1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еднократна парична помош за новороденче

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 3 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Како оди оваа еднократна помош?
  Која е процедурата, од социјално и од општина читам по нет се добивало. Ништо незнам во врска со ова :|
  Некаде читам важело само за општините со опаднат наталитет. Некаде читам за сите важело.
  Што документи се потребни, кој е рокот и како за пријавување?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.317
  Допаѓања:
  194.751
  Пол:
  Женски
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  ^се извинувам јас тука пребарував во бебе и не ми ја покажа
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.