1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едноставна летна диета

Дискусија во 'Диети' започната од cooLive, 10 јули 2011.

 1. cooLive

  cooLive Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  11
  И покрај името на диетата, вие можете да ја применувате во секое време во годината. Прво одберете датум по три месеци кога ќе биде крајот на вашата диета и прифатете го овој датум како убав ден кон кој се стремите.

  Прва недела
  Тоа е всушност вовед. Задолжителен е појадок од 250 гр јогурт со една шена мусли и лажица мед. Во текот на денот може да јадете салати и овошје, но избегнувајте ги бабаните и компирите. Можете да пиете кафе со шеќер, но препорачливо е да го пиете со мед или засладувачки таблети. Пијте вода во колку што е можно поголеми количини, но не избегнувајте физички активности.

  Втора недела
  Организмот веќе треба да е привикнат на состојбата на диета но ако сеуште ви е тешко и сакате да симнете повеќе килограми повторете го истото но само уште една недела. За останатите - појадокот останува ист, мусли јогурт и мед. Покрај салата и овошје, сега веќе можете да си дозволите и месо ( по можност стек или печено во рерна ), но не претерувајте.

  Од третата недела до крајот на третиор месец
  Без разлика дали чувствувате глад или не, појадокот е задолжителен - муслу со јогурт и мед. Во зависност од вашите портреби, организмот ќе побара и различни производи, задоволете го, но не претерувајте со ништо. Можете да јадете наизменично - една недела на месо, друга недела на ориз, па на млечни производи. Исклучете го белиот леб, тестенините, компирите, бананите, пржената храна и слатките прозиводи. Ако не можете без благо - земете една лажица мед или црно чоколадо, но не повеќе од еднаш во неделата.

  Исхраната е здрава и ако се навикнете може едноставно да ви остане како нормален начин на искрана. Слабеењето е релативно бавно, но трајно и без создавање на стрии и други непријатни последици.

  Во првата недела се губат до 4 килограми.Заедно првата и втората недела околу 7 килограми (14 дена 7 килограми).Заедно трите недели околу 10 килограми (21 ден 1о килограми)
   
  На butter..fly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Ако се губат толку килограми колку што викаш слабеењево не е бавно.
  Малку строго ми изгледа, ама кој да знае ...
  Ти ја имаш држено или ја најде негде и ја пиша???
   
 3. cooLive

  cooLive Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  11
  Бавно во споредба што има диети за 7 дена 7 килограми затоа бавно.Ја имам држено не е строга ама само една недела и ослабев 3 килограми толку ми требаше тогаш а едно чупе ја држеше цела и ослабе 10 килограми сега зависи некој ослабуваат и до 15 килограми битно од 10 до 15 подолу оид 10 не.Не е строга првио ден можи така строга да ти биди тешко ама после се навикнуваш и се е лесно дури и напишаното нема да ти се јади
   
 4. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Од утре ја почнувам.
  wish me luck :)
   
  На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
 5. wishmeluck

  wishmeluck Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  I jas od utre ja pocnuvam,se nadevam nema daa se pokaam ... po volku objasnuvanje i kako sto zabelezuvam dietata ne e mnogu stroga i se nemaa dadeno sto tocno treba da jades..nautro ke trcam na stadion a potoa ke dojdam doma i ke pojaduvam musli itn itn,wish me luck too :)
   
 6. wishmeluck

  wishmeluck Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Bravo,prekrasna dieta od utre ja pocnuvam wish me luck :*
   
 7. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  18.146
  Допаѓања:
  97.399
  Пол:
  Женски
  Јас ако што гледам диетава не е нешто специфична, не е онаква диета две јајца, парче двопек и шоља чај. Реално и со внимавање на обичната храна а не јадење на овие наведени намирници ќе си ослабите, ама нема да имате грижа на совест ако каснете нешто што не ви е во диетата. Мислам дека не е некој режим, а тоа се доста малку килограми за толку денови, споредете ја со УН диетатата, таму се губат повеќе килограми за истиот период, јас познавам девојка со - 35. И уште нешто, како што прочитав во првата недела не е препорачан ручек, мислам дека не е во ред тоа, треба сите оброци да ги има, но во граници на нормала. Диетата не е гладување на се разбереме, диетата е начин на исхрана, режим. Мислам дека диетава не нешто посебно, со среќа на тие што сте ја почнале, и алал да ви е на тие што сте ја завршиле, но 10 кила за три месеци се премногу малку. :!: