1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еднорогиот Елен (Рифат Кукај)

Дискусија во 'Книги' започната од Tina-Melody, 21 мај 2014.

 1. Tina-Melody

  Tina-Melody Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  Здраво феминки. Лектирата до пола ја имам прочитано :) ,, ама никако да ја разберам :| ај ако ја има некој прераскажано, накратко да ми ја раскаже, или пак ако ја има на некоја страна, воопшто неможам да ја најдам прераскажана .
  Ве молам за помоош !! :wasntme:
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Kнигата нема да ја разбереш,ако си до половина стиганата со читање! Треба цела да ја прочиташ!
  Книгата е прекрасна,два пати ја имам прочитано.Бидејќи имам бујна фантазија,кога читам книги си се впуштам и мислам се мене ми се случува,ги гледам предметите исл.
  Знам пред да замини на планините се криеше крај една зграда, буквално си го замислував секој детал од зградата :).И тоа кога е на планината,во пештерата..Убавини..Па кога и го цртал на сестра си еленот,па не стигнал да го доцрта другиот рог. Прочитај ја книгата до крај!Прекрасна е! Ако ја најдам тетратката во која ја имав прераскажано ќе ти пишам.Сега не ја најдов ;) .
   
 3. Angel.m49

  Angel.m49 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  А да ви препорачам една многу поубава книга за еднорогот? - „Александар и Еднорогот“ - од македонски писател (не можам сега да се сетам на името)... Оваа сигурно ке ви се допадне...
   
 4. TinkiVinki

  TinkiVinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ако некој може да ми ја прераскаже лектирата Еднорогиот елен од ифат Кукај? Итно ми треба! благодарам од напред :):hai::emo: