Еднократна парична помош за новороденче

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 3 септември 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Како оди оваа еднократна помош?
  Која е процедурата, од социјално и од општина читам по нет се добивало. Ништо незнам во врска со ова :|
  Некаде читам важело само за општините со опаднат наталитет. Некаде читам за сите важело.
  Што документи се потребни, кој е рокот и како за пријавување?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.055
  Допаѓања:
  135.240
  Пол:
  Женски
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^се извинувам јас тука пребарував во бебе и не ми ја покажа