се сончам, а едноделниот не е баш практичен за тоа.
   
 6. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  411
  Дводелен дефинитивно, ем поубаво се сончаш, ем не ти стои мокро на телото (колку и брзо да се сушат купаќите)
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Иако има доста интересни едноделни модели, сепак јас повеќе би се одлучила за дводелен затоа што, како што веќе нагласија неколку форумџики, е дааааалеку попрактичен за сончање.
  Имам неколку костими за капење и сите се дводелни: со триаголници, потоа обичен топ без прерамки, топ со прерамка околу вратот, со корпи, топ кај кој прерамката тргнува од средина на градите...
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Поубаво е дводелен. Е сега малку е проблем оа што имам стомаче , ама за наизглед едноделен воопшто не ми се допаѓа. Еве какви костуми си сакам :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  дводелен 8)
   
 10. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  дефинитивно 8)
   
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Дводелен дефинитивно, да се исончаш, да се знае дека си бил на одмор :lol: Но сакам да имам и еден до два пара убав едноделен костим, онака само да си го прошетам по плажа :lol:
   
 12. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  268
  А ДЕВОЈКИ САКАМ ДА ПРАШАМ ДАЛИ ИМАТЕ НАЈДЕНО ГОРЕН ПОЛНЕТ КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ??????БИДЕЈКИ ИМАМ МАЛИ ГРАДИ САКАМ ТАКОВ ЗА ОВАА ГОДИНА ... ФАЛА ОДНАПРЕД :*
   
 13. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Дводелен!

  Не сакам едноделен во никој случај,поради тоа што сакам убаво да се исончам.
  Убави ми се и едноделните костими (зборувам за оние кои што се како сечени),но таков би носела кога би имала екстра темен тен 8) Бидејќи немам ќе си носам дводелен и ќе се сунчам :D
   
 14. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Па за сончање дводелен дефинитивно, а за вака ако одам повеќе на кафе одколку да се сончам и бањашм тогаш може и едноделен од тие сечените :)
   
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.346
  Допаѓања:
  18.377
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно дводелен...зашто:

  1. Одам на одмор да се исончам меѓу другото и не сакам да изгледам ко да сум го поминала одморот по маичка на прерамки у маало,

  2. Мене лично, поубава ми ја прави фигурата иако ќе речеш парадокс, повеќе открива, баш едноделниот ме праи ко смкната баба а пак ко ќе излезам од вода ме тера да се грбавам :D
   
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Имам два едноделни ,поради еден од нив се избрукав на базен и не мислам повеќе да го ставам на себе ,освен за ноќно капење (и нешто повеќе :rofl: )

  Дводелните се попријатни ,попрактични ,и за пливање и за сончање .

  Мојот омилен костим за капење е црн ,долниот дел е сосем низок и стои совршено ,а горниот има тенка врвка на грбот и се врзува однапред со вкрстени врвки (им накитив мониста и изгледаат баш забегано и лејдилајк :rofl: )
   
 17. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Дводелен. Од причина што поубаво ми стои :)
   
 18. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Дводелен секако, што е можно по голо :D
   
 19. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  Преферирам дводелен костим за капење, јас лично се осеќам по удобно во дводелен, а и попрактичен е. Минатата година си купив едноделен и не беше лошо, не бев ишарана но не се осеќав добро во него, кај нас сеуште и нема многу со едноделни, па така само јас и уште неколку личности бевме со едноделен.

  Оваа година го пресеков и го направив дводелен, мајка ми ми помогна да ги сошие рабовите и супер испадна! 8)
   
 20. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  31.218
  Пол:
  Женски
  Сакам и дводелен и едноделен , оваа година си купив и таков и таков :) и двата се преубави :inlove: но сепак ќе преовладува дводелниот бидејќи имам неколку од минатите години :wasntme: