1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еднодневно патување

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од e.pcelicka, 29 јуни 2012.

 1. e.pcelicka

  e.pcelicka Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво феминки...
  Најпрво да Ве поздравам сите кои што го посетувате овој сајт, па бидејќи сум нов член еве веднаш да поставам и една нова тема на форумот.
  Ме интересира дали сте расположени за еднодневно патување до некое од нашите поблиски летни туристички дестинации, а доколку сте, каде е тоа и како може да се изведе. Дали е можно некои туристички агенции да имаат понуди за вакво нешто и ако некој знае нека се обрати. Имајте сите убаво и пријатно летно доживување...
   
 2. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  ЕДНОДНЕВЕН ОДМОР ?

  Знам во Кавадарци има секоја недела автобус за Паралиа 800 ден повратна :)
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.462
  Допаѓања:
  122.846
  ЕДНОДНЕВЕН ОДМОР ?

  Има и од Скопје,за 1000 денари.
   
  На e.pcelicka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. e.pcelicka

  e.pcelicka Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ЕДНОДНЕВЕН ОДМОР ?

  А од каде од Скопје и до каде? А ова 1000 денари е повратна карта?
  Дали некој веќе бил некаде и како си поминал?
   
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  ЕДНОДНЕВЕН ОДМОР ?

  Јас сум била на ваков еднодневен одмор, до Паралиа, Ханиоти, Неа Модења...
  Дефинитивно доколку сте блиску, не треба многу да патувате се исплаќа, интересно е. Цел ден си на море, на плажа, а потоа си доаѓаш дома. Мене ми е многу блиску, па се осеќам како во Мкд да си имаме море :lol:
  Уште по интересно е кога сите низ град се шетаат со тоа ругозините за плажа, ќејфови :rofl:
  Кај и да е ќе им го земеме морето :P
   
 6. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  681
  A oд Битола има вака? И од која агенција се организирани ваквите еднодневни патувања до Паралија,Олимпик бич? За брзо ми треба :)
   
 7. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  681
  Anyone? ;(
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.831
  Допаѓања:
  4.521
  Пол:
  Женски
  Јас вчера бев во Паралија ,преубаво беше :D .
  Мацуш,на интернет провери бре,барем сега има се и сешто.На друг начин неможам да ти помогнам,не би знаела како :( .
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  A има некоја агенција од Скопје што нуди вака? Мене ми одговара за еден ден одмор со мајка ми :)
   
 10. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  ^[​IMG]
  мене ми се оди, само незнам дали уште е валидно ова :?: јас го видив во јули.
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.446
  Пол:
  Женски
  Јас не сум за еднодневни летни екскурзии да ги наречам затоа што кога одам некаде сакам да се одморам, а не да се изморам, а вака од патот ќе немам време да здивнам. Јас лично сум си баш за одмор во права смисла на зборот од неколку дена.
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  ^ Во ред си е се тоа,и јас сум за така,ама ете после одмор зошто да не отидеш за некој 700 ден на море ,а блиску е....
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  51.753
  Гледав негде дека има и од Скопје, ама не ми текнува каде :worried: накај 1000че мислам дека беше.
  Иначе, понудиве се добри ако немате одмор, па ете да се издувате, а за зелена карта да речеме не ви се исплати, зашто нема друг пат да појдете.
  Јас не би, мразам да патувам со автобуси на долга релација, па поготово во еден ден двата правци :sweat: ќе неможам после цела недела да се стабилизирам :worried:
   
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Еднодневно патување до Ниш, Солун, Дојран, Штип. Ама си одам со сопствен превоз. А автобус не. Ме ограничува со време.
   
 15. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.204
  Допаѓања:
  32.705
  Пол:
  Женски
  Дали некој бил на еднодневна екскурзија на Метеори во Грција да сподели искуство?
   
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  Од Скопје мислам дека нема еднодневни, имаше од Прилеп, Битола а слушнав нешро и за Охрид мислам..
  Ако е од Ск ќе искоментирам само дека патот не се исплати за еден ден. Од пп, бт, ох е различно секако :)
  Според мене Метеорите се нешто што секој човек што има можности, треба да ги посети.
  За некои се само манастири на карпи, за некои многу повеќе. Прекрасно е. Се плаќа и влезница, да не се изненадите ако ви спомнат тек кога ќе стигнете..
  Не знам каква е програмата, дали се застанува на ручек во Кала(м)бака или не, обично стојат.. ако не, мачно е цел ден да утепаш само до таму и назад.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.157
  Допаѓања:
  129.113
  Пол:
  Женски
  Колку се патува до Метеори?
  Мајка ми ми вели со организиран превоз на еднодневна да сме оделе овој или другиот месец. Јас немам проблем со патот, ама мајка ми има па за да ја разубедам ми треба некој да ми кажи од прилика колку се патува?
   
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  Од Ск едно шест саати..
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Што тоа од ск 6 саати?
  Возење до таму? :o
   
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  Па со автобус...
  Искрено само со кола сум била, па отприлика пишав 6 саати, ама горе долу толку е, а зависи и од тоа на граница колку ќе се задржат:)