1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едноделни панталони

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Haritiela, 7 април 2014.

 1. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Инспирација добив од матурантките што сите обично бираат фустан , најчесто долг... Јас кога повторно би била матурантка би избрала едноделни панталони
  како за почеток
   

  Прикачени фајлови:

 2. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Едноделни панталони - Слики

  Ова ни на плажа не би го носела, а не па на матура. |(

  И јас сум против шљокици, светки и сл. ама па, овие панталони се премногу едноставни. Нема ни доза елеганција во нив.

  Ама нели, секој со својот вкус. :)
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  Едноделни панталони - Слики

  Таа во плавите ама курвински изгледа у пм, па и се пикнале во газот а и сандалите не се нешто подобри, мислам повисоки дека треба да обуе :rofl:, ептен курвинска штикла. Се извинувам за вулгарностите, ама самата комбинација е таква.
  А и тема за едноделни панталони, не е ту мач? :^)
   
  На Silver.E и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 4. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Едноделни панталони - Слики

  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • kombinezon.jpg
   kombinezon.jpg
   Големина на фајлот:
   66,5 KB
   Прегледи:
   900
  • full_img_86676.jpg
   full_img_86676.jpg
   Големина на фајлот:
   112,9 KB
   Прегледи:
   900
 5. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.254
  Едноделни панталони - Слики

  На многу девојки имам приметено дека вака им стојат.
  Пикнати и в пич (некако чудно оцртани) ем в газ, абе да ти се :puke: .
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  Едноделни панталони - Слики

  Па мислам дека и од таа причина ги носат, да им се оцрта гзната и вагиналната линија :lol:
  И со тие кратки тесни панталончиња, со пола газ на мегдан, колку невкусно изгледаат.
  Не знам, мислам дека ќе почнат и голи да одат веќе, тоа минимално парталче не игра никаква улога.
  Се повеќе и повеќе се запрепастувам од помладиве генерации, никаква пристојност да се немало.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.002
  Едноделни панталони - Слики

  :up:
  Мене ми се свиѓаат, имам едни црни долги и горе скроз затворени (скоро ролка) и си ги сакам многу, ама некако не ги носам многу често :^)
  А за матура некако - сепак не би, може ако има некои свечанки соодветни доаѓаат предвид :)
  Тоа што им се оцртава се е зашо тоа им е поентата, ќе си земеш соодветно бројче и ништо никаде нема да се набута или па да искача ;)
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.093
  Пол:
  Женски
  Едноделни панталони - Слики

  Доста непрактично парче во поглед на одење во wc, а од друга страна практични затоа што си инстантно среден.
  Јас чекам шнајдерката да ми го среди фустанчето за дипломска па ќе шијам вакви
   

  Прикачени фајлови:

 9. dushiche

  dushiche Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  253
  Едноделни панталони - Слики

  Лани видов слика од една матурантка со панталони, преубаво изгледаше.
   

  Прикачени фајлови:

 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  Едноделни панталони - Слики

  Конкретно мене, ми се допаѓаат едноделните панталони.
  Како овие на сликиве, елегантни, а фенси. И сум за носење на матура, фино изгледаат, со оглед на монотоната слика која преовладува таа вечер-гламурозни фустани со секакви светки, чипки итн.
   

  Прикачени фајлови:

  На Marijansita и sweet-star им се допаѓа ова.
 11. Kacjushka

  Kacjushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  169
  Едноделни панталони - Слики

  Чекајте бе, ова нели се викаа комбинезони? Какви едноделни пантолони сега, парадоксален е самиот збор, постојат такви воопшто?
  Фини се на изглед. За таа на првата слика, не е курвинско парчето, туку до типката е. Позата, деколтето и грдите штикли прават така да изгледа. На Лопез за споредба супер и стои. Мене ми се допаѓаа уште кога не беа толкав тренд. Баш беа специфични, не за секоја прилика. Е друго е што сезонава секоја втора урбана сељанка вака ќе парадира низ улиците, ништо чудно во несоодветно избран број, па и ова парче ќе ми стане одбивно како и секој досега силуван тренд (инаку, кога сум веќе на муабет, ми се чини да не е Интернетот, пола Македонија ќе нема поим како да се облече, оперирани се од вкус).
  П.С. Ова не ви е за пригоди како матура.
   
  На viviette му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Мене овие многу ми се допаѓаат,за матура не знам дали одат можеби се преедноставни за таков настан освен ако не се посвечени.Инаку за во лето се супер.
  Имам 2-3 пара кратки,2 пара шарени и едни кремави. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Абе добро од парче до парче има разлика :)

  пример мене овие
  [​IMG]
  не ми се допаѓаат како што рече Абеја ептен курвински изгледа.
  А од друга страна овие
  [​IMG]

  ми се ептен едноставни, убави поготово за летно време за во град едни сандали и спремна си..
   
 14. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  984
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓаат и двата :mm:
   

  Прикачени фајлови:

  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   114,1 KB
   Прегледи:
   373
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  За матура не ми се ,премногу едноставно изгледа.
  А за на лето се баш убави. :)
   
 16. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Женска никој не рече ова за матура да го носиш него ИНСПИРИРАНА СУМ од секој поглед кон матурантка у долг фустан , убаво си пишува кога би била јас би носела едноделни панталони , моделот не е курвински ни малце него така е застаната србинката , заборавив како се вика .. Второ ги ставив сликите со оглед на тоа дека немав други извадено у PC-то , кој има поубави нека стави , затоа е и темата , бујрум !
  Ми се гади веќе од "нападите" кога ке се отвори нова тема и од правење најпаметна на форумот
  не видов темата и затоа ја отворив
  Поздрав девојки :)
   
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.990
  Пол:
  Женски
  Мене овде Никол ми е absolutely stunning! Толку едноставно, а елегантно.
  [​IMG]

  Јас да сум сега матурантка (или барем апсолвентка :angel: ) би одбрала некоја ваква комбинација.
  Имам видено многу матурантки во вакви пантолони, а имав и колешки што на апсолвентската се појавија во нешто слично. И баш убаво стојат. Ако соодветно се искомбинираат можат да изгледаат поелегантно од било каков фустан.

  Ама овие краткиве, напиканиве - не. :shake:
   
  На Libera, Mama25, Mihaela.P и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Женска, никој не те нападна тебе. Убаво си пишува дека не се по мој вкус и дека не би ги носела на матура. Ако не се согласуваме, не мора ти да "напаѓаш".
   
 19. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.625
  Допаѓања:
  5.952
  Пол:
  Женски
  Не знам веќе колку време се канам да шијам вакво нешто, само не сум имала некој посебен повод, зашто ова барем јас лично не би го носела за низ центар. Ми зрачи со елеганција, дамски стил и мала дискретна доза на сексапил. Сликата што ја постирала AnaKarenina погоре е моделот што го сакам, можеби со некоја измена. Баш истава слика ја чувам во компјутер веќе не знам колку време ама ете не и' дошол редот. :)

  Како и да е, доколку е со вкус, може да изгледа преубаво на секоја девојка. Сликата од погоре со девојката во зелени, кратки едноделни панталончиња каде што се' е на мегдан не е една од тие комбинации со вкус. Тоа не доаѓа во предвид.

  И, воопшто не се согласувам дека е монотона и обична комбинација. Ако знаете да го одберете вистинскиот модел и боја што вам вистински ви одговара за вашето тело и конструкција и сето тоа дополнето со правилен избор на чевли, ташна и накит може да изгледа одлично. :)
   
  На Mama25 и Mihaela.P им се допаѓа ова.
 20. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  984
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски