Форумџика на годината 2020

Едноделен или дводелен костим за капење?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 2 јуни 2011.

?

Каков костим за капење преферирате?

 1. Едноделен

  132 глас(а)
  20,4%
 2. Дводелен

  515 глас(а)
  79,6%
 1. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  335
  Дводелен.

  За да се исончам убаво, и малце меше да покажам де 8)
   
 2. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  Па за сончање дводелен дефинитивно
   
 3. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  1.161
  Имам и таков и таков. За на плажа често носам дводелен (уствари едноделен одкако ќе го извадам горниот дел хахахха) ама има ситуации кога едноделен костим за капење е практичен. Има места каде со костим несмее да се шета низ градот и неможеш да одиш во ресторан. Со едноделен стави си сукњиче и немораш да се пресоблакаш никој не ти прави проблем, ручкај и пак на плажа :clap:
   
 4. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Женски
  Јас повеќе сум за дводелен. Ем повеќе ќе се изнасунчам, ем поубаво ми стои.
  Едноделен костим е за девојки со рамен стомак, без спојлери без малце салце. И тоа е повеќе за терање мода на плажа, инаку ми се непрактични во однос на поцрнување.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  И јас сум за дводелни,да не се повторувам истите причини ги имам како и другите :D
   
 6. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  па јас сум повеќе за дводелен костим .. но и едноделниот не е лош [​IMG] :?:
   
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Дводелен :)
   
 8. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.651
  Пол:
  Женски
  Имам само дводелни костими и супер се, ама за идната година,сакам да пробам и едноделен... 8)
   
 9. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  1.768
  имам само дводелни костуми но и едноделните изгледаат убаво..еве некои модели кои ги најдов на интернет и ми се допаднаа :D
   

  Прикачени фајлови:

  • kupachi 3.jpg
   kupachi 3.jpg
   Големина на фајлот:
   57,3 KB
   Прегледи:
   119
  • kupachi.jpg
   kupachi.jpg
   Големина на фајлот:
   43,1 KB
   Прегледи:
   119
  • kupachi 1.jpg
   kupachi 1.jpg
   Големина на фајлот:
   61,9 KB
   Прегледи:
   119
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Абе има прекрасни модели на едноделен костим, но дводелен си е дводелен :D
  Мене сите ми се дводелни! И за сончање е по убаво и за се! Некогаш па со едноделен си се чувствувам како да се бањам со маица :lol:
   
 11. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Се сложувам со лолита97. Има навистина убави модели на едноделни костими, но сепак дводелен си е дводелен :)
   
 12. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  9.380
  Пол:
  Женски
  Дводелен - неќам стомакот бел да ми биде :)
   
 13. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Да, навистина има убави модели од едноделните, ама освен што не можеш убаво да се исончаш, па и многу тешко се сушат, а нема нешто што мразам повеќе од тоа. Многу неубаво се чувствувам во нив. Годинава забележав дека има навистина многу убави модели и од дводелните костими. Како и да е, ги избирам дводелните.
   
 14. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  86
  Дводелните се дефинитивно посекси и ги гледам како соодветни за оние со добро тонирано тело или цврсто тело без салце или други несакани работи(стрии). Едноделните ми се убави да го облечам кога веќе ќе имам добиено убава чоколадна боја, тогаш седат многу убаво и башка не се замараш дали стомакот ќе ти остане бел, зошто веќе е црн. А дефинитивно тие ми се за оние кои од некои причини сакаат да ги скријат недостатоците на стомакот, пр. жените после пораќај кои имаат собран стомак или многу стрии, а сакаат да бидат модерни...
   
 15. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Дводелен.
   
 16. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Едноделните се прекрасни, особено оние со исечениците и разните украси и многу убаво стојат :) Но јас никогаш не сум имала едноделен, највеќе поради сончањето.. Цело тело бело, само рацете и нозете исончани. И плус :!: со исеченици.. :)
   
 17. Dayse

  Dayse Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Дводелен!!  :sun:
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  [​IMG]
  Да не знае некој костимов на типкава која марка е, однсно у која продавнциа го има и дали го има и оваа сезона или не? Претпоставувам дека е тука негде кај нас купен зашто видов неколку девојки со истиот
   
 19. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Преферирам дводелен костим за капење. Повеќе ми се допаѓа, но и подобро е за сончање. :sun:
   
 20. Ivycka

  Ivycka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  32
  Дводелен дефинитивно :) Иако имам мало стомаче ама не би се облекувала во едноделен сеуште :)